Irkçılık saçmalığı hakkında ne düşünüyorşunuz?

Bazı insanlar kendilerinden olmayanları alt tabaka görüyor disliyor. Yani anlamıyorum. Türk Kürt Laz Çerkez Arap diye ayiriyorsunuz. Neden iyi ve kötü insan olarak değil? İnsan kendisi mi seçiyor hangi etnik kökene mensup olacağını?

1|1
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bizdeki ırkçılık ten ırkçılığı ya da etnik köken ırkçılığı değil, ihanet ırkçılığıdır. Bize ihanet eden kişileri hoş görüp kendimizle eşit mi tutacağız? Ayrıca bir tek Türkler mi bu Türkiyedeki etnik gruplara ırkçılık yapıyor? Sen 1980'li yıllarda Bulgaristan'da yaşayan bir Türk olsaydın ırkçılığın alasını o zaman görürdün. Günümüzde de, Çin'in Dopu Türkistan bölgesinde ki Uygur Türklerine ırkçılığın alası yapılıyor, hadi ona da sesini çıkart? Peki yakın tarihte, 1940'lı yılların sonlarında Kafkaslar'ın Kuzeyinde yaşayan ve Kırım'da yaşayan Tğrklerin acımasızca Sibirya'ya sürgün edildiğini biliyor musun? Peki bu sürgün esnasında onbinlerce Türkün yollarda öldüğünü biliyor musun? Kesin bilmiyorsundur, çünkü onlar TÜRK ! Niye, ırkçılığa karşı olduğunu söyleyenler, Türklere yapılan ırkçılığı görmüyorlar? Irkçılığa karşı olduklarını söyleyip, dünya üzerinde Türklere yapılan ırkçılığı görmeyenler şerefsizin önde gidenidir.

0|0
    0|0
    • Tamam işte sen kendinden güçsüz olanları küçük görürsen onlarda seni ezer her neyse ben ırkçılığı hiç bir yanını destejlemiyorum

• Allahım ya. Ben ne diyorum, sen hala anlamıyorsun. Neden ki anlayamıyorsun. Biz keyfimizden mi kürtlere tepki gösteriyoruz? Adamlar 200 yıldır isyan ediyorlar bize. 11800'lü yıllaeın başından günümüze kadar kürtler 30-40 tane isyan çıkartmışlar bize. Bu isyanların sonuncusu da, 30 yıldır devam eden pkk terörü. kürtler yapacağını yapıyor, biz biraz tepki gösterince suçlu milliyetçi olan Türkler mi oluyor? kürtler 30 yıldır terör uyguluyorlar, hiç mi onlara tepki göstermeye hakkımız yok? Irkçılığı eleştiriyorsun madem, hadi git, kürtlerin yaptığı terör faaliyetlerini de eleştir. Hadi eleştir. Sanki keyfimizden kürtlere karşı tepki gösterilyormuşuz gibi davranmak da ayrı bir şerefsizliktir. Askerimizi polisimizi şehit edip, bayrağımızı indirip vatanımızı bölmek isteyenlere çiçek mi vereceğiz biz? Bak; Edirneden Hakkariye giden bir Türk can güvenliğinden endişe duyuyorsa fakat Şırnaktan Muğlaya giden bir kürt can güvenliğinden endişe duymadan çok bir şekilde yaşıyorsa,

• IRKÇILIK YAPAN TÜRKLER DEĞİLDİR, KENDİ TOPRAKLARINDA IRKÇILIĞA UĞRAYAN TÜRKLERDİR.

En İyi Kız Görüşü

• ırkçı değilim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Birçok ülke gezmiş birisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bütün insanlar fıtratında aynı.
    İyi olan insan her ırkta iyi, kötüsü her ırkta kötü.
    Ayrıca öldüğümüzde kimse bize hangi millettendün diye sormayacak. Öldüğünüzde herkes eşit.
    Bu yüzden ırkçılık hiçte etik bir şey değil.
    Allah ben ırkçıyım diyip kendisini diğer milletlerden üstün görene akıl fikir versin.

0|2
    0|0
  • Kendi ırklarını aşağılık görüyorlar mesela dedeleri osmanlı tarafından öldürülmüş olanlar ırkçıdır genelde

0|0
    0|0
  • Biz de ki mevzu etnik köken ırkçılığı değil ihanet ırkçılığı. Bir de her yörenin kendine göre adetleri var. Nerede çocuk gelin varsa hep doğuda mesela. herkes değil ama genel algı bu. Böyle yaşam tarzına uymayan şeylerden dolayı hor görme var. Buna tam manasıyla ırkçılık diyemem.

0|0
    0|0
    • O her yerde var. Her yerde kız çocuğunu değersiz görme var maalesef. bir değiştirirlerse şu kafayı

• Yoz kafaların işi hep o. İslamda bir kadının ilk olarak kız çocuğu dünyaya getirmesi berekettir. O kadının uğurudur. Kız babası olmak yarı peygamber olmak gibidir. Problem hep kendi istek arzu ve şehvetlerine düşkün yoz insanlar yüzünden çıkıyor.

• Irkçılık yapan bizden değildir. HŞ. Peygamberimizden olmayan kimlerdendir? Tahmin et bakalım. 😐

Yapılan ırkçılıkları karşılaştıranlar da ırkçıdır.

Hadisi Şerif i hatırlayalım. 😐

0|0
    0|0
  • Kelimelerim kifayetsiz. Hadi bir örnek vereyim siyahi insanlarımız gerçekten çok iyi insanlar tanıyorum öyle. Çok tatlı insanlar ama ülkemizde bu ırkçılık yüzünden kendilerini insan değil bir yaratıkmış gibi görüyorlar. Yoldan geçerken bakıyorumda çocuklar korkuyor anneleri ellerinden tutup çekiyor. Onlar kendi işinde gücünde olmaya çalışıyor alıyor saatlerini koyuyor tezgaha 3 kuruş için. Neyse ne diyeceğimi bilmiyorum. Allah ıslah etsin bu ırkçıları sonumuz hayrola

0|0
    0|0
  • Türk değilsin dimi (:

0|1
    0|0
  • Güzel bir soru lakin bunu beyinleri örümcek aglarıyla örülmüş insanları anlatıp değiştiremezsin ya da başka bişey lakin yeni nesil bunun dışında en güzel şeyleri beyinlerine yerleştirebılır güzel yeni bir nesil yetiştirebılın... şu an ki ırkçıların değişebilmesı için ağır bir darbe yaşamaları gerekiyor anca bu şekilde düzelebilirler

0|0
    0|0
  • kafasına odunla vurmak lazım o faşitlerin :D

0|1
    0|0
  • Cahillik sadece. Onları yapcaklarına ülkemizi geliştirmeye yoğunlaşsınlar

0|0
    0|0
  • @Furies görüşlerinz nedir bu konu hakkında?

0|0
    0|0
  • ırkçılık bizde yoktur ben görmedim yani

0|0
    0|0
    • Maalesef var

• Sen ya Türkiye de yaşamıyon ya da hiç haber falan okumuyon. Hdp nin pkk ya verdiği desteği görmemiş olmak için aptal olmakta azdır. Kürt diye kimseyi terörist ilan etmem hepsi benim kardeşimdir. Ama terör yandaşıysa destekçisiyse laam faresinden daha aşağıdır benim için.

• ırkçılığı geçtim artık ben cinsiyetçilik yapıyor millet

0|0
    0|0
  • Saçmalık işte ne düşünelim.

0|0
    0|0
  • Genellikle çiçeğine kodumun kardeşim cahilleri ırkçılık yapar

0|0
    0|0
  • american history x filmini izlesinler bence bütün ırkçılar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Saçma işte tamamen saçmalık insan insandır. İnsanların kendilerini ayıklayıp üst seviyeye yerleştirme gibi bir lüksleri yok. Irkını sevmekten bahsetmiyorum çok ince bir çizgisi var ileri gitmemek lazım. Yoksa bir arada yaşamak pek de mümkün görünmüyor.

0|0
    0|0
  • Sus Avam :D ahahha

0|1
    0|0
  • Ben iyi ve kötü olarak ayırıyorum sonuçta sadece kürt Vatan haini yok Türklerdede var maaleseff

0|0
    0|0
Yükleniyor...