Türk insanı kavgayı seviyor mu?

Büyük ihtimalle cevabınız evet. O zaman neden dövüş sporlarına yeterince rağbet yok? Neden dünya çapında dövüşçüler yetişmiyor?

Aslında soracağım soru, bu ülkenin insanı neden korkak oluyor?

Hep düşünürüm bunu.

Bence bu ülkenin insanı özünde kendi dötünden korkan sahte kabadayılardan oluşuyor.

Güncellemeler:
Mesela IŞİD'den kaçan mültecilere korkak deniyordu.

Kilis kaç gündür IŞİD saldırısı altında. Hadi gidin kurtarın cesur yürekler.

5|0
18|17

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim millet ancak götü sağlama alınca dayılanır. Hakkaten cesur olanlarını da kavgada bıçaklıyorlar.

Hakkaten bak, son yıllarda moda oldu, herif barda biriyle kavga ediyor, grupça dövüyorlar, sonra adam hastanedeyken hastaneye beş kişi gidip herifin yakınlarını bıçaklayıp hastane önünde öldürüyorlar. Haberlerde izlemiştim geçen sene bildiğin saldırıp, art arda altı-yedi kere bıçaklayıp kaçtılar.

Böyle yavşaklar türedi ülkede, sorsan mangalda kül bırakmazlar. Onlara kalsa cesaret falan hep kendileri gibi olanların işi, geri kalanlar korkak, hele Avrupalılar, hepten ödlek, karılarına saldırsan ses çıkarmazlar falan diye düşünürler.

Sonra irlandalının tekine 25 kişi saldırırlar, ama herif dayak yemediği gibi, iki üç tanesini fena marizler.

0|0
    0|0
    • Bir de Rus erkeklerinin karılarını kıskanmadığını, ödlek olduklarını falan sanıyorlar en çok ona şaşırıyorum.

Hayatta en iyi yaptığım iki işten biri kavga etmek. Ve dövüşmek isteyeceğim son kişi bir Rus erkeği olurdu. Adamlar yemek yer gibi kavga ediyorlar ve çok da kıskançlar.

• bir de İrlanda'da insanlar tartıştıkları kişiyle 'şu şu saatte gel, dövüşecez' diyorlar, bayağı bildiğin hakemli boks maçıyla kavga ediyorlar. Bizim milleti Dublin'e koysan var ya, 'Bu gada da olmaz la neabıo bunlar' der, sokakta rahat gezemez.

• Şive taklidi efsane

Kızlar Ne Diyor 17

• http://i.hizliresim.com/A7975q.jpg

Koş Sevim kavga çıktı.

1|1
    0|0
  • Kavgayi sevmekle bir ilgisi yok ama turk insani kavgayi ilk yardim cantasi gibi goruyor

0|0
    0|0
  • Yanlarında taşıdıkları çakılarla, tabancalarla kendilerini güçlü sanıyorlar. Her gün kadın cinayetleri vesaire. Her zaman kendisinden güçsüze saldırır bu kalleşlik değil de nedir? Bahsettiğin üzere "Kilis" herkes sustu , o eski kabadayılardan ses çıkmıyor. Hayırdır yani?

0|0
    0|0
  • çünkü biz hep atıp tutarız.

0|0
    0|0
  • Yoo ben katılmıyorum sana tam olarak biz Türk milleti olarak dovüş sporların da Çok Çok iyi olmaya biliriz ama bunun nedenini spor olsun diye amaçsızca dövüşmeye karşı olduğumuzdan dolayı sanıyorum gerçek bir amacı olmalı yani korkaklıktan değil ya da bence cesaret senin sandığın gibi bişey değil

0|0
    0|0
  • Bizim kabadayılarımızın sözü sadece kendi mahallelerinde geçer. Başka yerde seslerini çıkaramazlar.

0|0
    0|0
  • Kavgayı sevmekle dövüş sporlarinin bir ilgisi yok aslında kavga da her zaman şiddete başvuruluyor mu erkekler için düşünürsek diyelim ki evet o zaman adamlığın yüzde doksani kacmaktir sözü nerden geliyo dotunun yemedigi kavgalardan Türk milleti kavgayı seviyo dövüş sporlarini değil

0|0
    0|0
  • Profesyonel dövüş sporcusuyum ama yok ağzıma etseler yine kavga edemem sokakta :)

0|0
    0|0
  • hoşt be sensin korkak

0|1
    0|0
  • Osmanlı Tokatoyla hiç biri yarışamaz nihihihi şaka bir yana ben kick boxcuyum yani

0|0
    0|0
  • Ben kick box yapıyodum uyarmı?

0|1
    0|0
  • Dövüş sporları ayrı şey, kavga ayrı şey.
    Dövüş sporları daha çok hobi grubuna giren ve gerekmedikçe başvurulmayan bir beceri, bir uğraş olarak kalır.
    Kavga ise tamamen zarar verme amaçlıdır, koyu bir şiddet barındırır.

0|0
    0|0
    • Yok idmana gelen giden yeni yetmeler çok oluyordu. Birçoğu yolda bela kokusu yayan tipler. Birkaç hafta sonra dayanamayıp bırakıyorlardı.

• Çünkü genel olarak bizim insanımız hobi-beceri yahut ülke adına bir başarı elde etmek için değil, sadece birilerine bulaşmak adına efor sarfederler.
      Bu yüzden dövüş sporuyla falan işimiz olmaz zaten.

• Yıllarca yaptığım gözlemler sonucunda tek sebebin göt korkusu olduğuna karar verdim. Ya sana hiç mübalağa yapmadan anlatıyorum sokakta görsen yolunu değiştireceğin adamın ringden ağlayarak indiğini bilirim. Bir de idman maçıydı yani. Ee bulaş işte. Burda bulaş. Farz et ki annene sövdüm.

• Sen şimdi burda bunu yazmayla Kilis'i kurtarmadın

0|0
    0|0
  • Türk insanı kavgayı sadece hobi olarak yapıyor 😄

0|0
    0|0
  • dövüş sporuna gidecek para yok. fakir bir ülkeyiz. sinir de o kompleksten geliyor

0|0
    0|0
  • Sevmem

0|0
    0|0
  • özgüvensiz oldukları için öyleler ama artistlenme konusuna gelince kimse durduramaz 1-2 artistlik yapıp geri çekilirler çünkü o özgüven yok :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• ben kavgayi seviyorum diyebilirim asla bir insana vurmam benim için bu vahsiliktir bana saldirana bile cok fazla hasar vermemeye calisirim. Fakat kavga edenleri izlemek zevkli bir şey bence heleki kavgadan önceki konusmalar falan cok eglenceli geliyor bana :D ama bunun kalleslikle ne alakasi var cozemedim

0|0
    0|0
  • Bencede öyle. 10 kişi bir adama dalmacalar, silahsız adama bıçak çekmeler ülkemizde yaygın kavga yöntemlerinden.

0|0
    0|0
  • Türkler kahve sevmiyor. Fal seviyor.

0|1
    0|0
  • Sveer

0|0
    0|0
  • Bu insanlar imanını kaybettikce benliklerinide korkusuzluklarınıda adamlıklarınıda kaybettiler türkün artık adı kaldı sarsmak gerek bu milleti asimile oluyoruz yavaş yavaş ahaliii

0|0
    0|0
  • niye be dövüş sporlarında kötüü değiliz yahu doğrusu takip etmiyorum ama arada bir şeyler oluyor rastlıyoruz yani :D

0|0
    0|0
  • yaşanılan yere göre farklılık gösteriyor demek. bizde yan baktın laf attın yere tükürdün tesbih salladın vs vs den kavga çıkar. ölüme kadar giden kavgalar...

0|0
    0|0
    • O kavgalarda genelde "ne bakıyon" diyen taraf ya kalabalık ya da silahlı olur. Hiç sekmez. İstisna olmaz.

• yine kendince konusuyon. o kavgalar yolda giderken teke tek ikiye iki den ikiye tek sonra da toplu kavgalar...

• kavgayı seviyor ama çingene kavgası ancak çene ve bıçak çalışıyor. hiç kavga etme becerisi yok.

0|0
    0|0
  • Dövüş sporuyla , kavga arasında nasıl bir bağlantı kurdun,

0|0
    0|0
  • Bıçaklı spor dalı yok ki? Saplama ve içte çevirme dalında altın madalya garanti yoksa..

0|0
    0|0
  • Nokta atışı diyebilirim ilk defa sana bu kadar hak verdim portakal

0|0
    0|0
  • Arkadaş k*rtlükle saadet olmadığını anlatmış

0|0
    0|0
  • Adanaya bekleriz 👍

0|0
    0|0
  • bunu 900 yıl önceki türklere söyle, şimdiki don lastiği erkeklerine kabadayı mı diyorsun?

0|0
    0|0
  • 10 numara tespit prof dövüşçü olmakla sokakta kavga etmek çok farklı şeyler. senelerce yediğine içtiğine uyumana dikkat etcen disiplinli hayatın olcak çok ağır antremanlar yapcan büyük sabır emek isteyen iş. iyi bir aşamaya gelene kadar bir kamyon dayak yicen sürekli bir yerin ağrıcak belki kırılcak. kaldı ki en iyisi bile olsan ringte dövüşürken yensen bile darbe alcan.

0|0
    0|0
  • turkler cok cikarci hele almanya dakiler sade cikar

0|0
    0|0
  • Bide kavgada sen kimsin la demeleri var anca

0|0
    0|0
Yükleniyor...