Anneleriniz sizin için ne kadar değerli 👩?

Anneleriniz sizin için ne kadar değerli 👩?

Bir toplumun eğitilmesi , annelerin eğitilmesiyle mümkündür.
Bir toplumun ahlakı , annelerin ahlakıyla şekillenir.
Bir toplumun iffeti , annelerin iffeti ile sağlanabilir.
Bir toplumun imanlarının kuvvet bulması , annelerin imanlarının kuvvetiyle alâkalıdır.
Bir toplumun manevi değerleri , annelerin sahip olduğu manevi değerler ölçüsüncedir.
...
Bunun içindir ki yarının annelerini bu değerlere sahip olarak yetiştirmek çok ama çok önemlidir !.. Ahmet Şahin Uçar

"Anne cennet kapılarının ortasındadır." (İbn Hanbel, V, 198);

"Cennet annelerin ayakları altındadır." (Nesâî, Cihad, 6)

--- "Biz insana anne ve babasını tavsiye ettik anası onu zayıflık üstüne zayıflık çekerek karnında taşımıştır. Onun (memeden) ayrılmasıda iki yıl içinde olmuştur onun için biz insana bana ve ana baba şükret dönüş banadır diye öğüt verdik." (Lokman Suresi, ayet 14)

---"Rabbin ondan başkasına ibadet etmemenizi ve anne babaya iyilik etmenizi emretmiştir. İkisinden birisi yahut her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara öf bile deme; onları azarlama onlara güzel söz söyle; onlara rahmet ve şefkat dolu tevazu kanadını ger. Onlara alçak gönüllü ve şefkatli davran ve onlar hakkında dua edip şöyle de: Ey Rabbim, bunlar küçükken beni nasıl yetiştirip büyüttülerse, sen de onlara merhamet et, acı." (İsra Suresi, ayet 23-24) ---Tüm Annelerimizin anneler günü kutlu olsun. Ölen annelerimize Allah rahmet eylesin cennetini ihsan etsin. Benim için hayatta tek güvendiğim insan, tek dostum, tek arkadaşım sığındığım tek liman hayat denizindeki her dalgada her su yutuşumda çıkartıp hayata döndüren , her hatamda arkasını dönüp gitmeyen tam tersi daha sıkı sarılan yemeyip yediren içmeyip içiren ne yaparsam yapim hakkını ödeyemiyeceğim tek insan...

4|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Annelik çok kutsal bence

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...