Kızlar neden yaş biraz ilerleyince (25 üstü) hemen evlenme derdine düşüyor?

Kendimce birkaç cevabım var ama bir de size sorayım dedim, belki kaçırdığım bir yer vardır :)

Soru aklıma geçenlerde okulda olan bir muhabbetten geldi. 29 yaşındaki bir erkek hocamızla konuşuyorduk, evlilikten konu açıldı, bu yaşta bekar olmak sorun değil de yakınında doğru düzgün normal kız arkadaşın kalmıyor, evlenmediyse eğer, en yakın arkadaşın bile olsa, selam versen evlenme teklifi etmişsin gibi muamele ediyor, arkadaşım kalmadı resmen dedi.
Neden?

0|1
50|23

En İyi Kız Görüşü

• Erkek yaşı sorun etmez çünkü her zaman kendine guvenir. Elini sallasam ellisi diye düşünür ve erkek gittkce genclesir ama kadinlarda öyle değil. Kadınların özgüveni erkeklere oranla daha düşüktür. Yaslanma korkusu var. Ve annelik duygusu da girince isin içine erken evlenmek isteyebilirler. Kimse beni beğenmez gibi bir düşünceye kapılırlar. Ve birazda çevrenin etkisi var. Gecmisten gelen bir algı bu. İnanın artik kimse kimseyi umursamior eskisi kadar. Takilmamasi gerekilen bir konu olsa da çok üstünde duruluyor.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Uzağa gitme

Özelime iki Merhabadan sonra evlenme artık bende evlenmek istiyorum

Nasıl kadın istiyorsun
    Aslında biz aynı kafadaniz
    Kısaca kakalatmaya çalışıyor. Sanırım yaş ilgi çekiyor. Haa bak bu yasa gelmiş artık ciddi düşunur evlenir mantığı var :/ evlenmeyin Ruslar bize yeter "))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 49

• Ben dusmedim hic bir zaman arayis icinde de degilim ama insan hayatinda birisi olmasini istiyor acikcasi.

0|0
    0|0
  • Toplumsal kültürümüz böyle çünkü. Bizde bu toplumda yaşıyoruz sonuçta.

1|3
    0|0
  • biyolojik saat kardeş geri sayım başlıyor çocuk için

0|1
    0|0
  • Cahiller.

0|0
    0|0
  • Yok artık ya.

0|0
    0|0
  • Evde kaldım düşüncesi hangi genç kızı korkutmaz ki ayrıca toplumun bakış açısı ve aile gibi unsurlar da bunu etkiler bence doğru kişiyi bulunca çokta beklememek lazım evlen gitsin gibi

0|1
    0|0
  • Cocuk isteemesi olabilir mi?

0|1
    0|0
  • ayy 5 yılım kaldı sonra bende başlarım

0|1
    0|0
  • ben kafaya takmiyorum ama daha evlenmedim diye burada hakaret eden erkek cok oldu resmen sacmalik

0|1
    0|0
  • Benim o zmna evlenip çocuk sahibi olmam gerek o yüzden bir de evde kalabilmek ihtimali artiuo

0|0
    0|0
  • Kızlarda evde kaldın baskısı kuruldugu için bu kadar evlilik düşüncesinde oluyorlar

0|0
    0|0
    • Anlamadığım şey erkeklerde evde kalmış olmuyomu bu durumda? :D :D

• Haklısın fakat annem sen bu gidişle evde kalıcaksın deyip baskı kuruyolar, daha okuyorum ben ama falan desemde dinlemiyolar :D Yani bazen olabiliyor

• @Miracleboy erkek anneleri zaten oglu sacma bir kız eve getirmesin die kendileri bulup evlendirmeye çalışır erkenden d

• Toplum baskısı ve niceleri. Fakat aklıma bir neden daha geliyor 😀 Mesela kadınlar sahiplenilmek ister. Evlenerek bu duyguyu tatmak isteyebilir.

1|0
    0|0
  • Evliliğe niye meraklı bu hemcinslerim anlamıyorum ben değilim

0|0
    0|0
  • Bence 18 20de basliyor :D 🚬

#rr

25de evde kaldi oluyor hoş ben 20yim simdiden evde kaldi diyorlar agdk

0|0
    0|0
  • Toplum baskısından..

0|1
    0|0
  • Henüz evlenme fikrim yok... Evlenenlerde aşıktır gözü görmüyordur vs vs :D

0|0
    0|0
  • 25 üstü bir zahmet evlensinler bu insanlar ne zaman evlenicek ne zaman çocuk yapıcak mantıksız görüşün.

0|0
    0|0
  • Bence evlilik için de olgunluk önemli 25 yaş daha çok ham olduğumuz saf olduğumuz zamanlar. Neden o yaşta hemen evlenmeye çalışır kadınlar anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • ataerkil sistem :/

2|0
    0|0
  • Toplum baskısından başka bir şey olduğunu sanmıyorum.
    O selam versen evlenme teklifi etmişsin muamelesi o yaşında altında olan bazı kesimlerdede mevcut.
    Abartı bir durum ama düzeleceğede benzemiyor anlaşılan.

0|0
    0|0
  • Evde kalcam korkusu vol 2617177181
    Yusuf yusuf 😂 asdf

0|0
    0|0
  • kimse Almaz diye ödleri patliyor hahah :D

0|0
    0|0
  • Çünkü artık adları evde kalmışa çıkıyor da ondan :) Bide erken menopozdan korkuyorlar

1|0
    0|0
  • Çünkü çocuk sahibi olmak, sevmek, sevilmek hislerini tatmak göze güzel geliyorm

0|0
    0|0
  • teyzem 35 yaşında ve hala evlenmedi, herkesi reddediyor

1|0
    0|0
  • bence tam tersi. yaş ilerledıkce evlenme fikrinden uzaklaşıyorsun. ben de oyle oldu.

0|0
    0|0
  • bunu yaşayıp yaşamayacağımı çok merak ediyorum bence yaşamam ama gereçketen böyle düşünecekmiyim merak ediyorum ailemden baskı gelemzde etraftaki insanlar hep aynıdır hep söylenirler. Bakalım ;)

0|0
    0|0
  • Gorgusuzlukten hep iyi ki öyle bir insan değilim anam babam sağ olsun.

1|0
    0|0
  • Ben 38 yasima kadar evlenmem

1|0
    0|0
  • Hormonlardan. Bir de yaş ilerleyince istedikleri gibi birini bulamayacaklarını düşünüyorlardır

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    19

Erkekler Ne Diyor 22

• Çocuk yapmak lazım ya herkes yapmış kankaları yapmış dedikoducu team dağılmış her gotu gobeği salmış bizim kız hala bekar annesi ile şu diyalog yaşanır

Annesi : Ne zaman evlenceksin evde kaldın kızım
    Kız : of ya deme öyle yazık üzme beni
    Anne : Biri çıksa da postalasak artık seni
    Kız : offf anne kısmet var da ben mi evlenmedim
    Anne : Elif bile evlendi 2 çocuğu var
    Kız : aman gotu başı saldı evlendi de ne oldu
    Anne : rahatı kimseye de yok yuvasını kurdu
    Kız : offf offff offff :D :D

0|0
    0|0
  • 25'ten sonra onları doyuracak erkek pek kalmıyor bilyonmu. Kızlar eğlenmeyi seviyor bilyomusun? Eğlenirken de para harcamamyı harcatmayı seviyolar. 25'ten sonraki bir kadın ise o yaşlarda bir erkeğin ciddi düşünceğini biliyor kimse bo. ku bo. kuna parasını harcamaz bir kadına o yaştan sonra. Kısaca ske ske evliliğe doğru adım atıyo kadınlarda.

0|0
    0|0
  • cogu erken yasda cirkin olmaya basliyor yaslaninca erkekler bakmaz diye korkuyolardir

0|0
    0|0
  • Evde kaldım panikleri oluşuyor

0|0
    0|0
  • 23 te bile düşüyorlar o derde.

20 yaşındayım 23 lük gızdan evlenme teklifi aldım la gerisini sen düşün.

0|0
    0|0
  • Yaş kaç ilerledikçe ilginin azalacagini düşünürler ondan. Birde bizim ülkede kız yaşı erkekten hep küçük olması görüşü sabittir birde o var işte.

1|0
    0|0
  • Yasim 29 ve o arkadasa katiliyorum.

2 muhabbetlerinden 1i ne zaman evlenicez..
    Birde herseyi erkek tarafindan beklemezlermi iyice ayar oluyorum bu duruma.

0|0
    0|0
  • Kalma korkusu sjsj

0|0
    0|0
  • çünkü sarkmalar başlıyor asdafas

0|0
    0|0
  • Evde kalma korkusu başlıyor

0|0
    0|0
  • Toplum baskisi ve beklentisi

0|0
    0|0
  • Panik başlıyor o yaşda doktora felan yapmıyorsa. Toplumsal baskı felan. Akranlarıda evleniyor. Kafada acebalar , benim bir şeyim mi eksikmikiler v. s.

0|0
    0|0
  • Evde kaldık dşye kör topal kapatıyorlar sonra atıyorlar faceye yakışıklı kocaaaacım diye. Ulan görüyoruz işte evde kalmayım diye hırbolarla evleniyorsunuz.

0|0
    0|0
  • evde kalmamak için

0|0
    0|0
  • aslında aynı sorunu bende yaşıyorum
    evde kalmadık demi

0|0
    0|0
  • çok doğru söylemiş hocan, karşı cinsten biriyle en ufak arkadaşlığın kamıyor, dediği gibi senden hemen evlilik bekliyor, seni potansiyel evlilik adayı görüyor

0|0
    0|0
  • Hayatını yatıracağı bir güvence meselesinden oldukça uzaklaşmakta olduklarını fark edip, terliyorlar kendi başlarına.

0|0
    0|0
  • Evde kalacaklarından korkuyorlar

0|0
    0|0
  • Evde kalacağından Korkuyor... Başka ne olabilir ki.

0|0
    0|0
  • Evde kalma korkusu oluşuyor ister istemez sanırım.

0|0
    0|0
  • evde kalma korkusu

0|0
    0|0
  • ee napacak turşusunu mu kuracak... hemde bir kız için en güzel yaşlardır..

0|0
    0|0
Yükleniyor...