Bizde neden Steve Jobslar yetişmiyor?

Kim milyoner olmak yarışmasına katılan Cihan Nalbant adlı yarışmacı Bahçeşehir Üniversitesi'nin başvuru sistemini "hack"leyerek, aynı üniversitenin Yazılım Mühendisliği Bölümü'nde tam burslu okumaya nasıl hak kazanmış.

Söylediği bir cümle gerçekten doğru ve haklı bir cümle -" Bize robot üretmeyi değil, robotlaşmayı öğretiyorlar" kesinlikle doğru bir açıklama yapmış. Siz ne düşünüyorsunuz eğitim sitemimiz hakkında, teknoloji de belki çığır açacak beyinler varken bunların kullanılamaması hakkında?

Not: 1 xper olduğum için link paylaşamıyorum ama videoyu izlemek isteyen arkadaşlar ensonhaber. com adresinden izleyebilirler.

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• yetişiyor da devlet desteği veya gerekli yerlerden destek alınamadığı için böyle oluyor maalesef

0|1
    0|0
    • Sana katılıyorum kardeşim. Benim de tanıdığım bir kaç kişi var, adam da imkan olsa harikalar yaratacak ama yok malesef.

• sonuçta bizim tubitakın önemsemediği onlarca icat dünyada 1. seçildi ve nasaya alındılar işte biizm bu konulara verdğimiz değer

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 5

• https://www.youtube.com/watch?v=1HrZsuOah3g

Bence soruna cevap olacaktır.

0|2
    0|0
  • Becerilerin ortaya çıkarılıp insanları becerilerine yönermekte tam bir fiyasko şu anki eğitim sistemimiz. Gelecekte yapacağın mesleği, bir senede ne kadar fazla bilgi ve soru tarzı ezberlediğin belirliyor.

0|1
    0|0
  • Kotu egitim sistemi, imkan verilmiyor, tembeliz.

0|1
    0|0
  • Yanlış yönetim çocuk haklı.

0|1
    0|0
  • balık baştan kokmuş halde o yüzden eğitim sistemi ona göre düzenleniyo sorgusuz itaat üzerine kurulu bir düzen var. geçenlerde birisi sokratesin demokrasiyle ilgili sözlerini yazmıştı çok güzel anlatıyo orda bu durumu. dini ve milli duyguları istismar ederek halkı aşırı överek iktidar sahibi olanların bu durumu devam ettirmesi için düşünmeyen insan topluluklarına ihtiyaçları var. o yüzden toplu halde kökten eğitim reformu beklemek hayal. bireysel olarak durumu farkedip dışına çıkılabilir anca.

0|1
    0|0
Yükleniyor...