Sizce üreten bir toplum muyuz, yoksa tüketen bir toplum mu?

Soru çok net sizce bizim toplumumuz üretilmiş şeyleri tüketen bir toplum mu? Yoksa bizde bir şeyler üretelim mantığında mıyız?

• Üreten bir toplumuz
    4% (4)11% (7)7% (11)Oy Ver
  • Tüketen bir toplumuz
    96% (93)89% (56)93% (149)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar yorumlar kızmında üretiyorsak ne üretiyoruz?
Tüketiyorsak ne tüketiyoruz?
Bu sorulara da cevap vermeniz anketi daha değerli kılacaktır. Teşekkürler katılımınız için...
Arkadaşlar lütfen düşüncelerinizle anketi desteklersiniz mutlu olurum.
Biraz düşünün neden ve neden hangi şıkkı seçtiğinize de bir cümle ile yorum yapın. Çok teşekkür ederim...
Anket kendi kendine kapanmadan, katılımınız için hepinize teşekkür ederim :D

www.google.com.tr/search

0|0
4|17

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Biz Türk milleti olarak zaten rahatına düşkün bir toplumuz. Bir de üzerine devletin dış politikaları sonucu üretilen ürünlere kotalar yasaklar dıştan alım şartı vs. gibi kriterler koydular. Bir de yeni nesil zaten asosyal yetişen bir nesil olarak geliyor. Ayrıca yeni bir şeyler bulup tübitak vb. gibi yerlere başvuran genç arkadaşları teşvikleyip desteklemek yerine bunları reddederek fikir ve beyin gücünün üretimini de baltalıyorlar. Daha bu millet ne yapsın? Ama tehlikenin farkında değiliz. Ülke zaten dışa bağımlı kendi ürettiğimiz ve tükettiğimiz TR markalı ürün sayımız zaten az, böyle giderse havayı bile dışarıdan ithal edeceğiz. (Bu son kısmı bilerek abarttım) :)

0|1
    0|0
    • Beyin göçünü bir profesör bile idrak edememişken diğer insanlara ben ne diyeyim, haklısın.
      Tübitak'a bir kız bir projeyle başvuruyor ve profesör diyorki; "ben profesörüm bu projeyimi yönetecem". ve o kızı NASA kabul ediyor yanlış hatırlamıyorsam

• Sorun değil kardeşim ben sadece bazı acı gerçekleri dile getirmek istedim. Gerçi burada yazsak ne yazmasak ne? Devleti biz yönetmiyoruz sonuçta :)

• her zaman umut vardır, umudunu yitirme, düşüncelerini temellendir :D

Kızlar Ne Diyor 3

• Asalak gibi tuketiyoruz. Tabi ki üretim de var ama orana bakınca en çok tüketen toplumlardaniz. En basitinden çiftçiler bile kısır tohum alıyor ve devlet başka turlu tohum alınmasını denetleyip daha kaliteli tohumların ticaretinin yapılmasını engelliyor. Hayvancılık desek yurt dışından angus ala ala bir hal olduk. Tekstil en son rusya- turkiye ilişkilerinden ötürü büyük darbe yedi. Haa evet üretim var pardon yabancı şirketler Turk topraklarında fabrika kurup bizi köpek bağlasan durmayacak sartlarda gibi çalıştırıp turkiyede ürettiği malları bize satıyor.

0|4
    0|0
  • Tüketen

0|1
    0|0
  • Daha çok öldüren bir toplumuz

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Üreteniz diyenler, ne ürettiğimizi açıklarsa iyi olur. Daha doğrusu tüketimimizi karşılayacak ne üretiyoruz diyelim, sonuçta teksil, fındık gibi alanlarda bayağı öndeyiz.

1|2
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=QK6_1iPmdtA uyuşmayı seven bir milletiz

0|1
    0|0
  • plastik ve metal konusunda gelişmiş bir sanayimiz birincil ve ikincil sanayi ürünlerini başarılı bir şekilde üretiyoruz
    fakat elektronik alanda çok iyi olduğumuzu düşünmüyorum

0|1
    0|0
  • Koyun bir toplumuz. Ne yapmamız isteniyorsa onu yapıyoruz.

0|2
    0|0
  • Allah Aşkına biz üreten bir toplum muyuz? Güldürmeyin beni. Türkiye üretse çay, fındık üretir yani. Ama bunun sebebi mazide olanlar bize geçmişte iyi bir olanak sağlanmadı ki bizde üretken olalım. Avrupa bizden hep önde ve yine olacak varsın yoksun dünya onların ahirette bizim olsun o zaman.

0|1
    0|0
  • tüketen bir toplumuz

0|1
    0|0
  • hem üreten hemde tüketen toplumuz. lakin üreten kesime yeterli destek olmayınca birde üreten insana kem vurunca malesefki tüketen toplum oluyoruz.

0|1
    0|0
  • Genel olarak bakıldığında tüketiyoruz. Eskiye oranla üretkenliğimiz arttı diyebilirim.

0|1
    0|0
    • Cunku hukumektimiz cokzel. yeyey

• He he tamam.

• Tüketen.

0|1
    0|0
  • Tüketen :D

0|1
    0|0
  • Amerikan Kültürünün Empoze Edildiğinden Dolayı Tüketen Bir Toplum Olduk

0|1
    0|0
  • Türkler milleti zeki değil açıkcası sadece uyanık olduğumuzu sanıyoruz hazıra konmayı, millet uzaya marsa çıkıyor valla avrupalılar olmasa küfür ediyoruz kahrol israil filan ama onlar olmasaydı taş devrinde yaşıyorduk

0|1
    0|0
  • şahsen ben üreten toplumdanım :D

0|1
    0|0
    • Keşke neden bu görüşü benimsediğinide bizimle paylaşsan belki senin gibi düşünmeyenlerin fikirlerini değiştirirsin veya onların dedikleri sana da mantıklı gelebilir. Neden üreten toplumuz?

J. S. Mill diyorki. bir fikir sunmak bir konuda %1 ile %99 arasında bir şeydir. Dediklerin doğruysa %99 u yanlış birşeyden kurtarırsın. Yok eğer o düşüncen yanlış ise geri kalan %99 un yaptığının doğruluğu tescillenmiş olur. (19. yüzyıldan 20. yüzyıla Siyasal İdeolojiler - Bican Şahin, bu kitapta bulabilirsin bu yazıyı)

• Genel olarak kötü. B dedim

0|1
    0|0
  • Hocam buda sorumu be galip taraf baştan belli

0|1
    0|0
    • Galip olmak için ne yapıyorsun? bu soruyu kendine sordun mu. Yorumların benim nezdimde değerli unutmayasın :D

• Nelermi yapıyorum :D güzel soru ama cevap maalesef yok, yapmıyorum :( Keşke yapabilseydim yapsaydım yapsam. ..

• Sen yenilgiyi baştan kabulleniyorsun, bu yanlış, varsın o yanlış olsun, ama kendi geleceğinide o yanlışın içinde boş bir yaşama sürükleme

• Üreten toplumuz tabiki, kendi yerli silahımızı, uçağımızı yapıyoruz, tarım, hayvancılık iyi, eski Türkiye böyle değildi, Tayip Erdoğan ülkeyi baştan yarattı, kalkındı ülkemiz. Tayip Allah yolunda olan başarılı bir politikacı. Onun sayesinde karnımız doyuyor

0|1
    0|0
Yükleniyor...