Bir insan neden ev hanımı olur?

Bir insan neden ev hanımı olur anlamıyorum, bütün gün evde oturup koca parası yemek çok acınası değil mi? Gururunuz nasıl izin veriyor buna?

Güncellemeler:
Ne kadar çok köle ruhlu, vasıfsız kadın varmış bu ülkede. Dünya için hiçbir anlam ifade etmiyor olmanıza üzülüyorum.

1|1

En İyi Kız Görüşü

• insan köle gibi hep yaşarsa bu duruma alışır hatta bundan zevk duyar hakkını savunanlara kızar. maalesef berbat bir durum

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Her zaman kadınların ekonomik özgürlüğü olması taraftarıyım. Bir gün evlenirsem eşim isterse çalışır isterse çalışmaz kendisine bırakacağım konu bu. Kendi parasını kazansa da çantasına harçlık koymasını da bilirim. Ama her zaman kadınların çalışması gerektiğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • İster çalışır ister çalışmaz düşüncesini de anlamıyorum kusura bakma. Kimse erkekler için ister çalışır ister çalışmaz demiyor, erkekler çalışmak zorunda. Çalışmak zorunda oldukları için de iyi konumlara geliyor hem iş hayatında hem de siyasette kadınlara üstünlük kurmaya çalışıyorlar. Toplumdaki cinsiyet eşitsizliğini asıl sebebi çalışmayan kadınlar bence

• Erkekler zorla çalışacak mantığı da tam bir saçmalık buna neden karşı çıkmıyorsunuz?

• Evet haklısın isteyen çalışsın isteyen çalışmasın. Kimse kimsenin geçiminden sorumlu değil. Varsa ben kocama bakarım çalışmasını istemiyorum diyen biri hemen evleneyim onunla. Böylelikle yeterince zaman ayıramadığım sosyal hayatıma ve kendime zaman ayırmış olurum.

• kadın ahlahtır kadın namustur bunu hiçbir zman anlayamadı sizin gibiler

1|0
    0|0
    • Çalışan kadınlar namussuz mu?

• @KumSaatimKırıldı bak kardeşim soran soruyu nasıl sormuş ev hanımı olan kardeşlerimizi kötülemek için saf olduklarını söylemek için sormuş , ihtiyacı olan elbet çalışacak ama ihtiyacı olmayan evinde dursun ne var bunda illa çalışacakmış

• Zorla kadını iş dünyasına iten faşizan hastalıklı bir düşünce moda oldu dünyada. İsteyen çalışır istemeyen çalışmaz düşüncesine bile saygıları yok. Diyorlar ki kadın illa çalışacak ! Çalışmayan ev kadınlarına da hakaretin bini bir para.

• Ne alaka? Saçmaladın bence, karı koca arasında ayrım gayrım olmaz.. Zaten gelen bütün maddiyatlar iki kişinin !!!

1|0
    0|0
    • Bunu markete giderken bile kocasından izin almak zorunda kalan kölelere de söyle.

• O kadarı ağır olur zaten, ama bunun adı kölelik değil.. Korkaklıktır... Yalnız benim dediğim kocanın maddi yönü iyise kadında evinde oturur evinin sultanı olur..

• Gurursuzlukla alakası yok, haddini bilerek konuş.

0|1
    0|0
    • Böyle diye diye yıkayın kadınların beynini. Size köle kalmaz yoksa

• Eşimizin çalışmasını istemeyip onun yükünü biraz olsun hafiflettigimiz icinmi köle olarak görüyormuşuz 😄
      Cidden münakasaya girmeye bile degmezsin soran

• Her insanın beyni yıkanır, beyin yıkamak kavramını ilk kez duyuyor olamazsın?

• Koca izin vermiş gurur vermese ne olur

0|0
    0|0
  • Rahatlık, benim kazancın iyiyse bende istemem çalışmasını.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• Kişinin kendi tercihi, napalım? Kimileri de ev hanımı olsun. Herkes çalışacak diye birşey yok

1|1
    0|0
  • Kocam çok zenginse ben de çalışmam Gurursuzlukla ne alaka

1|1
    0|0
    • Sen zengin ol, kocan çalışmasın mesela?

• Çok basit bir soru sordum ve cevap vermeyi beceremedin. Yaptığın şey konuşma değildi.

• Atarlı bir ergensin sadece anlamanı beklemiyorum

• Bence çok iyi olur. Hiçte acinasi bir durum değil. Erkeğin durumu iyi ise çalışmaz kadın dediğin

0|1
    0|0
    • Ulan bir kerede kadının durumu iyi olsun, erkek çalışmasın? Beyninizi kullanıp zengin olamıyor musunuz?

• Beyin mi? Bence de.

• Komiksin 😊 çocukluktan beri çalışmış biri olsaydın anlardin canım

• Acinasi degil bence hayattaki temel hedef para kazanmak mi olmali yani senin icin

0|0
    0|0
    • Hayattaki temel hedef birey olmak olmalı ve ekonomik özgürlüğü olmayana birey denemez.

• Geneli yapmaz

• Yapmak zorundaysa yapar. Evli oldukları kadınla ilgili bu, erkeklerin her dediğine boyun eğen zavallı bir karısı varsa yapmaz tabi.

• düşünceler farkli ola bilir. Ama bende sevmiyorum o tipleri.

0|0
    0|0
  • Acınası bir durum mu? Canım universiteyi evliyken bitirdim eşimle daha liseden beri tanışıyoruz çalışmamı kendi istemedi bende üzerinde durmadim. 4 5 milyar para icin hergun sabahin 7 8 inde kalkıp gunde 8 saat çalışayım ki? Esimin fabrikalari var otelleri var hastanesi var ve ayni zamanda kendisi uzman doktor. Zaten aylik eve giren para en az 6-7 trilyon. Neden calisayim ki?

0|1
    0|0
    • İyi yere kapak atmissinn :))

• Koca parası yiyen zavallıların eleştiren bir kadın kesin zengin koca arıyordur zaten, ne zeki şeysin sen. Bu zekayı eve kapatman iyi olmuş, zaten iş hayatında ile yaramazdı.

• Canım ben göz doktorlugunu bitirdim. Kişisel tercih olarak ve eşimle uygun görmediğimiz icin calismadim. Ki calissam aylik gelirim 15 bin civarı birşey olcakti. Biraz kültürlü kimseler ol da kimseyi elestirme. Senin haddine degil beni eleştirmek sen kimsin ki? Ve biz esimle daha liseden beri tanışıyoruz kazandığı bütün başarılarında ben yanindaydim. Maddi durumu iyi diye beraber olmadim. Cok guzel bir aşk evliligi yaptık biz. Senin gibi geri kafalı ve cahil kimselerle daha fazla muhatap olamicam. Sen kimsin ki? Hicsin. Kendi seviyenle takil canim benim ugrastirma beni deymezsin.

• Kocamın gayet iyi parası varken buna rağmen calismak daha acınası bence

1|1
    0|0
    • Tabi, insanın bir halta yaramak istemesi kötü bir şey sizin gibi koca eline baksın herkes.

• Ayy hasbam bana laf sokuyor güyaaa 😊 bakarsam bakarım hayat benim karar benim sana bir halt demekte düşmez bu kadar kıskanç olma Fakir kız byyy

• Fakir olan ben değilim sensin yalnız, fakir olmasan koca parası yemezsin :)

Yükleniyor...