Sizce evden kaçmalı mıyım?

Ailemin bana yaşattığın sprunlara artık tahammülüm kalmadı 21 yaşındayım ve hayatımdan bezdim annemle babam ayrı annemde çevrenin sözlerine çok dikkat ettiği için hayatı dar ediyor bana işe giriyorum çıkarıyor arkadaşlarım geliyor evden kovuyor aramayın görüşmenizi istemiyorum diyiyor herkes kötü geliyor ona işe gitmiyim evden çıkmiyim diye kapıyı üstüme kilitledi babama yanına alması için mesaj atıyorum umursamıyor yanına almak istemiyor abimle senelerce konuşmuyoruz aşırı derecede baskı yapıyorlar evlenmek istemiyorım ama bunlardan dolayı evlilik meraklısı oldum böyle devam ederse evden kaçarım diyorum camdan atla kaç diyiyor dayanamıyorum artık antidepresan kullanmak istemiyorum daha önce kullandım intihar etmiştim yan etkileriymiş çok zor zamanlar geçirdim ilaçlar yüzünden lütfen bana akıl verin bir çıkış kapısı gösterin hayatımı kurtarmak istiyorum kendi ayaklarımın üstünde durmak istiyorum 😢😪😪😪

Güncellemeler:
Evden kaçmak istemiyorum ama zorluyorlar?

1|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• annen çalışmanı istemiyor ama geçimini sağlıyorsa çok sorun yok.. pcden ders dinle.. uzaktan okul oku.. sınavlara hazırlan.. ewde sipor yap.. annen normal olmayabilir ama annen sonuçta.. ona karşı kazandığın zaferlerde bile yeniksin. inata gitme. sakin olursan yelkenleri suya indirir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Annenizle konuşun abla ona sıkıldığınızı söyleyin ve birlikte belirleyin bu saatleri misal arkadaşınız şu gün gelsin izin verir misin anne deyin anneler kötü olmaz bunu yapması çevredendir yazdığınızz gibi sizde annenize bunaldığınızı güzel bir üslubla anlatın

0|0
    0|0
    • Ona göre saat falan yok kimseyle görüşmiyicem günlerce anlattım bunaldığımı sonunda onun zararlı çıkacağını ama anlamıyor kendini sonuna kadar haklı görüyor

• Kız dediğin özgür bırakılmazmış beni sıkmakta haklıymış evleniceğim adamı o seçicek okula gidip gitmeme o karışıcak çalışacağım işe arkadaşıma onun hayatını yaşiyicam anliyacağınız kendisinden nefret ettirdi

• Anladım çok baskı insanı bunaltır ve kötülüklere yanlış yollara ittirir ve bunlar bir çıkış gibi gözüküp daha cazip gelir ama unutma intihar gibi şeyler bir çıkış değildir ve lütfen sabırlı ol abla

Erkekler Ne Diyor 4

• çalış veya bir şekilde para biriktir.. sonra tek odalıda olsa bir ew bul kendine kendi hayatını idame et çalışarak.. hayatında yapacagın en mantıklı şey olur..

0|0
    0|0
  • iş bul öyle kaç

0|0
    0|0
  • sabretmelisin dışarıyı sokakları ne sanıyosunuz :D

0|0
    0|0
  • Kaçma

0|0
    0|0
    • Kaçmazsam ölene kadae benim hayatımı yönetip ot gibi yetiştiricekler beni onu geçtim birgün kafama sıkıcam ya da gazı açıp bunları öldürücem artık sabrım kalmadı

Kızlar Ne Diyor 3

• Sakın

0|0
    0|0
  • Başlığı gördüğümde seni eleştirmek istemiştim ama çok zor bir hayatın varmış. Hem kaçman senin sağlığın için de iyi olacağa benziyor. Ama yanlız başına yaşayamazsın türlü türlü insan var. Allah korusun başına çok kötü şeyler gelebilir. İyi düşünmen lazım.

0|0
    0|0
  • Evden kaçmak değil de ayrilman iyi olur böyle hayat geçmez öncelikle başka bir şehirde is bul o ise göre de ev bul uzun zamandır calisiyorsan az da olsa paran birikmistir onu da al sessizce ayrıl ama şunu da unutma dışarısı tahmin ettiğin gibi bir yer değil herkes güvenilir değil. Evden ayrilsan bile dikkatli olman gerekiyor o**spu olup çıkma

0|0
    0|0
    • Aslında biri var beni istiyorlar çocuk uzun zamandan beri peşimde koşuyor benide çok seviyor aileside öyle çok iyiler şu an askerde ablası annesi hergün arıyor tam bir sene sonra gelip beni ailemden almak istiyor ama ailem yüzünden evlenip pişöanlık yaşamak istemiyorum sizce evdenmi ayrılayım yoksa bir sene bekleyip bahsettiğim kişiylemi evleneyim

• Bahsettigin kişi seni gerçekten seviyorsa eminim zamanla sende seversin hem ailesi çok önemli o da seni seviyorsa kendini hiç tehlikeye atma. kendi başına yaşamaya kalkarsan kötü şeyler olabilir her gün haberlerde görüyoruz sonuçta bence bekle ve evlen hayatim

Yükleniyor...