Çok fazla baskı kadınları sıkar mı?

Özelikle bayanların görüşü önemli bir erkeğin sizi sıkması yani kıskanması gideceğiniz, giyeceğiniz şeylere karışması sizi sıkarmı. Erkeklerde konuhakkında görüşlerini paylaşabilir..

Güncellemeler:
...
...,

6|0
40|9

En İyi Kız Görüşü

• bana şunu giyemezsin şununla konuşamazsın diyeni sallamam bile. değilki evlenmek falan

1|1
    0|0
    • Peki sebep nedir? Örneğin mini etek giyip tüm erkeklerin sana bakmasına gözmü yummalı? Veya kötü biçimde yaklaşıcak ona zararı dokunacak bir yere bir kişiye gitmene gözmü yummalı?

• gerçekten kötü niyetle kırmak için söylediğim bir söz değildi. türkiye bu yüzden gelişmiyor zaten

• Gelişmek batılılaşmak demek mi? Veya medeniyet adı altında genişlemek mi? Örneğin ilkokulda bir kıza kızlık zarı mikroptan korumak için diyip o kıza o olsada olur olmasada olur algısı yaratıp gelecekte bir hataya kurban gitmesini sağlamak mı? Bunun açıklamasını yapim namus sadece zar değildir ama insanların algısınıda farklı noktalara kaydırmamak lazım. Baskının fazlasına bende karşıyım ama ilişkide birbirimize sözümüz geçmiyecekse benim isteklerimi o onun isteklerini ben önemsemiyeceksem o zaman aşk sevgi kavramı içi boşalmış.

En İyi Erkek Görüşü

• Evet sıkar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 39

• Çok karışan erkeğin, çok fazla ömrü yok benim hayatımda.

Nefes almadan da yaşayabilen kadınlar vardır elbette, bilemeyeceğim.

2|1
    0|0
  • Nefret ederim, görüşmem bile öyle biriyle.

2|1
    0|0
  • tabıkııde sıkar hayır yanı nıye bu kadar baskı gıyecegı kıyafete kadar bıde kıskanılmanın dabı dozu oldugunu dusunuyorum

0|1
    0|0
  • Benim hoşuma gider baskı yapması ama dozunda. Eğer bu dozunda değil ise beni ondan iter, uzaklaştırır.

0|1
    0|0
  • Beni sıkar.

0|1
    0|0
  • Benı sıkar fazlası zarar fazla kıskançlık kaldıramam giyinişime ve gideceğim yere de karışamaz izin istemem hos değil sonuçta babam değil sevgilim

0|1
    0|0
  • Sıkar

0|1
    0|0
  • Kesinlikle sıkar

0|1
    0|0
  • baski beni ondan uzaklastirir kiskanmasi normal derecede olmali

0|1
    0|0
    • Örneğim mini etek giyme erkeklerin bakması bunu düşünmek bile zoruma gidiyor dese giyer misin? Veya hava kararmadan evde ol gibi seni düşünerek yaptığı şeylerde uzaklaştırır mı

• İşte bu çok önemli sen kendini biliyosansıkıntı yapmaz zaten. Yani ben bugüne kadar ilişkilerimde şu tarza bir insanla çıktım ve diğer ilişkilerimde aşırı baskı varken onda yoktu çünkü güveniyordum. Yani kadanın kendini bilmesi zaten erkeğe güven veriyor

• Evet

0|1
    0|0
  • Sıkar

0|1
    0|0
  • Ondan nefret etmemi sağlar

1|1
    0|0
    • Peki neden yani mesela size şöyle demesinin sakıncası varmı? İşte hayatım mini etek giymen benim zoruma gidiyorbaşka erkeklerin sana bakması veya senin hakkında kötü düşüncelere sahip olması benim zoruma gidiyor ve mutsuz ediyor giymesen iyi olur demesi. Veya geceleyin fazla gece kalmasan ortam kötü zaten sana zarar gelmesinden korkuyorum demesi yani benim baskıdan kastım bu.

• Onda tabi sakinca yok o kıskançlık tatlıdır beni düşünüp sevdiğini gösterir ona lafım yok benim istemediğim yok gidemezsin dışarı cikamassin gorusemezsin nin asirisi

• Tabii ki. Katlanamam ya o durumlara direk ayrilirim

1|1
    0|0
    • Az baskıda sıkarmı örneğinmini etek giyme zoruma gidiyor başkasının bakması veya gece çok kalma aklım sende kalıyor demesi

• Ya evet, o hangi vasifla benim ne giyecegime veya nerede ne kadar vakit gecirecegime karisabilir. Hayat benim hayatim.

• Kesinlikle.
    Daralıyoruz.

0|1
    0|0
    • Fazlasımı yoksa her türlü baskımı. Örneğin çok kısa giyinmek veya gittiğinde hoşlanmıyacağı bir yere izin vermemsi gibi

• Zaten bu dediğin olunca sorun olmuyor. Örnek vericek olursam yaşadığım ilişkilerde sadece bir kızda çok rahat oldum o kızda nerde ne yapcağını nerde ne giyineceğini biliyordu yani benim onu uyarmama gerek kalmıyordu. Yani kadın kendini bilince erkek zaten anlayışlı davranıyor ve ben çok kıskanç biri olduğum halde sıkmadım onu.

• Yani işte demek istediğim bu. 👍

• Benim kiskanilmak hosuma gider ama y gereksiz kiskanclikta insani bogar 😊

0|1
    0|0
  • Tahammül edemem ben hayatımda biri varken nasıl davranacağımı bilirim zaten baskıya katlanamam

1|1
    0|0
    • İşte sorun orda nasıl davaranacağını bilen kadında bu sorunlar olmuyor.

• Herkes nasıl davranacağını bilecek ve arada güven olacak

• Çok baskı değil her türlü baskı sıkar

1|1
    0|0
    • Neden örneğin erkek arkadşaın sana şunu dese. Aslı mini etek giymen zoruma gidiyor neden diye sorduğunda çünkü başka erkeklerin sana bakması senin hakkında farklı düşünceler kurmasını istemiyorum çünkü seni çok seviyorum ve paylaşmak istemiyorum yani bu istek çok masumca yani onun düşüncesini görmezden gelmek değil bence

• Ama altında yatan istek giymemen

• istegi önemli değil nasıl istediği önemli bu baskı olmuyor bana bunu giyme istemiyorum giymeyrceksin birdaha seni bununla gormeyecegim derse baskı olur

• Kesinlikle

0|1
    0|0
  • Sıkar.

0|1
    0|0
  • Sıkar bir süre sonra

0|1
    0|0
  • Hayatıma girecek insan beni tanımaya başladığında nasıl beğeniyorsa ilişki içinde olduğumuz zaman da aynı şekilde davranmalı kısıtlama olursa soğurum insanların beni değiştirmesi hiç hoş değil.

0|1
    0|0
    • Peki neden yani mesela size şöyle demesinin sakıncası varmı? İşte hayatım mini etek giymen benim zoruma gidiyorbaşka erkeklerin sana bakması veya senin hakkında kötü düşüncelere sahip olması benim zoruma gidiyor ve mutsuz ediyor giymesen iyi olur demesi. Veya geceleyin fazla gece kalmasan ortam kötü zaten sana zarar gelmesinden korkuyorum demesi yani benim baskıdan kastım bu

• Sonuç olarak ben hem eşime hem kendim için giyiniyorum bana baktığında ilk gün gibi hayran olmasını isterim belki de aklına başka şeyler gelmesini isterim aramızdaki tutku bitmesin isterim ama başkası için de kendi hayatıma ve ilişkimize sınırlama getirmek beni bunaltır

• Ama bak çok güzel anlatıyosun işte kendin cevabını veriyosun. Bak eşin için yahu eşine istediğin kadar güzel ol bu en doğal hakkın bu olmasa ilişki olmaz zaten erkek içinde bayan içinde sorun dışarıya karşı zaten bak baskının hiçbiri yanımda bunu yapma şeklinde değil dışarıya karşı sınırlı davran şeklinde

• nefret ederiz

0|1
    0|0
    • Abartı var sanki

• Yok ya altta bir kızda yazmış benim dediğim masumane yani ona sebeplerini anlatarak neden istemediğimi söylerek ve ortak karar alarak. Yoksa onu giyme bunu giyme gitme etme şeklinde değil yani onun bir yere gitmemesini istiyorsam mantıklı sebebini anlatırım yani mantıklı olunca sorun yaşamıyorum zaten karşı taraf hak veriyor benim baskıdan kastım kadını ezmek şeklinde değil

• Masumane olsada bana ters gerci ben mini giyinmiyorum ama olsun baska seylerde var baski yapilan onlari dusundukce ters geliyor. Ama madem bunu dert etmiyecek kizlar var senin icin sorun yok demektir.

• Fazla baskı kimi sıkmaz ki?

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
  • Evet.

0|1
    0|0
  • Herşeyin fazlasi kötüdür

0|1
    0|0
  • Evet sıkar

0|1
    0|0
  • Kesinlikle sıkar.

0|1
    0|0
  • Sıkar

0|1
    0|0
  • fazlası sıkar. dozunda olmalı

0|2
    0|0
  • Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 8

• kadınlara ayak uydurulmazki çok ilgi sıkar az ilgl sıkar.. çok baskı bogar az baskı sahiplenmiyor demelerine sebeb olur.. ne yapsan ayak uyduruman ve şu baglanmayacaksın baglanmayacaksınki yanlış yaptı direk yollacan.. ve akıllı bir kız ne yapması gerektigini bilir..

0|1
    0|0
  • İnsanlara baskı kurmak hiç huyum değil.
    Ben Allah'tan uyarmama bile gerek kalmayacak kadar uyumlu olacağım bir eş istiyorum :)

0|1
    0|0
  • Kadin siddetli sevilmek ister ama hanzolar siddetle döver olay bu abi 😉

1|1
    0|0
  • çok fazla baskı herkesi sıkar kadın erkek fark etmez

0|1
    0|0
  • Kadına göre değişir bazıları sıkılıyor

0|1
    0|0
  • Sıkar kaçmak ister knk

0|1
    0|0
  • Baskı herkesi sukar

0|1
    0|0
  • ya sitede o kadar çok saçma soru var ki.. bu da bir örnek işte..
    Ya neden sıkmasın seni sıkarsa onu da sıkar.. ne saçma sorular soruyosunuz..

0|0
    0|0
    • Niye saçma senin düşüncede olmayan bir sürü insan var. Ayrıca bu sorun ilişkilerin %60'nı kapsıyor bence senin görüşün daha saçma olmuş. Beni eleştireceğine adam gibi karşıda olsan görüşünü yazman yeterliydi.

• Benim anlamadığım bir yer var..
      İlk olarak; bu soruyu bayanlara sorduysan eğer neden erkeklerin görüş paylaşımını engellemedin?
      İkinci olarak; Psikologların bu soruya evet ya da hayır cevabı vermesi nasıl bu soruyu alakadar etmez? zaten bu soruya cevap verilmiş nasıl alakadar etmez?
      Ya pardon ama senin IQ değerin kaç?

• Yahu geçekten basş edilmeyecek birisin hani mantık sbepler koysan eyvallah çekicem ama gerçekten ortaya koyduğun şeyler tartışmaya bile girilmiyecek şeyler o yüzden gerek yok iyi akşamlar sana.

Yükleniyor...