Türbana, çarşafa bakış açınız nasıl?

Çarşafa ve turbana bakisiniz nasil? Üniversitede veya kamu alaninda kullanilmali mi?

• ne türbanı ne çarşafı uygun bulmuyorum
    16% (12)21% (9)18% (21)Oy Ver
  • türban olur çarşaf saçma
    34% (26)30% (13)33% (39)Oy Ver
  • ikiside uygundur
    50% (38)49% (21)49% (59)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Aaa

0|0
14|20

En İyi Kız Görüşü

• https://www.youtube.com/watch?v=oHjyEKkcySs

şimdi meselam, türban olayını çok karıştırdılar. Hah, aralarında bir fark kaldı, o farkınan çok guzel oldu. Meselam, herkezin hayatına kimse karışamaz. Ha nasıl karışamaz? Ben bu şekil geyinirim, bu bayan şu şekil geyinir, şu şekil geyinir. Ha, hiç kimsenin kimseye karışmaya bir hakkı yok, özgürlüğü bidir. Ha, başörtü; kurban olduğum ya Rasulallah'tan gelebilir amma lakin ki öyle değildir. Benim yorumlamam bu kadar. Haydi hayırlı işler.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kullanılabilir.

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Bir insan yapacağı işi engellemediği ve verimini düşürmediği sürece istediği şekilde giyinebilmeli. Saygı duyuyorum

1|0
    0|0
  • Adamlar Mars'ta yaşam bulmuş, siz daha hala ''Türbana bakış açınız nasıl, çarşafa girer misiniz?''peşindesiniz. Kimsenin yaşamı, giyinişi ve özel yaşamı bizi ilgilendirmez.

2|0
    0|0
  • Çarşafa saçma diyemem giyenlere saygı duyuyorum ama, ben kapanacak olursam normal kapanirim

2|0
    0|0
  • ikiside uygun neden olmasın. gotunu başını açanlara laf etseler hani özgürlük diye kudurursunuz

2|0
    0|0
  • Herkes istediğini giyebilir

1|0
    0|0
  • Herkez dinine karşı özgürdür isteyen istediği şekilde giyinir

1|0
    0|0
  • İsteyen istediğini yapsın arkadaş

1|0
    0|0
  • isteyen istediğini giyer karışmak kimseye düşmez

1|0
    0|0
  • Tabikide gerekli

0|0
    0|0
  • frontal perspektif

0|0
    0|0
  • Herkesin kendi özgürlüğü. Kimse kimseye karışamaz

1|0
    0|0
  • A dedim

0|0
    0|0
  • Yüz açık oldukça fark etmez ama çarşafı güvenli bulmuyorum açıkçası kadın mı erkek mi terörist mi hirsiz mi belli olmuyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Laiklik din ve vicdan hürriyetidir isteyen istediğini giyer kimse karışamaz buna... Türk solunun malesef kendi laiklik anlayışıyla çatıştığı nokta da budur hem laiğiz derler hem de türbana takarlar kafayı

2|2
    0|0
    • Aynen bak tam güzel yerden yakalamışsın, laiksin hıristiyanın yahudinin ibadet hakkını ve o upuzun sakalı normal görüyorsun çünkü dinini yaşıyor ama iş müslüman olunca türban takınca karışılıyor. Böyle saçmalık olamaz.

Konuyu Özel alan Kamusal alan da alsak, laiklik te alsak her iki yöntemde herkesin istediği gibi giyinmeye hakkı var

• @ThinkToChange aynen öyle

• isterse mumya gibi gezsin isterse anadan doğma gezsin beni ırgalamaz

1|0
    0|0
  • Insanlar özgürdür kimse karışamaz.

1|0
    0|0
  • Özel alan kamusal alan ayrımına girersen eğer, ikiside uygun. Ancak şuanki hal durumu göz önüne alırsak çarşafın içinde bomba taşıyan bir erkek çıkmayacağı ne malum

0|0
    0|0
  • Kim ne yaparsa yapsin ama. carsafi kesinlikle arap gelenegi olarak goruyorum

1|0
    0|0
  • Carsaf yasak olmali sokakta.

0|0
    0|0
  • Herkes istediğini giyer. Sıkıntı yok hiçbirinde.

2|0
    0|0
  • valla genelde bunu sorun edenler allah rızası için kapananlar değilde çakö mensubu olanlar

0|0
    0|0
  • Bu tarz konuları irdeleyip duranlardan haz etmiyorum! Ayrica tarz değil farz önemlidir.

1|0
    0|0
  • Kime ne !!

0|0
    0|0
  • Kimsenin fikrine karışmam, zaten karışmakda aptallıkdır, herkesin giydiği kendine.

1|0
    0|0
  • B olsun

0|0
    0|0
  • Allah ile alakası yok

0|0
    0|0
  • Kim ne giyerse giysen benim için önemli değil

0|0
    0|0
  • Özgürlük denen bir dünya ise saygı duymak gerekir. Baska konular bu kadar büyütülmezken kafaya takılan birsey için neden bu kadar sorun yapıyorlar anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • herkez kendine yakıştırdığını giysin

0|0
    0|0
  • bakmam, kenefe bile çarşafla oturamayacaksınız oğlum. iyi günleriniz bugünler.

0|0
    0|0
  • Biri Yavhudi biri Katolik kıyafeti

0|0
    0|0
  • Başkasının giyimi beni ilgilendirmez.

1|0
    0|0
Yükleniyor...