Evlenmek İstemiyorum Günah Mı?

Gizli Üye
Aslında evlenmeyi çok istiyorum , biliyorum Peygamber Efendimiz ( SAV ) 'min sünnetine riayet etmemiş oluyorum, günaha giriyorum ama evlenemem, yapamam bunu. Çünkü sosyal fobim var daha önce hiç sevgilim olmadı, tecrübesizim yani. Benim gibi daha önce hiç sevgilisi olmayan biri çıkar karşıma, Allah nasip eder illaki ama asıl sorun bu değil; ben asosyel biriyim... Kendi ailemi göz önüne aldığım da babamda da bu hastalık var ve aile içi iletişim zayıf, sinirli, utangaç, sevgisini gösteremeyen, dışarıdaki sorunları içeriye yansıtan (huzursuz bir ortam, kendini ifade edemeyen, bunu söylemeyi sevmiyorum ama ezik ve bu durumdan dolayı sözünü geçiremiyen ve hükmedemeyen bir kişiliğe sahip... Bundan dolayı sosyal ilişkileri çok kötü, herkesle kavga eder, sözünün bir hükmü olmaz, telaşlı korkak vs... Bir yere giderken annemi kız kardeşimi götürmekten utanır hatta hastaneye bile, annem falan mutsuz işte bu ve diğer durumlardan. İşte bu durumun bende de domino etkisi yaratacağını düşünüyorum ve çok korkuyorum çünkü babamdaki belirtilerin çoğu bende de mevcut. Durumu sadece buraya yazıyorum ama yaşamadan pek anlaşılmıyor işte. Ben bide lise ve üniversite ( 2 yıl ) okudum ama yine aynı durumdayım çünkü davranış bozukluğu var ve önce tedavi olarak bundan kurtulmam gerek ama imkanım yok. Yaşım 23 kişiliğimin oturma evrelerindeyim babam gibi olmaktan çok korkuyorum. İşte bütün bu nedenlerden dolayı evlenmek istesemde evlenemem, çünkü ben babam gibi eşime ve çocuklarıma böyle bir hayat sunmam, onların mutluluğu benim için çok önemli, onların hayatını mahvedemem, onlara sevgimi göstermek isterim hep, her zaman yanlarında olmak her koşulda arkalarında durmak isterim. Babamdan daha iyi bir baba daha iyi bir eş olacağımı çünkü bunu yapabilecek kişiliğe ve iyi bir karaktere sahip olduğumu düşünüyorum ama bunu yansıtamıyorum maalesef bu sosyal fobi yüzünden...
Bütün bu sebepten dolayı evlenmek istemiyorum. Sizce de evlenmemekte haklı mıyım? Anlatacaklarımı tam anlatamadım ama...
Güncellemeler
+1 yıl
Evlenmek İstiyorum ama Evlenemem?
Evlenmek İstemiyorum Günah Mı?