Erkeklerin çoğu aile kurduğunun farkına varamıyor mu?

Çevremde sürekli evli çiftlerin aileler, erkeğin ailesi yuzunden problemler yaşadıklarını ve kaynana yüzünden boşandıklarını gördüm. Erkek, kadını kendi ailesine eklenmiş yeni biri olarak görmekten vazgeçip o kadınla ayri bir aile olduğunun farkına varsa böyle sorunlar olmayacağını düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Erkeklerin çoğu aile kurduğunun farkına varamıyor mu?

0|1
8|18

En İyi Erkek Görüşü

• Kendilerini birey olarak göremedikleri için öyleler. Sen bir bireysen ve bir aile kuruyorsan, anne baba ile eş ve çocuğun hem aynı hem ayrı olduğunu bilir. Yüzüğü alan evleniyor zaten...

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Maalesef bir çoğunun hevesi geçince dışarı bakmaya başlıyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Erkek adam olsa o evlilikler hep yürür.
    Zaten erkek yüzünden evlilik bitiyor adam olmak çok zor ya.

4|1
    0|0
    • Evet birde boşanmalar artti evlencek kız yok diyorlar. Halbuki bizim Türk kadını kolay kolay canina tak demeden bosanmiyorlar. Ne kadinlar gul gibi meslegi var istese bosanir ama maas karti bile kocasinda duruyor neler neler

• Aynen katiliyorum dediğin çok doğru bütün samimiyetimle söylüyorum , türk kadini ( kasarlar hariç) Kocasina çok baglidir kolay kolay bosanmaz. Kocasi uzulunce bile kendiside üzülür yani çok tanidim fedakar kadınlar falan ama iste erkek adam olamayinca olmuyor

• Herkes Kendi Yerini Bilir Saygılı Olursa Sıkıntı Olmaz.

1|0
    0|0
  • Bence bu konuda büyük suc annelerin yani kaynanaların kendi istedikleri gibi bir gelin hayal ediyolar olmayıncada böyle saçmalıklar oluyo. Annem bile olsa ikimizin arasındaki meseleye kimse karısamaz ve asla olayları aileme anlatmam olan orda olur biter

1|0
    0|0
    • Sucun buyugu basta anneler zaten ramam evlattir ama oda biyere kadar yani. Sozunden cikmayan, kendine bagimli ana kuzulari yetistiriyolar sonra ondan kocalik bekliyorsun cok beklersin bide yetmiyor her halta karisiyolar sonra niye bosanma oluyor. Bundan oluyor :D

• Dediğine katılıyorum ben aileme o konuda resti çektim zaten beni değiştiremeyeceklerini de biliyorlar ben evlendikten sonra onlar olmayacak sadece eşim çocuklarım ve ben olacağız.

1|0
    0|0
  • kadınlar da varmıyor

0|0
    0|0
    • Kadinlar ve erkekleri kiyaslarsak erkeklerin durumu daha agir basar Turk toplumunda bosanmis kadina bile belli bir psikolojik baski yapiliyor ve kac tane kadin gozunu kirpmadan yuvasini dagitir veya dagitmak ister.

• Istanbuldayim ve elinde cok iyi meslegi olan ögretmen, muhendis kariyer sahibi kadinlar biliyorum alenen aldatiliyor cocugum icin cart curt icin diyip bosanamiyor. Maasini adamin eline sayiyor hey gidi hey :D disardan o ozguvenli dutran kadinlari evin icinde bilmiyorsunuz.

• işte yıllar degişiyor diyorum ya.
      şu anda birçok kadın aldatılıyor
      yıllar önce bu kadar yoktu bence
      teknoloji geliştikce ki bu yeterli zaten aldatılmak hat safhada oluyor.

• varamıyoruz

0|0
    0|0
  • Türk kızları da şu kaynana meselesini büyütmese iyi olacak kendi aileniz her zaman iyi erkeğin ailesi her zaman geride olmaz

0|0
    0|0
    • Turk toplumunda her zaman baskiyi kadin gorur. Bosanmakta buyuzden sikintili birseydir kadin icinde kadinin ailesi icinde hicbir anne baba kizi bosanip geri gelsin istemez buyuzden kiz ailesi kalkip cirkeflik yapmaz. Ama kaynana öyle değil. Ha bu dedikletim genelleme illaki kadin ve kadinin ailesinden kaynakli problemlerde yasaniyordur ama kiyas yapildiginda kaynana problemi agir basiyor

• Sanmıyorum türk kadınları genellikle kaynanayi ezer bu daha evlenmeden önce böyledir aman annen bize gelmesin çok aman annen karışmasın falan kaynanalarda suçsuz mu hayır bence ortak denge sağlanmalı erkeği ailesinden uzaklaştırmak ayıptır onu da bir anne yetistirdi sonuçta annesi o hep kızın ailesi de olmaz dediğim gibi denge önemli denge olursa zaten iyi anlaşılır

• “Sadece seni seviyorum” diyen bir erkek, “sadece mağazaları gezecegim bir şey almayacagım” diyen bir kadın kadar yalan söylemiştir kedicik.

0|0
    0|0
    • Ben almayacaksam magazada gezmiyorum. :D Bu genel laflarida sevmiyorum.

• vav vav :D bu kadar açıklamana gerek yoktu kedicik şakalaşıyoruz :D

• Kadın psikolojisi üzerine neredeyse Sigmund Freud kadar bilgim vardır, adamın bütün kitaplarını okudum :D Senin demek istediğini anlıyorum ama arkadaşın yazdığı yorumla senin yazdığın yorumu kıyasla düşündüğünü değil çünkü düşündüğün şeyi yazamamışsın yoksa ben bütün kadınları aynı yere koymuyorum tabi ki :D

• Oha kurdumda haberim mi yok

0|0
    0|0
  • aynısı kadın için de geçerli

0|0
    0|0
  • Haklısın sonuna kadar

0|0
    0|0
  • Evlenirken iyide evlendikten sonra niye sıkıntı.. oluyor onu anlamak lazım..

0|0
    0|0
  • popona güvenmeden evlilik yapmaya kalkarsa saydıklarının hepsi normal şeyler

0|0
    0|0
  • Karakter meselesi ;)

0|0
    0|0
    • Karakter meselesi olduğunu sanmiyorum annesiyle ayri yasayip annesine bagli olmayan tiplerden bile cikiyor bu sonradan ana kuzulugu evlenince kiymete biniyor.

• oda olabilir ;)

• Gizli üye olarak cevap verilse çok iyi cevap verirdimde verilmiyo işte 😂😂

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• Bizimkiler 20 senedir evliler; babam her haftasonunu anne babasiyla geçirir.. Sagolsun bir hafta sonunu da bizimle gecirdigini görüşmüşlüğümüz nadirdir

1|0
    0|0
  • Aynen bende oyle dusunuyorum katiliyorum sana 😀 hem kiz hemde erkek ailesinden biraz soyutlanmali kendi 2 kisilik hayatlarini kurmalilar, 1 taraf isin icine girdiginde obur tarafa da soz hakki doguyor. Ha bu demek degilki kuselim gidip gelmeyelim asla! Ama ciftler bas basa kalmalı

0|0
    0|0
  • cunku icten ice kadinin ezilmesini seviyorlarda ondan

1|0
    0|0
  • Haklisin

1|0
    0|0
  • Ailelerimizi unutmamak kaydi ile, eslerinde birbirlerini bir aile olarak görmeleri sart, ayri bir evde, ayri, kendilerine özgün bir düzen... burda sadece Annesinin sözünü dinleyen Erkek degil, cogu Kadinda kendi Annesini evliligine dahil ediyor... ücüncü kisiler araya girdi mi bir defa, sorunlar pes pese gelir...

0|0
    0|0
  • Çok doğru.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...