Hani dinde zorlama yoktu? Şeriat gelseydi şimdi Ateist olduğum için kafam kesilecekti değil mi?

Şeriat=Geylerin taşlanarak öldürülmesi (Hanefi ve Şafi'ye göre kırbaçlanır, öldürülmez), lezbiyenlerin kırbaçlanması, dinden çıkanların kafasının kesilmesi (Hanefi'ye göre kadın hapsedilir, öldürülmez), içki içenlerin kırbaçlanması, zina yapanların bekarların kırbaçlanması, zina yapan evlilerin taşlanarak öldürülmesi (Hani dinde zorlama yoktu.)

0|2
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kere İslam ateizm diye bir şeyi tanımıyor. Eski Araplar dinsiz değildi mesela putperestti. Hiç müslüman olmamışsan zorla müslüman yapılman caiz değil. Ancak bir kere müslüman olmuşsan dinden çıkmanın cezası tüm ulemanın ittifakı üzere idamdır. Namaz kılmamanın cezası bile 4 mezhebin 3üne göre idam Hanefiye göre kılana kadar süresiz hapistir. Ehli kitapsan kendi dininin şeriatı üzerine cezalandırılırsın. Bunun dışındaki tüm inançlarda ve inançsızlıkta İslam şeriatı üzerine cezalandırılmaya devam edersin.
    İslam veya herhangi bir dinin şeriatının modern hayatta pratik olarak uygulanabilirliği yoktur.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bu dediklerini zaten her isteyen yapsin diye birsey degil.
    nasil turkiyede devlet var hakimler var adliyeler var?
    islamda da o zamanlar devlette basta olan islamda yazili olan suca gore ceza verecek.
    yasadigin devlette amerikada adam oldurmek 350 sene hapis cezasiysa islamda da onu oldurmek ceza gibi dusun.
    anladin kapish

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Dinde zorlama yok kelimesi ile şeriatı birbirine karıştırmışsın Dinde zorlama yok derken bir insan zorla kılıçla silahla Müslüman edilemez sen istediğin dini yaşamakta ibadetini istediğin gibi özgürce yapmakta serbestsindir ve bunu geçmişten günümüze fethedilen toparklarda yaşayan rumlardan hristiyanlardan ortadokslardan da anlarsın ayrıca şeriat yine Müslümanlar içindir başka dine mensup insanlar kendi dinlerine göre yargılanır.

0|0
    0|0
    • Şeriate göre ben dinden çıktığım için kafam kesilecek.

• Put mu?

Hayir benim Putum yok, ben günde 5 vakit kabe denilen bir Puta karsi tapmiyorum.
      Ben zaten ögrenmem gerektigini ögrendim arkadas.

Müslüman kalmak icin, kendin okudugun Hadisleri inkar eden sensin ;)
      Düsün bakalim Müslüman kalman icin neden Inkar etmek zorundasin.

Seni hakikata davet ediyorum ;)

• @IzzyFoy Az önce de dedim sen laik düzenin verdiği hak ile Dini inkar etmeye devam et yazıları cahil kafana göre yorumla kendini akıllı say ama bu da benim lafım inşallah bu sözümü unutmazsın adımı iyi hatırla sözümü iyi hatırla bu dediklerinden dolayı pişman olacaksın ve ne kadar cahil olduğunu ne kadar ynlış içinde olduğunu kendin göreceksin

• inanmadığın bir dinin kurallarından sanaki hadi geldi diyeli bu kurallar inanlar için inammayana şeriat kuralı uygulanmaz çarpıtmayın

1|0
    0|0

• Yani beni de ilgilendiriyor.

• güzel kardeşim bu fetvayı kim verdi sana bilmiyorum ama ne öğrettilerse yanlış öğretmişler bu işler öyle değil

• Ülkeye şeriat gelse yarımızı katledecekler inan.

0|0
    0|0
  • Ya bunları yapanlara mustehak bence. İslam dininde zorlama vardır din seçiminde zorlama yoktur.

0|0
    0|0

• Dinden çıktığın için kafan falan kesilmez gotnden uydurma. İstediğin pku da yaparsın seriat kurallarına gore musluman olmayana bir sey yapılmaz.

• Din seciminde nasıl zorlama olabilir ki. Kuran zorla musluman olun demiyo. Keyfine birakıyo.

• Ulan kafanızdan uydurup uydurup konu açmayın yok öyle birşey. Milletinde içine şüpe düşürüyorsunuz durduk yerde.
    Hir bir islam dini kitabinda bu soylediklerin yazmiyor. Sacmalama.

0|0
    0|0
  • Dinsize ya da farklı dine mensup insana şeriat yok ki

0|0
    0|0

• Yani beni de ilgilendiriyor.

• Öyle bişey yok dostum şeriatın uygulandığı ülkelere bakarsan hristiyanıda var ateisti dr yaşıyorlar suç oranları da düşük

Kızlar Ne Diyor 3

• Böyle sorular sorarsan tutucu ve cahil insanların muhalifliğiyle ve aptal sözleriyle karşılaşırsın.
    Aptalı aptalla bırakacaksın, beraber hatim partileri yapsınlar.
    Sonuna kadar haklısın ancak dediğim gibi, bunlara söz sarfetmeye değmez.

0|0
    0|0
  • ya o kadar sacma işler içinde ki millet biran önce kıyamet gelsin diye bakıyorum

0|0
    0|0
  • Dinde zorlama Musluman'a var. Yoksa bir Yahudi'nin ne yaptigi serati ilgilendirmiyor.

0|0
    0|0

• Önceden Müslümandım.

• soran nerede yazıyor kafanın kesileceği

Yükleniyor...