Esimle aramizdaki kultur farki- Bosanmak?

Merhabalar,
Ben yurtdisinda yasiyorum. Master-doktora icin yurtdisina ciktim. Turkiye'ye pek sik gidip gelemiyorum. Esimle ortak bir tanidik vesilesi ile tanistik. Sonra, ben bir Turkiye ziyareti yaptim, ailesi ile tanistim , Nisan yaptik. Sonra bu isin oluru var uzatmayalim diye dusundum. Tanismamizin ustunden 2 ay gibi bir sureye yakin sonra nikah yaptik. Yaklasik 1 yildir evliyiz esimle. Cocugumuz yok. (boyle bir evlilikte asla dusunmuyorum)

Sorun su ki, aramizda cok ciddi kultur farki var. Ben hatayi kendimde buluyorum. Bunu farketmek zorunda idim evlenmeden once. Yaptim bir hata, omur boyu cekecegim diyorum. Bu hata marketten yanlis deterjani almaya benzemiyor! Iade edeyim diyemiyorsun. Kendim ettim, kendim cekmek zorudayim.

Ama burda da bir hata var sanki. Tamam, esim cok iyi birisi. Ama benim icin sadece iyi bir insan. Hayatim boyunca hic gormesem, asla ozlemeyecegim esimi. Mesela, belli periyotlarla farkli eyaletlere gitmek zorunda kaliyorum. Evden birkac gun uzakta kaliyorum. En ufak bir ozlem olusmuyor bende. Daha baska bie nokta, esime hayranlik duymuyorum. Birimizin bir sorunu oldugunda birbirimizi teselli edebilmekten cok uzagiz. Bana gore cok basit seyler sorun ediliyor. (bence basit, tamamen oznel). Ve ben de umursamiyorum. Hayatimi esimin sorun ettigi incir kabugunu doldurmayacak seylerle harcayip tuketmek gibi bir niyetim yok.

Yanlis anlasilmasin ben hakliyim, cok superim gibi bir iddiam yok. Sadece durumumuz bu.
Ben sahsen bosanmayi buyuk bir ferahlik sayarim. Ama esime bosanalim demiyorum asla. Elimden geldigince iyi muamalede bulunuyorum. Tartissak bile asla hakaret vs etmem. Seviyemi dusurmem asla. Esimde hal boyle iken benden gayet memnun. Onun bosanmayi istemesi gibi bir durum soz konusu degil.

Benim aklimi kurcalayan sey su: Hayatimi boyle devam ettirmek zorunda miyim? Emin degilim. Kimse bosan da diyemiyor. Buyuk bir vebal birisine "bosanmalsin sen" demek.

Bir de buradakilerin fikirlerini duymak istedim.

0|0
4|0

En İyi Kız Görüşü

• Kadın ilgisizliğinin farkında işte. sorunlar o yüzden çıkıyor.

0|0
    0|0
    • Sorun su, benden ergen romantizmi bekliyor. Ben Shaekespeare'den Kafka'dan alintilar yapip, divan edebiyatindan siirlerle hislerimi ifade ederken o bunlari begenmiyor, benden arabesk rap, liseli ergen dortlukleri bekliyordu. Bana cok romantik diye bu kategorileri gosteriyor. Ve gunun sonunda odun-robot-duygusuz ilan ediliyordum. Yanlis anlasimasin elbet bir insan ergen romantizmini sevebilir. Ben sadece aramizadaki kultur farkina isaret ediyorum.

Gecmis zaman kipi kullaniyorum, cunku birlikteligimizin 6. ayinda biraktim kendimce ciddi anlamlar yukledigim romantik alintilar yapmayi.

• Eğitim seviyesi baştan belliydi onu ölçüp tartman gerekirdi

Kızlar Ne Diyor 3

• Çocuğunuz da yokmuş ve bu evlilikten mutlu değilseniz neden boşanmayasınız ki? Bunu oturup incitmeden kırmadan konulabilirsin eşinle.

0|0
    0|0
    • Aslinda soyle bir durum da var. Esimin bir meslegi yok. Ve burada, Amerika'da kendisini gelistirip bir meslek edinmesi icin ne kadar israr etti isem de, esim pek o gayreti gosterecek bir yapida degil. Bosanma durumunda, esim maddi sikintiya dusecektir. Dahasi, evlenip bosanmis kadin malesef toplumuzda tekrar evlenirken zorluk yasayabiliyor. Bekarken sahip oldugu konumda olmayacak. Bu da bir vebal. Hayati mahvolur gibi geliyor bana. Bir yandan da dusunmuyor degilim, bu benim hesap etmem gereken birsey mi?

• @__Robin2 arkadaşın sorusunu işgal etme ciddi bişey soruyor adam :)

• hayat ciddiyetle gecmez. olmadiginda cekip gitmeli sessizce.

• Kendinizi çok iyi anlatmışsınız. Bunu eşinize belli edin ve biraz süre tanıyın belki eşiniz de anlar sizi eğer durum ayniysa burdaki gibi kendinizi güzel bir şekilde ifade edin

0|0
    0|0
    • Esime bazi seyleri ifade ettigimde, kelimelerimi ne kadar dikkatli secsem de konu anlamadigim bir sekilde cok farkli yerlere gidiyor. Kendisinde durum ayni degil, onu cok iyi biliyorum. Bir defasinda bazi hsilerimi elimden geldigince dikkatli ifade ettim. Cok farkli yerlere cekti ve sonunda "Bosanmak istiyorum senden" dedi. Tamam, dedim. Ama ben ayni kibar, saygili sekilde muamalede bulunmaya devam ettim. 1 hafta sonra fikrini degistirdi. Sen cok iyi bir insansin, bana deger veriyorsun neden bosanayim ki, dedi.
      Ama tekrar konusmayi deneyebilirim. Farkli yerlere gidecek diye konusmamak da ayri bir hata sanki.

• Farklı yerlere çekmesine izin vermeyin ileride aranızdaki iletişim kopacağına şu an düzgünce kendinizi ifade edin ki sizi anlasın olay başka bir boyuta geçmesin. Bu benim düşüncem

• Zorunda değilsin bende boşanan biriyim zorla asla ve asla yürümez sevgi , saygı, hasret yoksa olmaz kardeşim. Onun iyi olması senin iyi ve mutlu olmana yetmiyor bu yüzden bu evliliğe bir çocuk katılmadan bitirin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...