Esimle aramizdaki kultur farki- Bosanmak?

Merhabalar,
Ben yurtdisinda yasiyorum. Master-doktora icin yurtdisina ciktim. Turkiye'ye pek sik gidip gelemiyorum. Esimle ortak bir tanidik vesilesi ile tanistik. Sonra, ben bir Turkiye ziyareti yaptim, ailesi ile tanistim , Nisan yaptik. Sonra bu isin oluru var uzatmayalim diye dusundum. Tanismamizin ustunden 2 ay gibi bir sureye yakin sonra nikah yaptik. Yaklasik 1 yildir evliyiz esimle. Cocugumuz yok. (boyle bir evlilikte asla dusunmuyorum)

Sorun su ki, aramizda cok ciddi kultur farki var. Ben hatayi kendimde buluyorum. Bunu farketmek zorunda idim evlenmeden once. Yaptim bir hata, omur boyu cekecegim diyorum. Bu hata marketten yanlis deterjani almaya benzemiyor! Iade edeyim diyemiyorsun. Kendim ettim, kendim cekmek zorudayim.

Ama burda da bir hata var sanki. Tamam, esim cok iyi birisi. Ama benim icin sadece iyi bir insan. Hayatim boyunca hic gormesem, asla ozlemeyecegim esimi. Mesela, belli periyotlarla farkli eyaletlere gitmek zorunda kaliyorum. Evden birkac gun uzakta kaliyorum. En ufak bir ozlem olusmuyor bende. Daha baska bie nokta, esime hayranlik duymuyorum. Birimizin bir sorunu oldugunda birbirimizi teselli edebilmekten cok uzagiz. Bana gore cok basit seyler sorun ediliyor. (bence basit, tamamen oznel). Ve ben de umursamiyorum. Hayatimi esimin sorun ettigi incir kabugunu doldurmayacak seylerle harcayip tuketmek gibi bir niyetim yok.

Yanlis anlasilmasin ben hakliyim, cok superim gibi bir iddiam yok. Sadece durumumuz bu.
Ben sahsen bosanmayi buyuk bir ferahlik sayarim. Ama esime bosanalim demiyorum asla. Elimden geldigince iyi muamalede bulunuyorum. Tartissak bile asla hakaret vs etmem. Seviyemi dusurmem asla. Esimde hal boyle iken benden gayet memnun. Onun bosanmayi istemesi gibi bir durum soz konusu degil.

Benim aklimi kurcalayan sey su: Hayatimi boyle devam ettirmek zorunda miyim? Emin degilim. Kimse bosan da diyemiyor. Buyuk bir vebal birisine "bosanmalsin sen" demek.

Bir de buradakilerin fikirlerini duymak istedim.

0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...