Neden hep kadınlar şiddetle karşı-karşıya?

Neden? Dünya üzerinde kadınların 100de 93%ü şiddete maruz kalıyor. Kadınlar erkekleri dövseydi? O zaman Nasıl olurdu? Dün bir kadını yolda hayvanmış gibi dövüyordular. Erkeklere güç kadını korumak için verilmiştir. Korunmağa muhtaç Burakmak için değil❌ Sizce neden hep kadınlar?Neden hep kadınlar şiddetle karşı-karşıya?

0|1
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kadına şiddet diye bir şey yoktur! Kadını döven de erkek kollayan da bir erkek. Sadece kadınlar arasında ki dayanışmanın faaliyete dönüşmüş halidir kadına şiddet. Okullarda olsun sokakta olsun Erkek erkeği kadından daha çok dövüyor, eziyor, psikolojisini bozuyor. Konuya böyle bakıldığı sürece sadece bir kural olduğundan insanlar hayasızca biat ediyorlar işte kadına el kalkmaz diye. Hiçbir canlı bitki dahi şiddeti haketmiyorken gündem kadına şiddet var diye ayaklanıyor. Yalnış bence. Bunu empoze edeceğinize bu kadar canlılara şiddete hayır diye bir kampanya başlatılsaydı yıllardır eminim şiddet daha da azalırdı.

0|0
    0|0
    • En azından erkek erkeği döverken güçler aynı oluyor. Ve ya benzer. Amma kadın erkekten zayıf ve zarifdir. Erkekler kavgası var evet ama kız kıza kavgada var. Biz burada aynı cinsin kavgasından değil. Karşı cinse kavgadan bahsediyoruz. Kadınlar erkekleri dövseydi güçler ters olsaydı

• Olurdu ama yok... Söz konusu her kadın değil

• Aynen tabii ki her kadın değil, şu an her erkeğin kadına şiddet uygulamadığı gibi. Dediğim gibi canlıya şiddet uygulamama konusunda eğitilir ise insanlar, kadına ayrı bitkiye ayrı hayvana ayrı kurumlara bölününce zaten cahil olan kısım (ki canlıya zarar veren kısım cahildir)'ın kafası fazla meşgul olduğundan kadına yapmadığı şiddeti, göstermediği öfkeyi sokakta ki garibim kediden köpekten çıkarıyor. Veyahut eşitle kavga eden sevgilisiyle kavga eden erkek hıncını alamayıp gelip arkadaşına sataşıyor falan uzar gider. Kadına şiddete hayır sloganına karşıyım. Canlıya şiddete hayır olmalı bence slogan.

En İyi Kız Görüşü

• oyuzden okuyacaksın!
    ailen arkanda olacak!
    kendini yetiştireceksin!
    eşini dostunu iyi seçiceksin!
    kimseye sana sesini yükselme cürretini dahi vermiyeceksin !
    veeeee en önemlisiii erkek çocugunu nasıl yetiştirdiğine dikkat ediceksin ! yanlışın en büyüğü anne babalarda...

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Nedeni evlendiğini insanı iyi tanımamak, geçinebilecek maaşı ve evi olmaması (Bu tarzda insanlar sadece evlenmek için evleniyorlar aile baskısı) Bir erkek kendi evi olmadani ve en az 4000 Tl maaşı olmadan böyle bir sorumluluğa giripte kızında hayatını mahvetmemeli.. Sonu şiddetli geçimsizlik..

1|0
    0|0
  • Uydurma bir rakam öyle bir şey yok. Ayrıca erkekler kadınlardan 100 kat daha fazla şiddet görüyordur. Şiddeti kadın-erkek diye hatta insan diye niye ayırıyorsunuz? Canlıya şiddet vardır ve bu kınanmalıdır.

0|0
    0|0
    • Kadından şiddet gören erkek? Sen dünyadamı marsdamı yaşıyon?

• O zaman daha mantıksız olur. Çünki kız kıza kavga var. Sorun bir cinsin diğer cinse şiddetidir ( hem erkeği erkek dövüyorsa bu erkeklerde sorun var demek))

• Şiddet uygulayan kişilerde sorun vardır. Uygulamayanda sorun yoktur. Bu ülkede en çok şiddet gören de en çok şiddet uygulayanda erkek cinsindendir. Ama şiddet uygulayan belli kesimler vardır. Senin kaç tane kız arkadaşın dayak yedi gerçek anlamda? Benim erkek arkadaşlarımdan dayak yemeyen yoktur. Neredeyse hepimizin canına kastedilmiştir. Bunu kızlar için diyebilir misin? Kaç kız diğer kızlara bıçak çekiyor, kaç kız kavgası ölümcül ya da sakat bırakabilecek düzeyde oluyor. Gidin cinayet oranlarına bir bakın, hastanelerde darp olaylarına bir bakın. Hatta CHP milletvekili öneri olarak sunmuştu, evliliklerde %70 oranında öldürülen kesim %70 erkektir, psikolojik şiddet bu konuda çok etkili oluyor. Okulda hocalar, hastanede doktorlar vs vs hep dayak yiyende gene erkektir. Yani bunlara bakmadan gelip kadınlar şiddetle karşı karşıya diye sadece tek bakış açısında bulunmayacaksınız.

• Erkek birle yetinmez ondan fazlasını ister, kadın buna karşı gelir ben kadınım. beni aldatamassın der.
    ve Erkek buna dayanamaz en vahşi yönünü gösterir. Çıkar kadını ezer ve kadın buna dayanamayıp ağzına geleni sayar. Erkek egemenlik bende diyerek gurur abidesi kesilir Şiddete başvurur.

0|0
    0|0
  • kızlarında güçlü olma zamanı geldi bence. aslında hep güçlülerdi ama biri onlara güçsüz olduklarına inandırmış

1|0
    0|0
  • balon soru. D

0|0
    0|0
  • ülkemizde son bulmaz

0|0
    0|0
  • Kadına şiddeti dedteklemiyorum ama kadınlarda ki çene de harbi kimsede yok yani insanı gerçekten çok bunaltıyo

0|0
    0|0
  • bu soruya kendi sorumda cevap verdim zaten

0|0
    0|0
  • kadınların namussuzluğu üçkağıtçılıkları

0|0
    0|0
  • Burunlarini her boka soktuklari icin olabilir mi sayin hanfendi.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• Erkeklerdeki zayıf karakter , iletişimsizlik, özgüvensizlikle bütünleşen yarı baygın ruh haleti olduğu sürece ; Böyle olaylar yaşanacaktır her daim.

Bir umut , ışıksız bakışların ardında geleceğin değişeceğine inanan bir kuvvet olduğunu beslese de kadın hakları ben inanmıyorum buna.

1|0
    0|0
  • Kahrolsun erkekler kırılsın o elleri!!

1|1
    0|0
  • Bak kızsın diye bişey yapmıyorum demeleri De rahatsız edici

2|0
    0|0
  • çünkü erkeklerin %93 ünde güç merakı ve düşünme kapasitesi olmayan dar bir beyin var güya güçlü olduklarını öyle ispat edecekler..!

0|0
    0|0
  • Daha tarafsız bakarsan ezilen tüm insanları görebilirsin. Ama görmek istemiyorsunuz, medyanın zazanlarından başka bir şey değilsiniz.

0|0
    0|0
  • Erkeklere nazaran daha güçsüzüz

0|0
    0|0
  • %93 mü oha bu oran yanlış bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...