Bir konu hakkında dikkatinizi çekmek istiyorum beyler bayanlar bir bakar mısınız?

Her fırsat vurup kırdığımız kadınlar bizim geleceğimiz dimi hani 9 ay karnında taşıyan her haltta yanımızda duran çok sevdiğimiz kadınlar hani annem diye kardeşim diye aşkım diye sarıldığımız kadınlar var ya bir bir ölen ama yinede biz vazgeçmeyen kadınlar için ne yaptık ne yaptık söyler misiniz onları cinsel obje olarak gördük hep asıldık yolda yürümelerine izin vermedik laf attık kısa giyince yollu dedik kapanınca günahlarını örtüyor dedik peki bunları derken hiç kendimize baktık mı soruyorum ya harbi ölen kadınlara bakınca cidden hiç insafımız yok diyorum giden canlara bakınca şeyimizden başka birşey yokmuş gibi geliyor şu dünyada evet bizi belki zorluyorlar belki dırdırlarıyla bezdiriyorlar ama onların yaşama hakkını ellerinden nasıl alabiliyoruz evet bu soru değil vicdan meselesi herkes kendi mahkemesini yapsın beyler artık bugün bir şeyler değişmeli bence artık günahlarımızı örtmek yerine onları gün ışığına çıkarıp sevdiklerimize sahip çıkmalıyız vicdanınızı dinleyin sadece bide lütfen boş kelime yazıcaksanız yazmayın size kalsın

Efendimiz (S. A. S) buyurdular ki
Sizin hayırlınız, kadınlarına hayırlı olan (iyi davranan) dır
Mü'minlerin iman bakımından en kâmil/olgun olanı; ahlâkı güzel olan ve âilesine nâzik
davranandır
Kadınlar, erkeklerin kız kardeşleridir

Cemal Süreya
bir kadını ortadan ikiye böl…
yarısı annedir,
yarısı çocuk,
yarısı sevgili
yarısı aşk...

duyanlar bunu bilmez,
görenler anlamaz bunu!
yarısı rivayettir,
yarısı gece.