Özgüven Nedir? Nasıl oluşur? Kimlerde vardır?

Sizce kim çok fazla kendine güvenir, neyine güvenir.

0|0
18|3

En İyi Kız Görüşü

• Utangaç insanlar genelde özgüvensiz oluyor ya da ailesinde çok büyük sorun olanlar :) ben çocukken kendime hiç güvenmezdim çünkü ben de her ikisi de vardı başarabileceğim bir şeyler olduğuna asla inanmazdım ama babam benim adıma hiç kadar vermedi. Kendi kararlarımı kendim verme fırsatını bana verdi. Ve her gün en az bir saat sesli bir şekilde kitap okuturdu bana. Bunlar sayesinde artık kendime güveniyorum :)

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Genel olarak ailesi tarafından sevgi gören, takdir edilen insanlarda.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• bir şeyler başarmak insana öz güven veririr

1|0
    0|0
  • bence ailesine ihtiyacı olmadığını düşünen kişilerde, onlardan kopan ama onları özlemeyen ya da ailesinden her zaman sevgi görmüş kişilerde. ama genel olarak aileyle bağlantılı bir olay diyebilirim. mesela ailesiyle bağlantı halinde olup sevgi görmemiş insanlada özgüven çok yoktur.

0|0
    0|0
    • şımarık insalarda yane :D

• hayır şımarıklık değil de ya sevgi görmüş olacaksın, ailen her daim arkanda durmuş olacak ya da ailesinden bağımsız tek başına kendi ayakları üzerinde durmayı başarabilmiş bir insan olacaksın

• Özgüven kimsenin dediklerini o kadar kafaya takmayan kişilerde vardır. Bazı insanlar vardır ki doğuştan çok ataktır, her şeye cesaret edebililer. Bazılarıysa kendilerini dışlanmış hissedip herkesten uzak durur. Kişilik yani. Ama değişebilecek şeyler hepsi. Çok suskun bir insanın içinde gizli bir canavar olabilir. Hayatın akışı işte. Herkeste olabilecek şey özgüven. Hepimiz insanız ve insanı bir özellik olduğundan özgüven herkeste olabilir.

0|0
    0|0
  • bu varya şerefsiz eski sevgilide var egoist egoist konuşmalar yapıyor bide dün utanmmadan karı kıza yürüyüp üste çıkıyoor bir de beni suçluyor işte onda var

0|0
    0|0
  • Kendine güvenen kişilik sahibi insanlarda vardır.

0|0
    0|0
  • Kendiliğinden oluşan bir şey :)

0|0
    0|0
  • Özgüven yaşa, güzelliğe, kiloya vs göre oluşmaz. Özgüven insanin içindedir. Kendine güvenenen, sorumluluk sahibi, risk alabilen insanlar özgüveni yüksek insanlardır. Özgüveni yüksek biri olmanın ilk adımı kendini sevmektir. Başka türlü mümkün değil.

0|0
    0|0
  • ben güveniyorum ve kendimi seviyorum açıkçası :)

0|0
    0|0
  • Benimki maşallah tavan yaptı :d Özgüvenim yani

0|0
    0|0
  • küçükken babasından kötülük görenlerde yoktur

0|0
    0|0
  • Ben gibilerde :D

0|0
    0|0
  • Ozguven insanin kendisine olan guvenidir ve her zaman gereklidir

0|0
    0|0
  • Benn

0|0
    0|0
  • Çok cahillerin ve üstün bilgiye sahip insanların kendine sonsuz özgüveni vardır.

0|0
    0|0
  • ego daha yumuşak hali

0|0
    0|0
  • Bende olmayan ama başkalarında bulunan şey ^^

0|0
    0|0
  • Bende olmadığı için tanım yapamıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2