Bir insan neden ev hanımı olur?

Bir insan neden ev hanımı olur anlamıyorum, bütün gün evde oturup koca parası yemek çok acınası değil mi? Gururunuz nasıl izin veriyor buna?

Güncellemeler:
Ne kadar çok köle ruhlu, vasıfsız kadın varmış bu ülkede. Dünya için hiçbir anlam ifade etmiyor olmanıza üzülüyorum.

1|1
23|20

En İyi Erkek Görüşü

• mahalle koca baskısından vs.. eğer kendi ayakları üzerinde duracak kapasiteye birey olma özgürlüğüne sahip değilse ev hanımı olur kocasına boyun eğer silik bir hayat yaşar.

bu nedenle kadınlar mutlaka kendi ayakları üzerinde durmalıdır ki toplumda şiddet olayları azalsın yoksa cahil çomar türk erkekleri hakikaten çekilmez zehir eder kadına hayatı

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• insan köle gibi hep yaşarsa bu duruma alışır hatta bundan zevk duyar hakkını savunanlara kızar. maalesef berbat bir durum

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Onlarca çalısan kadın tanıyorum, statüsü iyi diyebileceğinizden de iyi olan. Bunların arasında keşke şartlar uygun olsa da çalışmasam diyenlerin sayısı hiç de az değil.

Sebeblerden biri şu olabilir, çocuk yetiştirmek ciddi bir sorumluluk gerektirir ve yeterince sorumluluk sahibi olan insanlar için ihmal edilmemesi gereken bir şeydir. Pek çok anne, baba çocuklarını diğer insanlara da güvenemez. Dolayısıyla özellikle anne çalıştığında çocuğun beden ve ruhsal gelişiminin sekteye uğrayacağı düşünülür ki bu göz ardı edilemeyecek bir gerçektir.
    Bana göre sadece bu sebep bile kadının çalışmaması için yeterli.

Diğeri, ağır çalışma koşullarının (beden olarak değil) kadınlar üzerinde ciddi psikolojik sorunlara yol açması. Bizzat gördüm biliyorum. Kadınlar erkeklere göre daha zayıf ve etrafındaki negatif etkenlerden çok daha fazla etkileniyorlar. Tabi ki bu durum çalışma koşullarına göre değişir.

Diğer bir sebeb ise, pek çok çalışma ortamının özellikle kadın için yeterince uygun olmaması. Düşünsenize onla çalışmıyor olmasanız, bir dakikanızı bile geçirmeyeceğiniz biriyle, gününüzün yarısını paylaşıyorsunuz. Bu durumun psikolojik olarak size vereceği zararı bir düşünün? Sonra bu durumda olan pek çok kadın var..

Daha pek çok sebep sayabiliriz ama bu kadarı yeter.

5|0
    0|0
    • Bana göre bir kadın çalışacaksa çalışma koşulları pek çok hususta iyi olmalı.. Böyle işler var mı? var.. onlardan biri tercih edilebilir. Bunun dışında bir şekilde zarar görecekse, çalışmaması bence daha iyi olur. En azından ben eşimin para için zor şartlarda çalışmasını istemem.

• Ev kadınları bütün gün evde oturup afedersin popo büyütmüyorlar. Bir kadın olarak hem cinslerini böyle görüyorsan büyük ayıp ediyorsun. Onlar senden benden fazla çalışıyorlar. Hiç temizlik yaptın mı? ya da babana güzel bir yemek hazırladın mı? Kadının kocasını güzel karşılaması mı kölelik hangi kitaba göre? Çamaşırı bulaşığı temizliği misafir karşılaması ki o evin misafiri ben evde olmasam bile benim misafirim. Yani kadını evde vekil bırakmışım nasıl bir kölelik bu? Hangi zengin kölesini vekil tayin eder. Her şeyi geçtim çocuk olunca çalıcaksınız ya, o çocuğu bakması için bir ev hanımına annene teyzene bırakacaksın. Kreş falan dediğin yerlerdeki çalışanlar ev kadınlarının yaptığı işi yapıyorlar. Ama hakkatten hem cinslerini böyle yermen erkek olarak beni bile rahatsız etti.

1|0
    0|0
    • hayır bu soruyu soranın sıkıntısı şu:: isteyende ömrü boyunca yazlıkta kalır sefa sürer sen çalışmayı seviyorsan çalış kimse sana çalışma demiyor kendin çalışıyorsun diye çalışmayanlara imrenme yapıyorsun geç bu işleri ister çalışır ister sefa sürer o kadarrrr." diye yanıt verdim asıl sıkıntısı kendi çekiyor sıkıntı diye iş durumunda olsun çalışmayanları kıskanıyor o yüzden böyle soru soruyor.

• @Ruzgargss Diyorsun. Olabilir

• kadın erkeğin kaburga kemiğinden yaratılmıştır sen onu eğip bükmeye çalışır aklın sıra düzeltmeye çalışırsan kırılır. günümüz kadınlarını maalesef hükümüetimiz düzeltmeye çalışırken kırmıştır. kadının çalışma hayatında yeri mesela otobüs şoförlüğü değildir. örnek veriyorum. her bir alanda olmasına da gerek yoktur.
    türkiyede kadınların çalışma hayatına girmesi ile türk toplumunda bazı dengeleri değiştirmiştir. sanıldığının aksine bu bir özgürlük ya da kendi ayakları üzerinde durmaktan çıkmış. kendi tiranlığını kuran despot bir yapıya dönüşmüş. türk aile yapısına esasen çok zararları olmuştur.
    kadın faklıdır erkek faklıdır. türk aile yapısını bozarsanız toplum yapısının temel yapı taşları da etkilenir bundan. her bir kesime sirayet eder.
    bugün çocuklar anne şevkati yerine babanne anneanne kucağında , bakıcıların kucağında yetişiyor. özgür ve birey olan kadın bu soruna bir çare bulamıyor ne yazık ki
    30 yaşına kadar birey , çalışan. özgür bir kadın iken anne içgüdüsü ağır basıyor evlenmek isteği duyuyor. çünkü başında annesi ve babası kadiri mutlak değil günden güne yaşlandıklarını görebiliyor
    bir telaş kaplıyor kendisini. bu sadece kendisi değil erkek tarafınıda etkiliyor
    çalışan, okuyan birey olmaya hevesli özgür hanımkızlarımız türlü bahaneler ile evlenmiyor yaş 30 olunca bir telaş kaplıyor olan erkek tarafına da oluyor ne yazık ki
    bazıları da vardır hayallerindeki beyaz atlı prensi bekliyor beklerken de ağaç oluyor kök salıyor
    ben şahsen kadının her lana girmesine her köşe bucakta bulunmasına razı değilim. kadını özgür yapan çalışma hayatı değil annelik görevidir.
    annelik dünyadaki en büyük birey olmak en büyük özgürlüktür çünkü sen bir canlı getiriyorsun dünyaya ve şevkatinle topluma faydalı bir birey yetiştiriyorsun. aslında ülkenin geleceğinin temmelrini atan çalışan kadın değil annelik görevini en iyi şekilde icra eden kadındır

0|0
    0|0
    • markete gidip hazır yoğurt almak değildir kadın olmak. kendi yoğurdunu kendin yap. kendi kuruttuğun tarhanadan bir çorba yap bakalım, bir mercimek çorbası yap bakalım. bir çocuk yetiiştir bakalım nasıl oluyor. elindeki telefonu bırak cken yapmayı bırak çocuğunhastalandığında nane limon yap bakalım. gece kalkıp hasta çocuğun ıslak elbislerini değiştir. sırtına sıcak bir bez koy başında bekle bakalım. sabah ezanı okunmadan kalk da çocuğuna taze süt sağ bakalım kadınlığını görelim. ne yemek anlarsınız ne temizlikten ne görgü kurallarından , ne kocaya sadakatten çocuk büyütmekten. türk aile yapısını bozun sonra gelin özgür olun. birey olun. geç bunları ablacığım geç

• Wowowo müslümler gerçek yüzünü ortaya çıkarıyor git ötede oyna hadi

• bu kadar küfür yedin halen konuşuyon. alışıksın böyle hakaretlere sana işlemiyor. sana bir şey söyleyim mi ben sanalda ilk defa bir kadına küfür ettim sen beni zorladın. inadına konuşuyorsun. kendi görüşün de , başka görüşlere tahammül et , saygı duyarım ama katılmıyorum de. insanı zorla çileden çıkarıyorsunuz. nasıl istiyorsan öyle yaşa kimse sana karışamaz. ama sen bizi tahrik ediyorsun. ben uğraşamam seninle cevap falan yazma tamammı

• kadın ahlahtır kadın namustur bunu hiçbir zman anlayamadı sizin gibiler

1|0
    0|0
    • Çalışan kadınlar namussuz mu?

• @KumSaatimKırıldı bak kardeşim soran soruyu nasıl sormuş ev hanımı olan kardeşlerimizi kötülemek için saf olduklarını söylemek için sormuş , ihtiyacı olan elbet çalışacak ama ihtiyacı olmayan evinde dursun ne var bunda illa çalışacakmış

• Zorla kadını iş dünyasına iten faşizan hastalıklı bir düşünce moda oldu dünyada. İsteyen çalışır istemeyen çalışmaz düşüncesine bile saygıları yok. Diyorlar ki kadın illa çalışacak ! Çalışmayan ev kadınlarına da hakaretin bini bir para.

• Her zaman kadınların ekonomik özgürlüğü olması taraftarıyım. Bir gün evlenirsem eşim isterse çalışır isterse çalışmaz kendisine bırakacağım konu bu. Kendi parasını kazansa da çantasına harçlık koymasını da bilirim. Ama her zaman kadınların çalışması gerektiğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • İster çalışır ister çalışmaz düşüncesini de anlamıyorum kusura bakma. Kimse erkekler için ister çalışır ister çalışmaz demiyor, erkekler çalışmak zorunda. Çalışmak zorunda oldukları için de iyi konumlara geliyor hem iş hayatında hem de siyasette kadınlara üstünlük kurmaya çalışıyorlar. Toplumdaki cinsiyet eşitsizliğini asıl sebebi çalışmayan kadınlar bence

• Erkekler zorla çalışacak mantığı da tam bir saçmalık buna neden karşı çıkmıyorsunuz?

• Evet haklısın isteyen çalışsın isteyen çalışmasın. Kimse kimsenin geçiminden sorumlu değil. Varsa ben kocama bakarım çalışmasını istemiyorum diyen biri hemen evleneyim onunla. Böylelikle yeterince zaman ayıramadığım sosyal hayatıma ve kendime zaman ayırmış olurum.

• Ne alaka? Saçmaladın bence, karı koca arasında ayrım gayrım olmaz.. Zaten gelen bütün maddiyatlar iki kişinin !!!

1|0
    0|0
    • Bunu markete giderken bile kocasından izin almak zorunda kalan kölelere de söyle.

• O kadarı ağır olur zaten, ama bunun adı kölelik değil.. Korkaklıktır... Yalnız benim dediğim kocanın maddi yönü iyise kadında evinde oturur evinin sultanı olur..

• Kocanla aranda gurur meselesi yapacaksan sen evlenme zaten... Evliligi yanlıs anlamıssın

0|1
    0|0
    • 21. yüzyılda yaşamıyorsun anlaşılan sen? Her kadın yeri gelince ekonomik özgürlüğe ihtiyaç duyuyor. Ev kadınlarının kocalarının her sözüne boyun eğdiğini biliyoruz

• Olurda bir gün evlenirsem böyle bir sorunum katiyen olmayacak zira koca eline bakan zavallılardan olmadığım için boşanabileceğim. Babam bana erkeklere itaat etmeyi değil güçlü olmayı öğretti.

• İnsanlar sırf koca eline baktığı içinmi boşanmıyorlar diye düşünüyorsun?
      Boşandığın zaman malların yarısı sana aktarılıyor zaten yeni anayasayla.
      Çünkü ev hanımlığıda bir iş olarak görülüyor ve görülmelide zaten. Koca çalıştığı bir parayla ev aldığında bu hukuka göre karı kocanın ortak malı olarak görülüp boşandıklarında yarı yarıya bölüştürülüyor. Yani kimse koca eline baktığı için boşanmaktan çekinmez böyle bir durum yok.
      ama konuşmalarından anladığım kadarıyla evliliğe gerekli değeri vermediğini düşünüyorum.
      Boşanmak o kadar kolay olmamalı. Bununla ilgili bir bencede yazmıştım okuyabilirsin.
      Boşanma olgusu senin gibi düşünenler yüzünden çok basite ingirgendi.

• şartlardan işsiz olanlar ne yapsın torpillerle iş kapatan hakkı olan sınavı geçse dahil 7 tane akrabasını işe sokanlar var iş bulunmuyorsa ne yapıcak hem sanane isteyen çalışır isteyen para yer, isteyende ömrü boyunca yazlıkta kalır sefa sürer sen çalışmayı seviyorsan çalış kimse sana çalışma demiyor kendin çalışıyorsun diye çalışmayanlara imrenme yapıyorsun geç bu işleri ister çalışır ister sefa sürer o kadarrrr.

0|0
    0|0
    • Çalışmayan zavallılara neden imreneyim? :D Harika bir işim ve gelirim var, o ezikler gibi kimsenin eline bakmıyorum, tamamen özgürüm. Onların bana imrenmesi gerekiyor.

• Zengin ailede doğduğumu nereden çıkardın bir acaba?

• Ya sadece neden öfkelisin ev hanımlarına bu kadar kızmanı anlayamıyorum?

• Gurursuzlukla alakası yok, haddini bilerek konuş.

0|1
    0|0
    • Böyle diye diye yıkayın kadınların beynini. Size köle kalmaz yoksa

• Eşimizin çalışmasını istemeyip onun yükünü biraz olsun hafiflettigimiz icinmi köle olarak görüyormuşuz 😄
      Cidden münakasaya girmeye bile degmezsin soran

• Her insanın beyni yıkanır, beyin yıkamak kavramını ilk kez duyuyor olamazsın?

• Sevmem o tipleri..

0|0
    0|0
  • Hic olmazsa cocuklarina anaları bakio para karsiliginda bakicilar degil

0|1
    0|0
    • Bak arkadaşım ne güzel açıklamış kadın çalışsa ne oluyor aldığını pakiciya temizlikçi ye kuaföre veriyor hatta yetmiyor yine kocadan alıyor bari kırsın kıçını otursun evinde baksın bebesine yapsın yemeğini sonra girsin KS ye çene çalsın akşama kadar canına sıkılmaz ohhhh ne ala :)

• @sandalcı06 aynen kral ama oyle degil koca parasiyla hemen altina bir araba çekerler agizlarinda sakız cak cak ewde ya analarina agiz egerler cocuga bak diye ya da para karsiliginda yavrucagizi ele emanet ederler buyuyuncede yavrum derler garip

• Koca izin vermiş gurur vermese ne olur

0|0
    0|0
  • Öyle düşünme ama cocuklarin bakimi herzaman birinci planda olmali

0|0
    0|0
  • Rahatlık, benim kazancın iyiyse bende istemem çalışmasını.

0|0
    0|0
  • hayaller hayatlar

0|0
    0|0
  • Tercih meselesi ;)

0|0
    0|0
  • iş hayatı çok zor seni kuş beyinli ! durum iyiyse neden çalışsın

0|0
    0|0
    • İş hayatı zorsa neden erkekler çalışıyor? İlla biri çalışacaksa neden bu kadın olmasın?

• önce evlen sonra sor bir daha

0|0
    0|0
  • Bayan olsaydım. Severek yapacağım bir iş olurdu. :P

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• Adamın biri hastalanıyor. O gün canı, işe gitmek istemiyor.
    İçinden Allah' a şöyle bir dua edeceği tutuyor:

"Allah'ım, her gün işe gidip 8 uzun saat boyunca evim ve eşimin rahatı için çalışıyorum. Eşim ise sadece oturuyor. Ne olur, bir gün benim yerime geçip, ne kadar zor bir hayat yaşadığımı görmesini sağla."
    Hikaye bu ya, birdenbire adamın dileği yerine geliyor. Ertesi sabah , karısının bedeninde uyanıyor.

Hemen yataktan fırlıyor.
    Eşinin kahvaltısını hazırlıyor.
    Çocuklarını uyandırıyor.
    Elbiselerini hazırlıyor.
    Onların da kahvaltılarını yaptırıyor.
    Beslenme çantalarını hazırlıyor.
    Çocukları okula götürüyor.
    Eve dönüp, evi toparlıyor.
    Yıkanacak bulaşıkları ve çamaşırları hallediyor.
    Temizleyiciye götürülecek olanları eline alıp telefon faturasını ödemek
    için bankaya gidip sıraya giriyor. Faturayı ödedikten ve temizlikçiye
    uğradıktan sonra, akşam yemeği için alışverişe gidiyor.
    Eli kolu dolu bir vaziyette eve dönüyor.
    Bu arada öğlen oluyor.
    Evi süpürmeye başlıyor.
    Eşyaların tozunu alıyor.
    Mutfağı siliyor.
    Çocuklarının okuldan gelince yiyeceği keki pişiriyor.
    Eee artık çocukları okuldan alma zamanı da geliyor.
    Yolda onlarla sohbet ediyor.
    Okulda olanlar konusunda akıl fikir veriyor.

Eve geldiklerinde derslerini kontrol edip, çalışma masalarına oturmalarını
    sağlıyor.
    Süt ve kek getiriyor.
    Bu arada yıkadığı çamaşırları ütülemesi gerekiyor.
    Ütü bittiğinde ancak akşam yemeğini hazırlayacak kadar vaktinin kaldığını
    fark ediyor.
    Hemen patatesleri soymaya başlıyor.
    Salata malzemelerini yıkıyor.
    Pilav için pirinci ıslatıyor.
    Etleri çıkartıp, fırın için hazırlıyor.
    Kocası eve geldiğinde, onu sofraya tabakları yerleştirirken buluyor.
    Akşam yemeğinden sonra, önce eşinin kahvesini pişiriyor.
    Masayı topluyor ve bulaşıkları hallediyor.
    Eşinin ve çocuklarının ertesi gün giyeceği kıyafetleri kontrol ettikten
    sonra çocukları yatırıyor.

Onlara hikaye okuyor.
    Televizyon seyretmeye ve biraz da gazete okumaya salona dönüyor ki, eşi onu yatak odasına çağırıyor.

↓↓↓↓↓↓↓↓

0|0
    0|0
    • Ne de olsa , adamcağız bütün gün onlar için çalışıp, yoruldu, şimdi
      rahatlaması ve gevşemesi gerekiyor.
      Bu da zaten onun görevi.

Ertesi sabah uyandığında hemen Allah'a yalvarmaya başlıyor :

"Allah'ım özür dilerim. Ben ne dediğimi bilmiyormuşum. Karımın hayatını
      rahat zannetmekle ne halt ettiğimi şimdi anladım. Lütfen beni eski halime
      döndür."
      Sonra ruhunun derinliklerinden gelen bir cevap işitti: :

"Evet, dersini aldığını görüyorum.
      Herşeyi değiştireceğim ama maalesef 9 ay beklemek zorundasın
      çünkü, dün gece hamile kaldın..."

• Ekonomik özgürlüğü olmadı için

1|0
    0|0
  • Benim annem ev hanımı ailesi yengesi evde huzur vermediğinden dolayı babamla evlenmiş. Annem konfeksiyonda çalıştığı zamanlar da oldu ve konfeksiyonlar berbat yerler hakların yok bir şeyi yok. Çok yoruluyordu annem ve Ben annemi özlüyordum çünkü bana bakacak kimse yoktu. Ayrıca zamanında okusaymış diyenlere de cevabım kırsal yerde kadının değeri olmadığı yerde oraya gelen kadın öğretmenlerin köylü erkekler tarafından taciz edilen yerde eğitimden bahsetmek saçma olur. Annemin yaşadığı yerde eğitim mi varmış? Annem ev hanımı ve onunla gurur duyuyorum namuslu annem benim. ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

0|1
    0|0
  • Ev hanımı olmak köleliktir değildir ki kardes. Dünya icin hicbir anlam ifade etmiyor olmalarına üzülüyorum demişsin. Tarihe bak, cok önemli ve bu dünyaya cok şey katmıs şahsiyetler var. Onları yetiştiren kadındı, anneydi. Anne çok önemli. Kadını köle olarak gören erkek varsada bu onun sorunudur.
    Kadın herkesten cok ögrenmeli fakat çalışmaya gelince sıkıntılar oluyor. Kadın bu kadar güclü değil, erkekler dış dünyaya karşı daha dirençli yaratılmışlar. Uygun koşullarda ben çalışırım evimede zamanı ve ilgiyi eksik etmem diyenler çalışsın ki zaten çalışıyorlar da :) işin özüne, geniş cerceveye bakarsan kadının rolü, görevi çok büyük. Çalışmak kadını asıl işinden alıkoyabilir. Onu yıpratabilir, gereken ihtimamı göstermesine engel teşkil edebilir. Eşinin iyi bir geliri varsa ki hele çalışmaya ne gerek var? Kadını köle gibi gösteren zihniyette kadından doğar aslında..

0|1
    0|0
    • Tarihe onları yetiştiren kadınlar geçmedi ama. Tarihe geçecek erkekler yetiştireceğinize kendiniz tarihe geçsenize?

• ev hanımının evde oturduğunu ne biliyorsun.. çalışanlar akşama kadar belli bir işle meşgulken ev hanımları kırk parçaya bölünüyorlar.. emeğe saygı..

0|0
    0|0
  • Bende anlamıyorum tembeller işte

1|0
    0|0
  • Bu düsüncen icin seni kiniyorum. Ben de kocamin parasindan yasayip ona bagli olmayi düsünemiyorum. Ama baska kadinlar ailelerini tercih edip, calismak yerine cocuklariyla eviyle ilgilenmeyi tercih ediyorsa buna saygi duyulmali. Bu onlarin cahil ya da köle olduklari anlamina gelmiyor. Tercihleri farkli oldugunu gösteriyor.

0|0
    0|0
  • Rahat batıyor size de. Eger tam tersi olsaydı erkekler neden evde oturuyor da kadınlar çalışıyor ben çalısmayacağım diye mızmızlanırdınız.

0|0
    0|0
    • İki kişinin de çalışması gibi basit bir fikir var aslında ama...

• Toplumun çoğunu*

• Sana yeterli gelmiyorsa eşinin maaşı çalışırsın. X kişisine yeterli geliyordur çalışmaz

• Aynen kendini parasını kazanmalı bir kadın koca eline bakmak çok aşağılayıcı

0|0
    0|0
  • Kişinin kendi tercihi, napalım? Kimileri de ev hanımı olsun. Herkes çalışacak diye birşey yok

1|1
    0|0
  • Baba parasi yiyiyorum ben ya. kendime uygun is bulamuyorum. yuzume vurma (((

0|0
    0|0
  • Kocam çok zenginse ben de çalışmam Gurursuzlukla ne alaka

1|1
    0|0
    • Sen zengin ol, kocan çalışmasın mesela?

• Çok basit bir soru sordum ve cevap vermeyi beceremedin. Yaptığın şey konuşma değildi.

• Atarlı bir ergensin sadece anlamanı beklemiyorum

• Sanane insanların seciminden?

0|0
    0|0
    • Kadına şiddet istatistiklerine bakınca banane diyemiyorum kusura bakma. Özgür olmayan kadın köledir ve onların sebep olduğu cinsiyet eşitsizliği het kadını etkiliyor.

• İmkanları öyle el vermiştir belki herkesin hayatına kimse karışamaz sonuçta

0|0
    0|0
  • Bütün günü evde oturmakla geçtiğini nerden biliyosun?

0|0
    0|0
  • Bence çok iyi olur. Hiçte acinasi bir durum değil. Erkeğin durumu iyi ise çalışmaz kadın dediğin

0|1
    0|0
    • Ulan bir kerede kadının durumu iyi olsun, erkek çalışmasın? Beyninizi kullanıp zengin olamıyor musunuz?

• Beyin mi? Bence de.

• Komiksin 😊 çocukluktan beri çalışmış biri olsaydın anlardin canım

• Acinasi degil bence hayattaki temel hedef para kazanmak mi olmali yani senin icin

0|0
    0|0
    • Hayattaki temel hedef birey olmak olmalı ve ekonomik özgürlüğü olmayana birey denemez.

• Geneli yapmaz

• Yapmak zorundaysa yapar. Evli oldukları kadınla ilgili bu, erkeklerin her dediğine boyun eğen zavallı bir karısı varsa yapmaz tabi.

• düşünceler farkli ola bilir. Ama bende sevmiyorum o tipleri.

0|0
    0|0
  • Ben kendi paramı kendim kazanmak isterim ^^

0|0
    0|0
    • Bravo batılasioruz sevgi saygi kalmadi artik Ne demistik Bir yastıkta kocatsın Allah Sen ben yoktur evlilikte kendi paranizi kendiniz kazanın evdede yavrunuzu buyutmesi icin baskasina ağız eğin kocaniz eve gittiğinde boş duvarlar karsilasin

• He tabi... Bunun adınada Dusunce Ozgurlugu diosunuz evet neyse hayirli gunler

• @Bensizkall sizle dusuncelerimiz çok farklı ne diyim sizede hayırlı günler

• Belki kocam calistirmicak belki kocam zengin. Sanane

0|0
    0|0
    • "çalıştırmamak" ne ya köle misin

• Zenginse calistirmaz neden calistirsin. Ayrica bu kolelik degil evlendigin zaman zaten sorumluluklarin olcak bu sorumluluklari kole olarak adlandirmak yanlis tatlim

• Çalıştırmak ne diyorum onun fikrini mi soracaksın çalışmak için? O mu karar verecek senin adına?

• Acınası bir durum mu? Canım universiteyi evliyken bitirdim eşimle daha liseden beri tanışıyoruz çalışmamı kendi istemedi bende üzerinde durmadim. 4 5 milyar para icin hergun sabahin 7 8 inde kalkıp gunde 8 saat çalışayım ki? Esimin fabrikalari var otelleri var hastanesi var ve ayni zamanda kendisi uzman doktor. Zaten aylik eve giren para en az 6-7 trilyon. Neden calisayim ki?

0|1
    0|0
    • İyi yere kapak atmissinn :))

• Koca parası yiyen zavallıların eleştiren bir kadın kesin zengin koca arıyordur zaten, ne zeki şeysin sen. Bu zekayı eve kapatman iyi olmuş, zaten iş hayatında ile yaramazdı.

• Canım ben göz doktorlugunu bitirdim. Kişisel tercih olarak ve eşimle uygun görmediğimiz icin calismadim. Ki calissam aylik gelirim 15 bin civarı birşey olcakti. Biraz kültürlü kimseler ol da kimseyi elestirme. Senin haddine degil beni eleştirmek sen kimsin ki? Ve biz esimle daha liseden beri tanışıyoruz kazandığı bütün başarılarında ben yanindaydim. Maddi durumu iyi diye beraber olmadim. Cok guzel bir aşk evliligi yaptık biz. Senin gibi geri kafalı ve cahil kimselerle daha fazla muhatap olamicam. Sen kimsin ki? Hicsin. Kendi seviyenle takil canim benim ugrastirma beni deymezsin.

• Kocamın gayet iyi parası varken buna rağmen calismak daha acınası bence

1|1
    0|0
    • Tabi, insanın bir halta yaramak istemesi kötü bir şey sizin gibi koca eline baksın herkes.

• Ayy hasbam bana laf sokuyor güyaaa 😊 bakarsam bakarım hayat benim karar benim sana bir halt demekte düşmez bu kadar kıskanç olma Fakir kız byyy

• Fakir olan ben değilim sensin yalnız, fakir olmasan koca parası yemezsin :)

Yükleniyor...