90'larda Çocuk olmak, ve çocukluğuza dair birşeyler paylaşmak?

Eskiden herşey çok daha güzeldi. Çok daha masumdu, çocukluk bile.
Süpermario vardı mesela, Körebe, saklambaç, dokuz taş, seksek ve daha sayamadığım birsürü sevimli oyun. Şimdiki çocuklar bütün bunlardan mahrum yetişiyor. Mahalle ve komşuluk kültürü bitmeye yüz tutmuş durumda.
Sosyal medya çılgınlığı bir çığ gibi büyümekte.
Kemal Sunal filmlerini sabırsızlıkla beklemek, Bütün ailenin ağız dolusu sıcak gülüşleri.
Eskiden herşey çok güzeldi evet. Ve ben bu dönemlerde çocuk olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.
Peki ya siz 90'larda çocuk olanlar?
Çocukluğunuza dair birer anı bırakır mısınız ailenizle yaptığınız bir aktivite ya da arkadaşlarınızla oynadığınız bir oyun, ya da herhangi başka birşey.. :)

Geceniz güzel geçsin.

0|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• Gece yatarken odadaki sobanın, o karanlık tavana yansıttığı ateşi izlemek güzeldi.
    Kışın portakal kabuklarını üstüne bırakırken yavaşça kavrulduğunu görmek ve ortaya yaydığı o koku...
    Her yerin griye boyanmadığı zamanlarda mahallemizdeki boş araziler, ağaçlar ve meyve bahçelerinden bir şeyler aşırmak...
    En kaliteli ve öğretici çizgi filmlerin, programların eşliğinde ailecek televizyon izlemek.
    Ve yığınla o zamana ait tat!

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Arkadaşlarım ile internet cafeye gider half life oynardım kit atardık. :) Mahalleden bir çocukla oynadım ödemedi parasını kamyonun arkasında burnunu kanatmıştım annesi şikayet etmeye geldi bize '' Kızın oğlumu dövmüş'' dedi. Canım annem hiç bozuntuya vermedi '' Sen utanmadan oğlum dayak yemiş diyorsan erkek gibi yetiştir biraz '' dedi. Sonra kadını kovdu içerde beni terlikle dövmüştü.:) Ama olsundu rezil etmedi en azından :) Erkek gibi büyüdük vesselam belki de en iyisi buydu. :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• "Bunlardan mahrum" yaşadıklarını sanmıyorum, sadece alternatifleri çoğaldığı için "bunlara mahkum" olmadıklarını düşünüyorum. Bugün bu şeylere halen erişmek mümkün. Süper Mario oynamak isteyen internetten indirip oynayabilir, saklambaç oynamak isteyene yasal bir engel yok, leblebi tozu isteyen girsin mutfağa ezip yesin, gayet basit :)

Eskiden her şeyin güzel olup, şimdi çirkin olduğunu düşünmüyorum, geriye dönüp baktığımda neredeyse her şeyin aynı olduğunu biliyorum. Çocuk aklımla anlayamamışım diyorum, aynı insan ilişkileri o dönemde de vardı, gençler arasındaki yıkıcı ilişkiler hep vardı, bizim ergenliğimiz de pek hoş geçmedi. Çocukken sokakta oynamamız bizi daha mutlu etmedi, sonuçta bizler de bir sınavdan öbürüne giden, yarış atı gibi yetiştirilen, ezbere eğitim alan çocuklardık.

Sobanın yanındaki leğende banyo etmenin "çok özel" bir şey olduğunu iddia edecek değilim, bence rezillikti, şimdi kombili duşlu yıkanmak varken insanları "ilkel" bir şeye imrendirmek yersiz. 90'lar her bakımdan "özlenesi yıllar" değil, herkes önündeki maçlara bakmalı :)

1|0
    0|0
  • sanırım bu hiç unutamam

https://youtu.be/CkGl9QXgIcU

1|1
    0|0
  • atari <3

1|0
    0|0
  • Hava karardıktan sonra, ailesi saatin gec olmasini sorun etmeyen arkadaşlar ile bahçelere dalar ve topladigimiz meyveleri daldigimiz ağaçların üzerinde yerdik.

1|0
    0|0
  • Gece yarılarına kadar saklambaç veya voleybol vazgeçilmezdi bizim için 😊 kapı önlerinde çekirdek eşliğinde yapılan sıcak sohbetler komşuluk ayrı bir içtenlik... o günleri öyle özlüyorum ki keşke bir zaman makinası olsa da o günlere geri dönebilsek 😔

1|0
    0|0
  • Karanlık eylemleri.. O zaman insanlar duyarlıydı. Her akşam yüzlerce insan tencere tavasını alır , ışıkları yakıp söndürür ve susma sutukça sıra sana gelecek!!! Sloganlarıyla yürürdü.. Şimdi kahvede okeye dönüyorlar umarsızca.. Bin yıl yaşasam unutmam o dönemleri..

1|0
    0|0
  • Dışarıda topraktan çamur yapar onlarla tabak tencere masa vs küçük durumlar yapardık. O şekilde otlarla süsler evcillik oynardık kızlarla :)

1|0
    0|0
  • beştaş, hobban, duvar dibine oturup sohbet eden anneler, geceleri yakılan demlenen çaylar, komşuluk bağları...
    keşke hiç büyümeseydim, madem çocuk kalmıyorum bu kadar yaşamasam da o güzelliklerle ölsem daha iyiydi...

1|0
    0|0
  • :D bisikletim yoktu :D misket oynardık hey gidi günler her hafta sonu futbol turnuvası takımın adı robot spor =))

1|0
    0|0
  • Valla Bacım Eskiden Akşam ezanından sonra dışarda olmak yasaktı Şimdi Baksana Millet patlıyor :D Şaka bir yana Misket kutum vardı Mileti Kökleyip eve kutuya atardım ey gidi ey. :D

1|0
    0|0
  • Hafta sonları pikniğe giderdik.

1|0
    0|0
  • 90 li yıllarda yaşanan bir daha yaşanmaz
    Çok güzel günlerdi

1|0
    0|0
  • sabah saat 9 da dışarıya çıkıp akşam ezanına kadar top oynamak maç yapmak :D

1|0
    0|0
  • Kaygısızları hatırlıyorum.

1|0
    0|0
  • Gazoz kapakları, tasolar, bilyeler. :)

1|0
    0|0
  • aynen öyle :)

1|0
    0|0
  • 90larda sen çocuk olmuyorsun ki bebe oluyorsun :D sen 2000lerin çocuğusun.

0|0
    0|0
    • Ben 1990 doğumluyum. Benim bahsettiğim yaşlarda 7-12 yaş arası zaten.
      Kız çocukları 12 yaştan sonra genelde olgunlaşmaya başlar. :)

• Türkiye de insanlar 25 yaşına kadar olgunlaşmıyor :) Ben 90-00 arası 10-20 yaş arasını kastettim aslında.

Kızlar Ne Diyor 2

• Sek sek oynamayi cok severdim

1|0
    0|0
  • Tatilya fotoğraflarında dehşet bir surat ifadesine sahip çocuk muhtemelen mutlu bir çocuktur.

1|0
    0|0
Yükleniyor...