"Cahildik o zamanlar" diyen birisi akıllanmış mıdır?

Geçmişte bir sürü hata yapıp, durulmuş bir insanla "onları neden yaptın?" (Kavga, kumar, uyuşturucu, serserilik vs) diye sorduğumuzda "cahildik yaptık" diyorsa akıllanmış mıdır?

Cahillik yaptığını kabul edip düzelen bir insana sans verilmeli mi arkadaşlıklar konusunda?

2|1
23|21

En İyi Kız Görüşü

• Şans verilmeli bence. Çünkü insan gerçekten bir cahillik dönemi geçiriyor. Hepimiz hata yaptık.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ölüdeniz plajında çalıştım bir dönem...
    her gün bikinili üstsüz güneşlenen kızlardan teklif alıyordum...
    yaz aşkı yaşayacaktım hiçbirisini kabul etmedim...
    cahillik işte napıcaksın...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• "Bazı" insanlar hatalarından sonra akıllanabiliyor.

(Herkesin hatası vardır, kendimden biliyorum.)

0|3
    0|0
  • Eski hataları bırakmış ve düzelmişse, birde yaptığı yanlışı kabul edip pişman olmuşsa şans vermeli

Düşmez kalkmaz bir Allah.
    Hatasız kul olmaz.
    Sollama beni sallarım seni

Sonuncusu olmadı

1|1
    0|0
  • Ben o söze çok sinir oluyorum ya. Bana kötülük yapıp yapıp daha sonra da ama ne yapalım çocuktuk cahildik deyince deli oluyorum.

0|1
    0|0
  • Cahillik diyip yaptığını tekrar yapmıyorsa, gerçekten bir hata olduğunu kabullenmişse, elbette her insan ikinci bir şansı hakkeder -tabi kime göre neye göre bilinmez-

0|1
    0|0
  • Olabilir 😊 ama içinde hâlâ birseyler vardır bence

0|1
    0|0
  • evet sanırım

0|1
    0|0
  • Illaki akillanmislardir

0|1
    0|0
  • Olabilir de olmayabilir de. 😏

0|1
    0|0
  • İnsan cahil olabilir eşek olmasın da

0|1
    0|0
  • akıllanmıştır denir mi bilmiyorum ama hatasını fark etmiştir :)

0|1
    0|0
  • Yaptığını cehalet olarak görüyorsa bunun farkına varmıştır ve yanlış olduğu kanaatine de varmıştır. Bu cümleleri kurmasına rağmen hala yapıyorsa ya nefsinin kontrolü zayıftır ya da aptaldır

0|1
    0|0
  • Belki

0|1
    0|0
  • Hayır, bir insan 7 sinde neyse 70 inde de odur. 😀

0|1
    0|0
  • Akıllandıklarını sanmıyorum sadece yaptığının yanlış olduğunu bildiği için bir kılıf uydurup kolaya kaçıyor.

0|1
    0|0
  • Sanmam bir insan yedisinde neyse yetmişinde de odur.

0|1
    0|0
  • evet verilmeli. geçmişte yaptığı davranışların farkına varıp pişmanlık duyuyorsa ve cahillik olduğunu kabul ediyosa olgunlaşmış tecrübe edinmiştir. bence verilmeli

0|1
    0|0
  • Akıllanmıştır ama 2. Şans konusunda emin değilim

0|1
    0|0
  • sanmam

0|1
    0|0
  • Sanmam.. 😂😂

0|1
    0|0
  • Akillanmamistir. Cahillik olarak nitelendirmez bilgelenen adam, tecrube olarak nitelendirir.

0|1
    0|0
  • Huylu huyundan vazgeçmez.

0|1
    0|0
  • akıllansalar bile hemen kanmamak lazım...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• "Cahildik hata yaptık" sözü geçmişin bahanesidir sadece. Cahil olmasaydın, bir bilene danışsaydın...
    İş işten geçtikten sonra akıllanmış ya da akıllanmamış önemli değil, önemli olan olmuş olması. İkinci şans denilen şey gereksiz şekilde karşındakine verdiğin değerdir. Sonuçta bir kere yapan bir daha yapar.

0|1
    0|0
  • "Cahildim dünyanın rengine kandım."

Önemli olan o hatalardan ders çıkartmak diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Cahildik yaptık bir hata diyene bir şans daha verilir.. İkinci şansı hakeder her insan..
    Tekrar ederse daha güvenilmez..

Asıl korkulan "gene olsa gene yaparım!" diyendir..

#Vesselam

0|1
    0|0
  • Belki düzelmiştir belki de iyi rol yapıyordur zamanla anlaşılır. Ben olsam içimden geleni yapardım.

0|1
    0|0
  • Evet verilmeli cogu insandan daha mantikli hareket eder biseyler yasadigi icin temkinli olur pismanligi vardir ders almistir mutlaka

0|1
    0|0
  • sanırım akıllanmışlardan kastın göz açıklıklık değil ama aslında gözlari açılmıştır. Bir daha yapsalar planlarıda hazırdır

bölede düşünmek gerek

0|1
    0|0
  • 2. şans kesinlikle verilmeli. Eşşek aynı çukura 2. defa düşmez. Ama aynı zamanda temkinli olmalı. Huylu huyundan vazgeçmez sözünüde unutmamak lazım.

0|1
    0|0
  • Evet bende cahildim bir zamanlar.. Yaşayıp görmüş bir insandan kormamak gerek heleki vicdanı yeerindeyse

0|2
    0|0
  • Cahil her zaman cahildir

0|1
    0|0
  • eğer sadece işi cahilliğe yıkıyor kendisini masum görüyorsa akıllanmamıştır

0|1
    0|0
  • Kavga hayatın her döneminde olur o ayrı bişey bence ama diğerlerinden ders alır insan

0|1
    0|0
  • Ben evlendim çevrem altı aya ayrılır demiş hızlı aktık ama durulduk içtiğim baraj doldurur bırak alı yedi sene oldu oluyor demekki bazen ;-)

0|1
    0|0
  • yok abi ya sanmıyorum emin ol huylu huyundan vazgeçmez
    çok gördüm eğer Allaha teslimiet varsa orası ayrı

0|1
    0|0
  • gerçekten pişmansa ona şans verilmeli çünkü hatasız insan olamaz.

0|1
    0|0
  • Akillanmaz devam eder malesef.

0|1
    0|0
  • bir insan 7'sinde neyse 70'inde de odur.

0|1
    0|0
  • Akıllanmasi sadece mezkur meseleye dairdir, genel değildir, diye düşünmekten yanayım ben.

0|1
    0|0
  • samimiyse olabilir

0|1
    0|0
  • ikisi de olabilir

0|1
    0|0
  • Belki

0|0
    0|0
Yükleniyor...