"Kadının görevi erkekleri doğurup yetiştirmektir." sözlerinin sahibi olan öğretim üyesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

"kadınlar kusura bakmasın. moliere'in, mozart'ın , da vinci'nin, rembrandt'ın, itri'nin, ıbni sina'nın, rafaelo'nun kadın versiyonu var mı? yok. olamaz! kadının görevi erkekleri doğurup yetiştirmektir." demiş Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğretim üyesi Fahri Öçer.

Dünya bu konuları aşalı yıllar oldu, böyle eğitimli birinin bu denli cahilce sözler sarf etmesi ne kadar doğru geliyor size?

Ülke uçuruma sürükleniyor. Dünya'nın saygı duyduğu Seküler Türkiye Cumhuriyeti adım adım İran 2.0 oluyor ve hepimiz sadece izliyoruz.

Güncellemeler:
Kendini kanıtlamakta güçlük çeken insanlar din; etnik kimlik, cinsiyet, spor kulübü vb. gibi kavramlara yamanarak kendilerini tatmin etmeye çalışırlar. Bunun örneğini Türkiye'de her gün görüyoruz.

0|0
15|17

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınların görevi erkekleri dogurup yetistirmek, hayvanların görevi bize tasımacılıkta kolaylık saglamak ve besin maddesi olarak tüketilmek, bitkilerin görevi bizim icin var olup vs. Bu tarz sahsiyetlerin görüsü her zaman bir seylerin bizim icin var oldugunu düsünmektir maalesef kendisinin aslında tabiatta cok da bir önemi olmadıgını fark edemez.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Düşüncene katılıyorum çok doğru

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Çocuk yapmış bir kadının görevidir evet. Ama çocuk yapmak onun görevi mi? Hayır. Canı isterse yapar. Ama eğer yaptıysa çocuğuna bakacak büyütecek yetiştirecek.

2|0
    0|0
  • eğitimli biri denmez ona, iyi öğrenim almış biri denir çünkü türkiyede eğitim diye bir şey yok.

2|0
    0|0
  • Millet atomi parcaliyor biz hala kafa soyle baglanmali boyle baglabmali gibi incir kovugunu doldurmayacak sacma salak seyleri konusuyoruz kadinin gorevini konusuyoruz...
    bu ulkeyi bu hale sokan bu halka yaziklar olsun

1|0
    0|0
  • Kendisi Bu Ülkede Prof. Dr. Ünvanı İle Kadın Doğum Alanında Doktorluk Ve Aynı Zamanda Bir Ögretim Üyesidir. Kendisi Bu Ülkede Ögretim Üyesi Olarak Görev Yapmakta Merak Ediyorum Kendi Annesine ''Anne Sen Beni Doğurdun Yetiştirdin Simdi Sana Bye'' Demişmidir. Zannediyorum Ki Ülkedeki Siyasi Açığı Görmüş Olacak Ve İlk Dönemde Akp Milletvekili Adayı Olacaktır.

0|0
    0|0
  • Benim burada ilgimi çeken tek şey bu sözü söyleyenin öğretim üyesi okduğu

1|0
    0|0
    • Bir kaç ay önce kadınlardan kan alımı yapmayı bırakan fakültenin öğretim üyesi.

• Şaşırmamak lazım çünkü şaşılacak vakitleri çoktan geçtik diploma maalesef insanın kalitesinin ya da fikirlerinin karşılığı değil bu ülkede.

• Bu soruyu sordugunda hayalimde bilgi seviyesi yuksek, vatanperver biri canlanmisti. Ta ki sekuler Turkiye sozunu gorene kadar. Turkiye Cumhuriyeti sekuler bir devlet degildir. Sadece yonetiminde laiklik ilkesini benimser.

0|0
    0|0
  • Hayatı 2 boyutlu görüyor

0|0
    0|0
  • İranda idam var biliyormusunuz haklı haksız demeden biranda ipte bulabiliyor herkes kendini çünkü kadınlara bile idam cezası çıkıyor kendisine saldıran adamı vurdu diye kendini koruduğu için tacizden buna rağmen idam cezasına çarptırıldı sen düşün yani gerisini?

0|0
    0|0
    • Biliyorum. Yakın gelecekte idam için referandum yapılırsa ülkenin çoğunun evet diyeceği de kesin. İran'la aramızda kalın bir çizgi yok artık.

• İran idam.) işin komedisi idam isteyenler oluyor bazen bir olay olunca tv izlemişindir idam isteyenler bir gün bir olay olunca kendinide ipte bulur. Bu işler böyle idam isteyenlerde ipte kendini bulur ama kimse bilmez. Misal idam çok isteyen biri varmış idam cezası geri gelmiş bir gün araba ile giderken birileri laf atmış sonra kavgada eşini döviyorlarmış sinirlerine hakim olamayıp 2 kişinin işinide bitirmiş sonra o çok idam isteyen kişi bir bakmış ki kendi idam sephasında ya ya bu işler böyle öyle atıp tutmaya benzemez insanın başına herşey gelebilir. Bu açıdan dedim senin için demedim atıp tutanlar var ya bir reel örnekle açıkladım.

• Kadınlar cicektir incitmeyiniz

#CappCupp

0|0
    0|0
  • Maalesef bu söze birçok kadın katılıyor. Sen bile bu soruyu gizli saklı soruyorsun kadınların çoğu kendini kocasının tarlası olarak görüyor yani. suç baltadan çok baltanın ağaç sapındadır.

0|0
    0|0
  • Sen izlemeyip bilim insani olsaydin keske

0|0
    0|0
    • Okuduğum bölüm hakkında sana bir şey söylediğimi hatırlamıyorum. İnternette gördüğünüz herkes gerçek hayatta çekirdek çitleyip evlilik programı izliyor sanıyorsunuz herhalde.

• Ö deki noktaları kaldır sonra oku konuşmaya gerek kalmaz bence

0|0
    0|0
    • Ya tabiki çocuğu varsa belirli süre herşeye ara verip annelik görevini yapmalı kadın sonuçta bu kendi isteği ama genede dediği mantıksız birşey

• Tip ta okuyorsan kadın erkek farkini idrak etmeliydin

0|0
    0|0
  • Kendi annesine bile saygısı olmadığını anlarım

0|0
    0|0
    • Kendi annesi zaten bahsettiği türde bir kadın olduğu için ona karşı pek saygısızlık olmuyor, bilimle ve sanatla uğraşan kadınlara saygısızlık etmiştir kendisi.

• Annesi hakkında yorum yapmaya hakkımız yok bence.. Herkesin düşüncesi kendisini bağlar.

• Helal olsun derim

0|0
    0|0
  • Tabi dadisi yetistirmeli anne baba sevgisinden yoksun robot gibi olmali

0|0
    0|0
    • Ben bir mürebbiye tarafından büyütüldüm ve anne baba sevgisini iliklerime kadar hissettim. Annesi tarafından büyütülüp bundan mahrum kalan insanlar var. Ülkede çoğu baba ilgisiz zaten.

• Herkes sen degil ben degil

Kızlar Ne Diyor 14

• O şimdi insan mı? Nefes alması kabahat.
    Demek ki kendi annesinide böyle düşük görüyor. Kafaya bak ya.

2|0
    0|0
    • Böyle insanların anneleri çocuk yetişmekten başka başarısı olmayan kadınlar oluyor zaten. Durumu bakılırsa onu bile becerememiş. Ezik kadın profili görerek büyüdükleri için tüm kadınları kendi anneleriyle bir tutuyorlar.

• Kadınları küçük gören robot işlevi yükleyen bir kafa yapısı. Hangi kadın olursa olsun bu gözle bakılmamalı. Kadınlar değerlidir böyle dar ve küçük gören bir bakış açısı çok yanlış. Haksızlık.

• anası onu uetiştirememiş belli...

1|0
    0|0
  • Herşey takım elbise giymekle, makam sahibi olmakla olmuyor bunu bir kez daha anlamış olduk.
    Ada'm olmak çok başka bir duygu kendi annesi için neler düşünüyordur kim bilir?
    Kadınları bir köle, size hizmet etmekle yükümlü kişi olarak görmekten vazgeçin artık.

0|0
    0|0
  • onu diyen insanın zihniyeti çok ilkel. bunun gibileri konuşturmamak lazım

1|0
    0|0
  • Anlamıyorum bu insanları😒

0|0
    0|0
  • Okununca adam olunmuyor işte böyle bir geri kafalıyı öğretim üyesi yapıyoruz.

1|0
    0|0
  • Moliere, Mozart, da Vinci vs. gibi insanları yetiştiren Kadındır, doğru ama Fahri Öçer zihniyetine sahip olanları yetiştiren yine Kadındır.
    Cidden böyle dar görüşlü birinin orada ne işi var?

0|0
    0|0
    • Ya şimdi konuya bu açıdan bakmak da saçma. Mozart'ı yetiştirmesi değil Mozart olması gerekiyor kadınların, yetiştirmekle övünmek anlamsız geliyor bana. Ha kadınların Mozart olmasına müsaade edilmiyordu, orası ayrı.

• Saçma olduğu için yazdım zaten.. Kadınların Mozart olmasına izin verilmiyordu, sorun bu.
      Mozart'ın kadın versiyonu yoksa bugün, Zaman'ında Öçer gibi düşünenler yüzünden.

• Herkes erkek dogurursa doguracak kadin kalmaz ilerde 😕 boyle birisi bunu derse bu ulkede kadinlarin yasamasi bile olaganustu

0|0
    0|0
  • erkekleri yetiştirmek kadınlara düşer çünkü kadın ahlakıyla bilgisiyle düşünce şekliyle her zaman 1 adım öndedir. ama diğer söylediklerine katılmıyorum. 21. yüzyıldayız hala bu tür şeyleri duymak üzücü :( ..

0|0
    0|0
    • Erkekleri yetiştirmek ebeveynlere düşer. Bu anne ve babanın ortak işidir. Annesi olmadan büyümüş harika insanlar tanıyorum.

• ben öyle düşünmüyorum. neyse efjksnm

• Sadece annesi tarafından büyütülmüş milyonlarca insanla dolu bir ülkede yaşıyoruz. Eğer dediğin gibi olsa ülke bu halde olmazdı.

• Böyle zihniyette insanlarda var işte kadının başarısı gerçekten onemsenmiyor bir de eğitim almakla zihniyet çok başka şeyler

0|0
    0|0
  • Bu kişiyi kutlamak gerekli!!!

0|1
    0|0
  • Saçma bir söz

0|0
    0|0
  • rektörlük, dekanlık, milletvekilliği adaylığı şimdiden hayırlı olsun bu amcanın!

1|0
    0|0
  • canım adam

0|0
    0|0
Yükleniyor...