Çocukluğunuzda sokaklarda en çok hangi oyunları oynardınız?

Saklambaç , yakar top , evcilik , yedikule, çelik çomak... Hiç eve girmek istemezdik. Sokakta oynayan nesiller olarak çocukluğumu çok güzel yaşadım 👻🎇🎆😊

İyi geceler KS 😊

0|1
4|25

En İyi Erkek Görüşü

• Babamın bana aldığı kocaman bir lego kutum vardı; kutunun içinde sayısız legolar. Kocaman yapılar yapardık iki en yakın arkadaşımla :))) Ben ev yapmaya çalışırdım, diğeri kamyon ve öteki de araba. O ikisi ortak galeri açtılar sonra :D Şaka gibi dimi, 4 yaşından nerelere... Sonra kötü işlere bulaşmışlar hapse düşmüş biri , ne üzüldüm. Ne oldu bilmiyorum sonra, 7 yaşına dek beraber oynamıştım onlarla.

Sonra mahallede maç yapardık, çelik çomağı ve misketi çok severdim. İyi de oynardım özellikle çelik çomağı. Aletleri babam yapardı :D Marangozdur kendisi.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Saklambac falan korebe 😀😀

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Hepsini sık sık oynardık. Çoğunlukla futbol

1|0
    0|0
  • Gazoz kapakları bizim için ödüldü adeta. Onları kazanmasına bile oynardık.
    Bilye,
    Gazoz kapağı,
    kayısı çekirdeği... :)

1|0
    0|0
  • 9 taş. Simit ,

1|0
    0|0
  • kok diye bir oyun oynardık biz yassı bir taşın üzerine dikilen dik bir taşı yine yassı taşlarla vurmaya çalışıyoduk vuramazsan öbelenirsen ceza alıp taşın yanında bekleyip vuramayanları öbelemeye uğraşırdık

1|0
    0|0
  • Saklambaç, yakar top, yedi kule, çelik çomak, kovalamaç :D Kağıt oyunları, bilye, taso vs. vs. Güzel günlerdi :)

1|0
    0|0
    • Eskiden futbolcu kağıtları vardı onlar geldi aklıma 😄

• Ben sırf o kartlarda ki futbolculari merak ettigim icin küçükken babamla abimle maç izlerdim 😄

• :D Ben ne zaman maç izlesem uyurdum :D

• Oynamadığım oyun yoktu, kız arkadaşlarımı kırmayıp ip bile atladım o derece :) İplere basılıp oynanan bir oyun vardı adını unuttum.

1|0
    0|0
    • Bizde erkek arkadaşlarımızla ip atlardik ya da bizde futbol maçı yapardık onlarla 😊
      bir de çizgi vardı onu biliyor musun? 😊

• O günleri hakkaten ozledim... Ve şimdi sokaklarda bizim gibi çocukları görememek çok üzücü

• Boşver üzülme onlar eskiyi bilmedikleri için böyle mutlular :)

• 10 erkek çocuktan 9'u gibi futboldur en çok ama saklambaçta oynadığım oldu çeşitli zamanlarda.

1|0
    0|0
  • 9 aylık
    alman kale
    saklambaç
    yakar top..

evciliği ise evde oynardık ;)

1|0
    0|0
  • Ortada sican. 😅😅😅

1|0
    0|0
  • İyi geceler ablam. Yakar top, körebe , misket , 9 taş, pokemon tasoları vardı onlarla çok oynardık gazoz kapaklarıyla bile oynardık :) Bende çocukluğumu çok güzel bir şekilde yaşadım. Keşke o günlere dönebilsek :)

1|0
    0|0
  • piyano ve fransızca derslerımden arta kalan zamanda bale ve ihtiyati olarak resim dersleri alıp çizmeyi severdim.

1|0
    0|0
  • Mahalle maci

1|0
    0|0
  • Yakar top.

1|0
    0|0
  • 11 elli // saklambaç // körebe // 7 taş // seksek falan :D

1|0
    0|0
  • evcilik oynardik kizlarla bn baba olurdum 😁😁

1|0
    0|0
  • Hepsini yaşıtım hepsi. Biz aynı zamanın çocuklarıyız.

1|0
    0|0
  • Pokemon tasolarıyla oynardım

1|0
    0|0
  • Doktorculuk

1|0
    0|0
  • duygulandım iyi geceler

1|0
    0|0
  • Futbol

1|0
    0|0
  • Saklambaç.

1|0
    0|0
  • Futbol çelik çomak saklambac 😉

1|0
    0|0
  • Uzun esek kemer saklanbaci ve birdir bir

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...