Günümüz çocuklarının yetiştirilmesinde sizce en büyük yanlış nedir? Aileler hangi hataları sık yapıyorlar?

günümüz çocuklarının yetiştirilmesinde sizce en büyük yanlış nedir? aileler hangi hataları sık yapıyorlar?

1|0
17|6

En İyi Kız Görüşü

• Her isteklerine evet diyerek çocuk bir süre sonra bunalıma girer. Bunun tam tersi herşeye hayır demek te kötü orta yolu bulmalilar. Başkalarıyla kıyaslayarak. Çocuğa sürekli şunu yapamazsın bunu yapamazsın yapma dur diyerek. Bu gibi şeyler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Her istediklerine evet demeleri ve fazla ilgilenmemeleri.. Her çocuğun eline bir tablet verip susturuyorlar. Çocuklar oyun kolik olmuş artık.

0|1
    0|0
  • yeterki sesi çıkmasın ver eline tel tablet oynasın.. mallaşıyor çocuklar resmen oyun ilgi alaka yok hemen bir ekmek arası koy önüne bir bardak ta kola tamamm büyüsün oracıkta

0|0
    0|0
  • Ebeveynlerin yaptığı en büyük hata "çocuğuna zaman ayırmamak"
    Ver eline tableti, notebooku.. n'aparsa yapsın.
    Sadece yemek saatlerinde çocuğunun yüzünü görebilen anneler biliyorum ben.

Bence en büyük sorun bu, çocuğu reel hayattan koparıp sanal dünyanın ve teknolojinin kucağına atmak.
    Anne-Baba ilgisizliği çocuğun problemli yetişmesindeki en temel etken.

0|1
    0|0
  • Dayak la ıslah etmeye çalışıyorlar ama çok yanlış

0|0
    0|0
  • internet en önemli etken çocukların erken yaşta teknolojiyle tanışmasına karşıyım, bir de şey aile içinde ki yanlış davranışlar anne baba bazen evde onları taklit eden bir varlığın olduğunu unutup dikkatli davranmıyorlar çocuk da yanlış olan şeyleri sırf anne ve babası yapıyor diye doğru olduğunu düşünüyor, gereken ilgi ve alaka sağlanamıyor iletişim kopuklukları meydana geliyor...

0|0
    0|0
  • Şımartıyorlar. Çocuk biraz yokluk nedir bilmeli. Bir de çok küçük yaşlarda internetle haşır neşir olmalarına izin vermeleri.

0|0
    0|0
  • Çok fazla şımartılıyolar

0|0
    0|0
  • Büyük başlarla uğraşmaktan fırsatları olmuyordur

0|0
    0|0
  • baskıcı ve yasakçı davranışlar

0|0
    0|0
  • Çocuklar sussun die eline telefon, tablet vs. verilmesi bnce çok yanlış.

0|0
    0|0
  • Cocugun her dedigini yapma

0|0
    0|0
  • her istedıklerı yapılıyor anne babalar kukla olmuş durumda

0|0
    0|0
  • Erkekdir yapar ben yaşayamdım kızım yaşasıncı aileler yapiyor en buyuk yanlisi

0|0
    0|0
  • evli değilimki çocğumda yok. ama bana kalırsa çocukları eve kapatmaları yanlış. anne olsam hergün gezdrrdm koşup oynasın die

0|0
    0|0
  • çocukların özgüvensiz olması bence ailelerin yetiştirme tarzıyla alakalı ama aileyi de suçlamamak lazım onların suçu değil ki onlarda öyle görmüş öyle öğrenmiş. insan çocuklen utangaç çekingen olursa daha da özgüven kazanamıyor

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 6

• Çocukların bireysel gelişimini takip etmediğimiz gibi kişilik gelişimlerini de takip etmiyoruz. Takibini yapsak önlemini eğitimle alabilirdik. Eğitim her zaman ailede başlar fakat ne yazıktır ki sık karşılaştığım bir durum olan "tuvalet eğitimini" tamamlamamış çocuklarını bile kreşe vermeye çalışıyorlar. Öyle bir aile düşünün ki 3-4 yaşına kadar vermesi gereken eğitimi vermekten aciz. Bahaneleri her zaman hazırdır, "çalışıyoruz..." böyle bir bahane kabul edilemez. Bir birey getiriyorsun dünyaya ve ona bakmakla mükellefsin. Bakmak sadece onun fizyolojik ihtiyaçlarını karşılamak değildir. Böyle ihtiyac giderme şekli bizim toplumumuzda sık görülüyor. Maslow'un hiyerarşisine göre kendini gerçekleştirememiş bireylerin ebeveyn olmasından kaynaklanıyor. Evlatlar ailelerinin aynasıdır. İlk sosyal becerilerini aileden edinirler, çocuk yanlış yapıyorsa aile yanlıştır. Bu kadar basit aslında.

0|0
    0|0
  • dünyanın merkezi olarak görme ve benim çocuğuma kimse karışamaz mantığı onunda hatalı olabileceğini kabul etmeme ve
    ben çocuğumla arkadaşım safsatası
    çünkü çocuğun arkadaşa değil ana babaya ihtiyacı var dışarıda arkadaş var ama ana baba yok

0|0
    0|0
  • Çocuklarla fazla taviz verilip simartiliyorlar.

0|0
    0|0
  • Teknolojiye bagimli yapiyorlar

0|0
    0|0
  • tablet tablet tablet

0|0
    0|0
  • Çocuklari kendi haline birakma, serbest yetiştirme en büyük sorunlardan birisidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...