Sizce kadına şiddetin gittikçe artmasının sebebi nedir? Şiddeti gören, izleyen çocukların üstündeki etkisi nelerdir?

Sizce Kadına şiddetin gittikçe artmasının sebebi nedir? Şiddeti gören, izleyen çocukların üstündeki etkisi nelerdir?Haklı olsa bile bir erkeğin kadına el kaldırması bana göre acizliktir.
Sadece eşine değil, kızına, bacısına ve hatta annesine el kaldıran erkek aciz ve sefil varlıktır.
Sizce kadına şiddet neden arttı?
Bunu görüp, yaşayan çocukların üstündeki etkisi nelerdir?
Bence, çocuklara şiddet uygulanmasa da ruhen yaşadıkları darbeler sonucu sağlıklı bir çocukluk geçirmeleri imkansız.
Görüşlerinizi merak ediyorum.
Teşekkürler şimdiden...

1|1
9|27

En İyi Erkek Görüşü

• Bence kadınlar teknolojiye sahip oldukça gotlerı kalktı çok konuşmaya başladılar ee akşama kadar çalışan adamda evde karı dırdırımı çekicek 🖕🏻🖕🏻🖕🏻

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benim Babam denilecek Adam cocuklugumdan beri piskolojik fiziksel siddet Uyguladi bize. Kalbim hep yarim oldu, bos insanlarla doldurmaya calistim. Bugun 23 yasindayim. Cocuklugumdan beri kavga gurultu dert skinti husran bitmedi , bebekligimdende anlamisim cunku asiri derecede hep aglar hep bagirirmisim. Annemin uzuldugu bayildigi esyalarin kirildigi baglik vs hepsini hatirliyorum. 5-6 yasimdan kalan bu tur travmalari atamadim hemen hemen olaylar gözumun önune gelir. Babam bizi hic Sevmedi bana hep senden bir BK olmaz dedi, unv kazandim sana bakicak halim gucum yok dedi eyv dedim. Hem calistim hem okudum mevla buyuk bana seni okutamam diyen Adam benden 3-4 yildir para dilenir oldu hep kandirildim annemle berabrr hep hep. 4 ay önce yine buyuk bir kavga yasandi ve Baskalari gibi senden para pul mu istiyotum sktirip gidiceksin evlen falan dedi sonrada topladi esyalarini gitti. 4 aydir ne ben nr kardesim hic kimse özlemiyor. Cekip gittigi Gun huzur buldugum Gun benim icin. Benim hikayemde bu hayat hikayem

1|0
    0|0
    • Bende kısmen böyle şeyler yaşadım. İnan o kadar iyi anlıyorum ki seni.
      Bizim ilk aşkımız babamız olmadı ama yinede güçlü kalabilmişiz. Kalabilmişsin görebiliyorum. Rabbim annene uzun ömürler versin...

• Hadi bakalm hayrlı olsun bizde seni kutluyoruz inşallah şu an ki makamındanda terfi almak nasip olur 👏🏻✌🏻️

• Allahım yüzüne güldü bak :)
      Mutluluğun bizim mutluluğumuz oldu Çok sevindik :))

Erkekler Ne Diyor 26

• Benim erkek arkadaşımı babası her gece kemerle dövüyordu. Ve bunu beden dersinde başka arkadaşlar farketmiş. Üniversite okumasına izin vermedi. Dışarı sadece çalıştığı zaman çıkıyordu. Bu gibilerin değeri yok sanırım sizin gözünüzde...

Bence aksine artmıyor azalıyor. Geçmişte daha çok olduğunu düşünüyorum. Sadece son zamanlarda internet tv gibi özellikler sayesinde görüyoruz o kadar.

1|0
    0|0
    • Ben gördüğüm, okuduğum haberlerden yola çıkarak sordum bu soruyu. Arkadaşının başına öyle bir şey geldiğini görebilecek değilim ya da diğer erkeklere. Allah yardımcısı olsun...

• Özür dilerim bak dediğim gibi sadece bununla ilgili haberler okuyordum yoksa ben sokakta yol yapmış karıncalara basılmasına dahi karşıyım.

• Ben genel olarak siteye söyledim özür dilemenizi gerektiren bir şey yok.

• Bence bunun sebebi eğitimsiz yobaz ailelerin erkek çocuklarını daha el üstünde tutarak disiplinsiz bırakmaları. Çocuk bu şekilde yetişince kendisini çok büyük görüyor ve elde edemediği ve ya sözünü geçiremediği herşeye direk olarak şiddete baş vurarak halledeceğine inanıyor.

3|0
    0|0
  • Kadına şiddet artmadı en başından beri vardı. sosyal medya sayesinde haberimiz oluyor olay bundan ibaret.

Bir kadın yanlış seçimlerinin sonucu olarak bu duruma maruz kalıyor. Yapcak bişey mi var mı insanlık olarak bizim yapacak bişeyimiz yok. üst kurumların caydırıcı cezalar koyması gerek. bu ulkede senin benim lafımla iş yapılmıyor malasef. Bu konuyu çok derinlere çekebiliriz bu yüzden

1|0
    0|0
  • Eğitimsizlik
    Erkektir yapan diyen geri kafalı ana babadır bence
    Büyüklerden gördüğü şiddeti çocuğuna uygulayanlardır

1|0
    0|0
  • Adam olmadiklari için erkek bile demem. Ama bazi kadınlar hak edebiliyor adamin damarina basa biliyor. Ama şiddet yanlis.

1|0
    0|0
  • Kadın insan mıdır diye panel yaptılar ya bir ülkede, haberin vardır belki. İşte o zihniyetin ürünüdür bu. Çocuklardaki etkisi ise, gayet basit. Erkek çocuk kadın dövülebilir, kadın kocamdır severde döverde diye hayatına devam eder.

1|0
    0|0
  • Cünkü egitimsizlik cok bizim ülkemizde egitim diye verdiklere seye sokayım ulan isviçrede norveçte şiiişşşt böyle seyler olmuyor

2|0
    0|0
  • erkek küfür etsin dayak etsın tecavüz etsin vs
    ama kız ben onu seviyorum desin
    sonra kadına şiddet önce kızlar bunu aşmalı ben yanınızda oldukca beni haksız duruma düşürdüler

1|0
    0|0
  • erkeğin parasının olmaması ailesini geçindirememesi kadının istemesi ve aydınlanması eskiden kadın aza kanaat ederdi şimdi terk ediyor

1|1
    0|0
    • Evet bak haklısın, şimdikiler öyle. Bizim annelerimiz öyle miydi neler çektiler kimbilir.

• babam iflas etti annem yanında durdu o gitti eller de çalıştı annemde terzilik yaptı sonra allah gene yürü ya kulum dedi babamla annem helalleşerek öldü

• Ulan şiddetinizi yiyim sizin be ne şiddetmiş. Lafa gelince kadin erkek eşittir. Hatta vdm hatta güçlü kadinlardir demeyi biliyosunuz? Şiddete gelince hemen hakli çikmak için, şidete hayir diyosunuz hemen? Hani eşittik? Hani güçlü sizdiniz? Güçlüsünüz madem dayak yemesenize? Güçlülük bumu? Normal şartlarda kadina şiddete karşiyim..
    dğer türlüsüné karşi değilim. Hak eden dayaği yesin. Güçlüsünüz ya hani bizden. Hak ediyosa erkegide dövün. Onada eyvallah. Güçlüsünüz nede 0lsa dimi

1|2
    0|0
    • Sen ne diyosun be. Şu kafa yapısı yüzünden bu haldeyiz işte. Eşitlikle şiddeti karıştıran biriyle fazla muhattap olmayacağım.

• @Galatasaray_1905 sana katılıyorum boşver ya anlamadığına göre kafa yok demekki

• Karinin karnindan sipayi karnindan sipayi eksik etmicen 😂😂😂

1|0
    0|0
  • Tek sorunun toplumu değil fazlasıyla kendini düşünmen anlamıyorum erkekler birbirine şiddet uygulayınca sesini çikartmazsın

1|0
    0|0
    • Buna cevap olarak aşağıda birisine cevap verdim zaten bir de sana açıklayamam oku.

• Önemli değil tabiiki.
      Bak ben burda başka bir şey soruyorum senin gibi bir kaç kişi soruyu böyle buralara çekiyor. Ben her türlü şiddete karşıyım çok fazla hak edilmediği sürece. Bir kadın veya adam eşini aldatıyorsa yesin dayağını. Benim demek istediğim çocukların önünde, durup dururken şiddetin olması. Mesela zamanında gözümün önünde öyle şeyler yaşandı ki ve gündem de hep kadına şiddet yer aldığı için sordum.

• Sen gündeme niye bu kadar taktın ki onların derdi reyting yapmak
      çok düşünen idealist ahlaklı insanlar değiller

• ne haldeyiz nickli kişinin dedklerni ciddye alma :)

1|0
    0|0
  • O yüzden sahibe olun kizlar dominant olun şiddet göremezsiniz. dbsnfmf

1|0
    0|0
  • kadına şiddete HAYIR

2|0
    0|0
  • şiddetli bir ülkede yaşıyorsan şiddet de artar tecavüzde tacizde

1|0
    0|0
  • Kadına şiddetin en büyük sebeplerinden biride kadınların artık modernizm mantığıyla hareket ederken yanlış yaşam biçimi çizmeleri ama her ne olursa olsun kadınlar çiçektir kiyilmamali

1|0
    0|0
  • Eğitimsizlik

1|0
    0|0
  • Tek neden eğitimsizlik ve caydirici olmayan ceza hükümleri

1|0
    0|0
  • erkeklere hergun siddet artiyor hani hic kadinlar bise diyomu ne zavalli bencil varliklarsiniz lan

0|0
    0|0
    • bana bak, aşağıda yazdığım cevapları oku ondan sonra gel düzgün konuş. Terbiyesizliğin lüzumu yok.

• akp hükümeti

1|0
    0|0
  • Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

1|0
    0|0
  • Kendinden güçsüz bir kişiyi incir çekirdeğini doldurmayacak sebepleri bahane ederek sırf otorite kurmak için şiddet uygulamasının tamamen acizlik olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Bir konuda haksızlarsa ve istemediğim halde sinirimi bozacak şeyler yaparlarsa annemi babamı bile tanımam gırtlaklarını keser atarım. Benim psikopat olduğumu düşünebilirsin ama değilim, çünkü yaptığım davranışın bir nedeni var zevk aldığım için değil bana baskı kurulmasından nefret ettiğim için yapıyorum. Karşımda kim olursa olsun tanımam. bu yüzden tüm aile bireylerim benim dediklerimi korkarak yapmak zorunda kalıyorlar çünkü beni tanıyorlar.

0|0
    0|0
  • bir çok sebebi varda, aklıma ilk gelen ;
    kadınların erkeğin şiddetini normal karşılayan bir anlayışa gelmeleri..
    bakın medyada bazı kendisine yazar çizer gibi adlar yakıştıran başı sıkmalı kadınlara neleri tartışıyorlar;
    erkeğin şöyle dövmesi sevapmış, böyle dövmesi caizmiş...
    bence erkekler az bile yapıyor... bu mantıkta kadın sürüsü bulursa tabii...

1|0
    0|0
    • Böyle düşünen kadınlar gerçekten ne desem bilemedim şu an

• Çok güzel söyledin gerçekten çok haklısın çok...

• Ben senle aynı görüşte degilim

0|0
    0|0
    • Onu bende döverim zaten.

• Haksız yere dövmem kadın kadınlıgını bilirse sorun çıkmaz erkekte aynı şekilde

Kızlar Ne Diyor 8

• Şöyle ki sebebi kadınların sessiz olarak yetişmesi kadına şiddet artmış değil sadece medya da daha çok yer buluyor. Bundan 50 yıl önce her erkek karısına kızına v. s çiçekmi veriyodu hayır baktığın zaman bölgelere göre çoğunluğu dayak hediye ediyodu. Hatta atasözümüz bile varken eleştirmek saçma biraz. Kızını dövmeyen dizini döver. Yani diyo ki kızını döv ezik yetiştir senin namusuna ses getirmesin kızı evlendir sonra sen yoluna ben yoluma. bir çok kız evinden ayrılırken ne bğyğk korkular yaşıyo. Evlendiğinde baban sana gelinliğinle çıktın bu evden kefeninle girersin dediği zaman o kızı daha kim korur? Herkes ezer o kızı arkası yok derler. Gidecek yeri yok derler. Şimdi şimdi bu davranışlar eleştirilip gün yüzüne çıkıyo yoksa yeni bir olay veya aetmış bir olay değil

2|0
    0|0
  • O çocukla büyüyünce neye dönüşevekacaba! :(((
    Annesi babası tarafından gözlerini önünde öldürülen çocuklar... Ne acı...
    Allah iyilerle karşılaştırsın

1|0
    0|0
  • Islami tam net anlayabilselerdi Allahtan korksalardi şiddet olmayacakti

1|1
    0|0
  • Kadına şiddet uygulamak değil, herhangi bir insana şiddet uygulamak acizliktir. Kadınları vurgulamak güçsüz göstermeye sebep oluyor.

1|0
    0|0
  • Kişilik bozukluğu oluşur o çocuklarda şiddeti seven bireyler yetişir

1|0
    0|0
  • eğitimsizlik

1|0
    0|0
  • Çocuk ne görürse onu yapar :( Ne yazıkki şiddet yanlısı bir insanın cocuğu şiddet yanlısı olur!

1|0
    0|0
  • Bence hep vardı sadece bu kadar dile gelmiyordu

1|0
    0|0
Yükleniyor...