En hayirli hayir kurumu hangisidir?

Ilk maasimla yuklu bir yardim yapacagima yemin ettim. Gidip ihtiyaci olan biri bulmam cok zor su anda. Bagis yapmayi dusunuyorum fakat kararsizim. Gonlumden gecen unicef ama belki daha iyi, daha faydali olabilecegim kurumlar vardir adini hatirlayamadigim su anda. Acaba sizin oneriniz ne olurdu? Ya da bildiginiz cok ihtiyaci olan birileri var mi? Oyleyse lutfen yazin ben size mesaj atayim.
Bu konuda cok samimiyim. Geyik konusu yapmazsaniz cok sevinirim.

0|0
6|12

En İyi Kız Görüşü

• Vakıflar ve kurumlar zaten bir şekilde yardım alıyor.
    En güzeli iyilik yaptığın birinin yüzündeki sevinci görmek.

Yaşlılar yurdu, kadın sığınma evleri veya çocuk esirgemeye gidebilirisin.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Naçizane görüşümü belirteyim.
    Bir öğrenci bulup
    1 yıl ona az da olsa burs versen olmaz mı?

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Yani ben şahsi olarak lösev e yardım yapıyorum

0|0
    0|0
  • Lösev

0|0
    0|0
  • LÖSEV'i tavsiye ederim..
    Hırsız yobaz takımının hayır kurumlarından ise uzak durmanızı öneririm..

0|0
    0|0
    • Muhtar konusunu da unut gitsin.. Muhtarlar kendi eşine dostuna yönlendirir seni.. Veya kendi tuttuğu partiyi tutan kişilere..

• Mahalle muhtarlarına git fakir aileleri gösterirler sana yaşlıları durumu iyi olmayanları. Bizzat görüpte bağış yapmak daha iyi olur.

1|0
    0|0
    • Bak bu iyi fikir. Tesekkurler

• Kurum ve kuruluşlara güvenmiyorum. Müdürü amiri memuru olan yerlerde bu işlere güvenmek hele hele bu devirde güvenmek bence imkansız gibi. Dediğim gibi kesinlikle mahalle muhtarlarına git birinden boş çıksan bile ki çıkmazsın diğer muhtarlıklardan istediğini bulursun ve muhtarlıklar arasında çok bir mesafe olmuyor.

• Kızılay olabilir ya da tipni begendigin, güven veren muhtarın birine ihtyaç sahiplerini sorabilirsin...

0|0
    0|0
  • Bu tür kurumlar kar amaçlı kurulur. Yoksa kimse babasinin hayrına böyle bir işle uğraşmaz. 10 tl bağış yaparsan bunun 2 tlsi muhtaç birine ulaşır. Gerisi cebe atılır. En iyisi sen bana gönder parayı , çayda ısmarlarım sana için ısınır 😂

0|0
    0|0
  • kurumlara güvenmem şahsen, fakir çok, bul elden ver

1|1
    0|0
  • Mehmetçik Vakfı şehit ailelerine yardım etmiş olursun.

1|0
    0|0
  • Cok fakirim isiklarda cam siliyom yardim et bana

0|0
    0|0
  • Sana burdan ihtiyacı olan biri diye sorgulama çok güzel dolandırırlar üzülürsün. bağış içinse çocuk esirgeme kurumlarına yapabilirsin. çocukları mutlu edersin. kurban kestirirsin falan filan internettede vardır örnekler

0|0
    0|0
    • Sana değil sakin

• Ek olarak ramazan yaklaşıyor iftarda verebilirsin ;)

• Ya da direkt erzak yardimi yapabilirim. Iyi fikir. Tesekkurler

Kızlar Ne Diyor 5

• Gerçekten hayır yapmak istiyorsan kuran kursundaki yetim bir çocuğa yap hem yetim doyurmak giydirmek daha sevap hemde eğer hafız olursa ebedi sevap defterin açık olur ya da unicef falan hikaye ben öyle yapardım

0|0
    0|0
  • LÖSEV

0|0
    0|0
  • Aynen losev olabilir, turkiye egitim gonulluleri vakfi var, milli egitim vakfi var sec birini. Allah bu niyetini gerceklestirmeyi nasip etsin ve bu hayrini kabul etsin..

0|0
    0|0
    • Mehmetcik vakfi da iyi fikir. Ve Kur'an kurslarindan bir talebeye bagislamak da iyi fikir. Senin hayir yaptigin kisi baskalarina vesile oldukca sana da sen yapiyormussun gibi sevap yazilir Allahin izniyle...

• mehmetçik vakfı ya da lösev

0|1
    0|0
  • Çağdaş Yaşamı destekleme Derneği. Paranla çocuk okur işte.

0|2
    0|0
    • Çağdaş yaşamı destekle- me bencede çağdaşlık adı altında neler dönüyor kimse bana savunmasın çağdaş yaşamı destekliyormuş güya

• Ve beyin error verir 😄😄😄😄😄😄

• @hayalmee Aynen beynin küçük bayağı

Yükleniyor...