Köpeğim her ezan okunuşunda uluyor neden?

Köpeğim her ezanda uluyor bunun nedeni ne olabilir? Bir yerden aklımda kalmış, kafir cinler ya da şeytanlar ezan okunurken her yere kaçışıyorlarmış köpeklerde gördüğü için ulurmuş, bu ne kadr doğru ya da cevabı nedir?

1|0
9|9

En İyi Kız Görüşü

• Kopek huzurun islam'da olduğunu anlamis.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Alakası yok. Sizin müezzin muhtemelen hoparlörün sesini çok açıyor ve hoparlörden insanların duyamadığı ama köpeğinin rahatsız olmasına neden olan frekansta ses dalgası yayılıyor. Belki sizler bile bir tiz çınlama duyuyorsunuzdur.

Bu konuda anlatılan safsatalara inanmayın.

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bizden daha çok müslüman demek

0|0
    0|0
  • Cabir (radıyallahu anh) anlatıyor: "Rasulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:
    "Köpeklerin ulumasını ve eşeğin anırmasını işittiğiniz zaman, şeytandan Allah'a sığının. Çünkü onlar, sizlerin görmediklerinizi görürler."
    (Ebu Davud, Edeb, Bab 105-106, Hadis no: 5103)
    Ezan okunması sırasında şeytanların ani tepkileri yani ezandan kaçmaları köpeğin tepki vermesine neden olabilir diye düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • Sese karsi tepki veriyor iste ezanla alakasi yok desibelle alakasi var

0|0
    0|0
  • Evet doğru şeytan ezan okunurken kaçtığı için köpek vs. Bir takım hayvanlar bunu görebilir hadisi şerifte var bunun hakkında. Cabir (radıyallahu anh) anlatıyor: "Rasulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:
    "Köpeklerin ulumasını ve eşeğin anırmasını işittiğiniz zaman, şeytandan Allah'a sığının. Çünkü onlar, sizlerin görmediklerinizi görürler." Köpeğin ezan okuduğundaki uluması da bundandır.

0|0
    0|0
  • Bizim köpeğimizde uluyor kurt köpek kırma ondandır bende tam bilmiyorum

0|0
    0|0
  • bende gormustum kopekler uluyo evet ama nedenını bılmıyorum maleseff

0|0
    0|0
  • hayır yüksek sese tepki verirler nedeni bu ezanla alakalı değil

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bu Olayın Birkaç Doğru Nedeni Var.

Benim Köpeğimde Uluyor.

1) Hayvanların Göz Perdeleri Açıktır Nitekim Bizim Göremediğimiz Her Şeyi Görüyorlar.

Şeytan ve Uşakları, Kafir Cinler ve Diğer Ruhani Varlıklar Ezan ve Kur'an-ı Kerim Okunan Yerlerden Kaçarlar Hayvanlar Bunları Görebiliyor Dolayısıyla Tepki Verebilirler.

Bilimsel Olarak İse; Sese Karşı Tepkilerinden Ötürü Ezan Okunurken Yayılan Desibel Oranı Bizi Rahatsız Etmez Nitekim Hayvanları Eder.

0|0
    0|0
  • Bunu bende duydum ama doğru değil diye düşünüyorum. İnsanın dini duyguları coşuyor böyle söyleyince içten içe doğru olmasını istiyor insan ama bence değil. O halde bilgisayardan ezan sesi acın bakalım uluyor mu ulumuyor mu :)

0|0
    0|0
  • Onu bende duydum ondandir

0|0
    0|0
  • Çünkü dini bir şey değil

0|0
    0|0
  • Imana geliyordur

0|0
    0|0
  • Ne güzel, rabbüne hamd ediyor

0|0
    0|0
  • ulumasa yanacağını biliyor. akıllı hayvan...

0|0
    0|0
  • O cin olayı yalan bence ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...