Kendinizi dış dünya'dan tamamen soyutlamak istediğiniz oluyor mu?

Hayatın gündelik temposu, insanların bir şeyler için koşuşturmaları, stres, geçim derdi...
İnsan belirli bir süre asosyal takılınca dış dünya daha bir ürkütücü geliyor.
insanların bir kısır döngü içerisinde olduklarını daha net görebiliyor insan.
Bu düzen böyle daha nereye ve ne zamana kadar devam edecek?

0|1
15|17

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Canim sıkıldigi ssinirlendigim zaman aliyorum bir kulaklik cikiyorum disari.. Yuruyebildigim kadar yuruyorum. Nereye gittigim kimin umrunda maksat kafami toplamak... Hem hava aliyorum hemde muzikle sakinlesiyorum... Kafami bosaltip geri donuyorm.. Ben boyle yapiyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• bazen oluyor..
    ama bir anlık olsada bu mümkün degil maalesef..
    dengeyi bulmak şart

1|1
    0|0
  • Evet bazı zamanlar oluyor...

1|0
    0|0
  • bütün dünyanın koca bir gemiye doluşup bir okyanusu aştığını düşünüyorum ve şu an herkese karşı kıyıdan baktığımı; etrafta o dalgaları aşmaya dandik bir sandalımın bile olmadığını hissedip yüzmekten de delicesine korkuyorum. fransaya franszı kalmışım. tek başımayım kocaman bir kalabalığın içinde. en son bir insan yüzü görmeyeli robinson crusoe kadar oldu :)

1|0
    0|0
  • Fazlası şizofreniye döner dozajında olucaksa herkesin iç dünyasıyla başbaşa kalması kötü. fikire değil hayata başka gezegendenmiş gibi bakmak sanirim solemek istediğin

1|0
    0|0
  • Kendimi dünyadan soyutladığım dönemlerde şiir yazarım. Bazen öfkemi kusarım cümlelere. Bazen hayaliyle tutuştuğum arzular dökülür kalemimin ucuna. Bir şeylerin farkına varan insanlar daha asosyal tipler olur. Genelde yalnızdır o insanlar.

1|0
    0|0
    • Acaba delirenler bu yüzden mi deliriyor? Bir şeylerin farkına varmak ve uyumsuz olmak sonrasında dışlamak ve dışlanmak...

• İşte ben de onu merak ediyorum. Nereye kadar...

• Gittiği yere kadar. Bu fırtınalı yolculuk ne zaman son bulursa oraya kadar. Kara görünene kadar.. Bir limana sığınana kadar. Demir atana kadar. Belkide sonsuza kadar.

• Her gün 30 40 defa bunu istiyorum alayım başımı gideyim bu insanlardan modern zaman kölelerinden sistemin kurbanlarından diyorum ama işte nerde...

1|0
    0|0
  • 100milyon milyar yaşı fazla

1|0
    0|0
  • Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
    "Pek yakında müslümanın en hayırlı malı, dinini fitnelerden korumak için yanına alıp dağ başlarına ve otlak yerlere gideceği koyun olacaktır. "

1|0
    0|0
    • Düşünüyorum aslında biliyor musun...

• bu zamanda imanımız çok tehlikede bende düşünüyorum çağımızın temel sorunu maneviyatsızlıklar.

• evet pazar sabahları öyle oluyo magazin programı kahvaltılıklar ve ben olayım sadece :D

1|0
    0|0
  • sadece istemiyorum yapıyorum da

1|0
    0|0
  • bezen oluyor

1|0
    0|0
  • İnsan belirli bir süre asosyal takılınca dış dünya daha bir ürkütücü geliyor.

Bu cümle cuk diye oturuyor bana. :(

0|0
    0|0
  • odamda hapisteyim ben. tahliyeme az kaldı...

1|0
    0|0
    • Ben de öyle. Tahliye?

• kolay gelsin o zaman sana. iyi ksler...

• Sağ ol.

• ölene kadar biz ve bizden sonraki nesillerde ölene kadar dünya yok olana kadar

1|0
    0|0
  • Olmuyo

0|0
    0|0
  • manyak ya ben soyutluyalı 25 sene oldu 😂😂

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• evet bir dönem yapmıştım

1|0
    0|0
  • kesinlikle oldu. hatta genelde insanların arasında görünmez olmayı çok istemişimdir. düşünsenize sizi kimse göremiyor ama onlar ne derse ne yaparsa siz onların yanındasınız ve biliyorsunuz her şeyi... süper olmaz mıydı yaa :D

1|0
    0|0
  • Evet çoğu zaman :)

1|0
    0|0
  • Evet oluyor

1|0
    0|0
  • Zaman zaman dalip gidiyorum..

1|0
    0|0
  • Oluyor ama öyle bir lükse sahip değilim maalesef

1|0
    0|0
    • Olma da zaten. İyi bir şey olduğunu söyleyemeyeceğim.

• oluyor cogu zaman

0|0
    0|0
  • sık sık

1|0
    0|0
  • Çok oldu

1|0
    0|0
  • Bazen oluyor sessiz beni kimsenin aramayacagi bir yere gidip kafa dinlemek istiyorum

1|0
    0|0
  • Sürekli soyutluyorum zaten eskiden romanlarım dı şimdi KS ve filmler :D

1|0
    0|0
  • Bazen oluyor ki bence bu herkesde en az bir kere olmuştur

1|0
    0|0
  • Oluyor

0|0
    0|0
  • Her allahın günü oluyor...