Çocuğunuzun doğuştan sakat olacağını bilseniz, kürtaj yaptırır mıydınız?

Bu tabiki anne babanın beraber alacağı bir karar. Beyler de eşlerinin kürtaj yaptırmasını isteyip istemedikleri şeklinde oylayabilirler.

• Evet, kürtaj yaptırırdım/eşimin yapmasını isterdim
    39% (34)48% (26)43% (60)Oy Ver
  • Hayır, kürtaj yaptırmazdım/eşimin yapmasını istemezdim
    61% (53)52% (28)57% (81)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|19

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır..
    Zaten doktorların "çocuk problemli" dediği kişilerin çoğu sağlıklı bebek dünyaya getiriyor..
    Yani çok yanılıyorlar..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aldırmazdım çünki doktorlar ne zaman sakat dese ve o aile o çocuğu yine de istese o çocuk sapasağlam doğuyor çok şahit oldum. Belkide Allahın verdiğini her şekilde istedikleri için Allah vereceği imtihandan bile vazgeçiyor bilemeyiz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Kaçtane aptal doktor yüzünden sakat doğar endişesiyle anneden bebek sıvısı alındığı için düşmüştür? Kaçtane doktorun ki benim kızımada dendi sakat doğabilir. Ama çok sağlıklı doğdular. Ya onlara inanıp çocuğumu aldırsaydım? ya da kaç kişi inanıp bu işi yaptı? Yani kimse kesin bilemez. Yapmayın böyle saçmalık.

0|0
    0|0
  • bu evet veya hayır denecek kadar basit bir konu olduğunu sanmıyorum hangi aralıkta bu kanıya varılmış şayet bu operasyonun gerçekleşme ihtimalinde sonrasında annenin uğrayacağı hayati tehlikeler veyahut dünyaya getirdin ve bakamadın yürütemedin bir yere bıraktın bu daha da büyük cinayet değil midir üstelik ana rahmine düştükten sonra ceninin ruha sahip olduğunu mu düşünmeliyiz hangi zamanlara kadar meşrudur gibi bütün koşulları göz önünde bulundurmadan buna net bir cevap vermek kesinlikle doğru değildir

1|0
    0|0
  • Çaresiz biz sizi biraz korku, biraz açlık, biraz da mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme ile imtihan edeceğiz. Müjdele o sabredenleri! BAKARA-155

2|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Hayır istemezdim engelli bile olsa canımdan değerli olurdu

1|0
    0|0
  • Hayır tabii ki, katil değilim ben!

1|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Zamanı geçirmediysen olabilirsin. Sonuçta ruhu olmayan bir cenin. Sanırım öyle deniyor. Günah olmaz. Ben olsam kürtaj olurdum yani...

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • Asla Rabbimin verdiği cana kıymak yok öyle

0|0
    0|0
  • ben kürtaj yaptırmaktan yana olurdum. şöyle düşünüyorum diyelim ki biz öldük o çocuk nasıl hayatta kalacak. büyümüş olsa daha bizden sonra ne yapacak.

tabii burada engel durumu falan da önemli yani.

0|0
    0|0
  • ruhsal olarak değilde vücudunda olursa aldırmam ama öbürküsünü allah kimseye yaşatmasın sınamasın asıl engel kafada olandır o yoksa kimse engelli değildir

0|0
    0|0
  • Sakat mii? Baska kelimemi bulamadin.

0|0
    0|0
  • %59 yalanci var burda... hayat gercekleri oyle degil... herkesten once doktor sizi bu konuda ikna edecektir...

0|0
    0|0
  • çok geç değilse yaptırmak isterdim evet bir can diyeceksiniz belki ama onunla ilgilenmek çok zordur ve bu zorluğa gögüs gerebilmek lazım zannediyorum ben geremezdim.

0|0
    0|0
  • Hayır yaptırmam

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • evet, yaptırırım. Hem çocuğun iyiliği için hem de bizim için. Belki başka yerde sağlıklı doğar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Sakat olup keşke beni doğurmasaydın diye annesini suçlayan birini görmediğiniz için size böyle geliyor, sağlıklı kardeşleri başarıdan başarıya koşarken kendisi tamamen yatağa bağlı birinin gözlerindeki acıyı görmemişsiniz ve ötenazi istediğini belirtmesine rağmen acı içinde yaşayan birine hiç şahit olmamışsınız bir de vicdansızlıkla yaftalıyorsunuz.

0|0
    0|0
  • Hayir yapmazdim

0|0
    0|0
  • Yaptırırdım ya, sonuçta o çocuğu da düşünmek lazım, sakat yaşamak ister miydim, istemezdim açıkçası. Ufak tefek sakatlıklara tabii ki kürtaj yaptırmazdım ama hayatını yaşamasına engel olacak bir engel ise aldırırdım kesinlikle

0|0
    0|0
  • Aldırırdım kesinlikle. Riske atılabilcek bir durum değil.

0|0
    0|0
  • Evet diyenlerin bu kadar çok olması şaşırttı beni ne cahil ne vicdansız insanlar var ya

0|0
    0|0
    • Kaçtane aptal doktor yüzünden sakat doğar endişesiyle, anneden bebek sıvısı alındığı için düşmüştür? Kaçtane doktorun ki benim kızımada dendi sakat doğabilir. Ama çok sağlıklı doğdular. Ya onlara inanıp çocuğumu aldırsaydım? ya da kaç kişi inanıp bu işi yaptı?

• Bu memlekette yüzlerce yıldır, en çok başına birşeyler gelenler doğru konuşanlardır. Neyse 10 yıla kadar bunları düşünme sen😊 10 yıl sonra bu gün ilk anneler gününü kutlarız artık😊

• Yaptırırım erken farkedilmişse eğer tabi

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Asla

0|0
    0|0
  • Hayır tabiki

0|0
    0|0
  • Hayır yaptırmazdım.

0|0
    0|0
  • Evet yaptırırdım.

0|0
    0|0
  • Elbette aldırırım, hayatım boyunca sakat bir belaya bakacak halim yok.

0|0
    0|0
  • Evet aldırırdım

0|0
    0|0
Yükleniyor...