Türbanlılarin yapmaması gerekenlerin ne olduğunu düşünüyorsunuz?

Bir türbanlı şunu yapmamali çünkü... dediginiz neler var

Güncellemeler:
Demek istedigim sadece türbanlılarin bu aralar insanlar daha çok kusurunu araştırir oldular ve en azından sizin gözünüzde neler yapmamalilar ki bikac lafı puskurtebiliyim ve laf vermiyim amaçlı sordum ve haklisiniz muslumalik her insana gonderildi

0|0
14|24

En İyi Erkek Görüşü

• Müsluman bayan olarak algılayalim soruyu.
    1. Allahin emrine uyup kapanıyorsa daracık kalca gogus belli olmayacak şekilde giyinmeli
    2. Giybet etmemeli ( genelde gördüklerim hep insanlari çekiştiriyor )
    3. Neden kapanıyorsun? Erkeklerin bakislarının günahından kaçmak icinse, dudağını parlatıp gözleriyle oynaşmamalı
    4. Çok kapalı gördüm namaz dahi kılmayan, aile baskısı için değil, ALLAH rızası için kapanmali

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bir müslüman sunu yapmamali cünkü... Demek daha dogru olur. O kitap hepimize indi.

2|2
    0|0
    • Haklısın ama nedense insanlar bunu anlamak yerine turbani kullananlara dikkat edip bir kusuru araştırir oldular

• Evet güzel bisey soran ama bunu gercek hayatta da yapiyorum. Insallah güme gitmem bir gün😄

• desek nolur😊adam Allah'a inanıyor ama ayeti reddediyor.. kafayı yemiştim. bir de "şok koykuoyuuum Allah'tan"demez mi. Adam namazında niyazında. Kitap okusak.. boşuna göndermiş vallahi yazık😂

Erkekler Ne Diyor 23

• Ne yaparsa kendini ilgilendirir :)

3|0
    0|0
  • Türbanlıysan dinini bayrak gibi taşıyorsun demektir yani herkes senin inancini biliyor buyuzden daha dikkatli olman gerekir mesela erkeklerle cok hasir nesir olma makyaj. Yapma yuksek sesle konusma dikkat cekicek seyler yapmamalisin bu toplumun genel görüsü bana sorarsan fark etmez

1|0
    0|0
  • gece kulübü ve kalabalık plajlara gitmesi yaptığı şeyle çok zıt bence, başka şey aklıma gelmiyor şimdilik. sana hangi konularda laf ettiler?

1|0
    0|0
    • Belli bir konu degil en azından insanların gözünden merak ettim laf edilmesi sadece bana degil kapanan tum kardeşlerimize gelicek cunku

• yoo herkesi bağlamaz, tesettür olunca sadece din değil sosyal anlamda bir fark oluyor, başı açık kızın yaptığı şeyi sen yapamıyorsun bazen, kapandığın zaman millet bu kız dindar diyerek ona göre tavır alıyor. "Başımın kapalı olduğunu görmüyor musun, neden tokalaşmak için elinin uzatıyorsun be adam" diyen türbanlılar da VAR!!.
      Önceden sinema tiyatro konsere giden tesettürlülere uzaylı muamelesi yaparlardı, insanların gözü alıştı artık neyseki, şu sitede bile hala tesettürlü olup NASILIM sorusu soranlara tepki veriyorlar.
      milleti dinleyeceksen sonu gelmez eleştirilerin

• Aslında bir türbanlının yapmaması gerekenler türbansızlar8nda yapamaması gerekeb şeyler türbana girince yeni kurallar gelmiyor islam hepimize islam :l

2|0
    0|0
    • Soruyu guncelledim aslinda sorma amacim farklıydı ve haklısın

• Teşekkürler 😊

• Ben teşekkür ederim

• türban kendini örtmek gizlemektir. dikkatlerden kaçmaya çalışmaktır. ks de yahut başka yerlerde boy göstermek değildir.

1|0
    0|0
  • Edepli olmalı birkere. Çünkü o dini gereği kapanmıştır..

1|0
    0|0
  • Dikkat çekici derecede giyinmemeli

1|0
    0|0
  • türban demek kafasında ayet taşımak demektir.
    Takıyorsan islamın şartlarını yerine getireceksin.

Getirmiyorsan takmasınlar

0|0
    0|0
    • Müslüman misin?

• 👍🏻👍🏻

• türbanlılar ne isterlerse onu yapsınlar. biz de ne istersek onu yapalım. kimse kimseye karışmasın. başka da birşey istemeyiz.

1|0
    0|0
  • süsü abartmayın, çünkü türbanın amacı belli

1|0
    0|0
  • Kafasını kuma gömsün

1|0
    0|0
  • Kafasını kapatıp dotunu açmamalı mesleaaaaa

0|1
    0|0
  • Bir türbanlı saçı açığın yaptığı herşeyi yapabilir, bez parçasıyla sınıf farkı oluşmaz..

1|0
    0|0
  • türbanlı şunu yapmaz, sakalı bunu yapmaz diye bir şey yok bence, herkesin yapması ya da yapmaması gereken şeyler var.

0|0
    0|0
  • Onlar insan depilmi

0|0
    0|0
  • Dapdaracik pantolon altına yüksek topuk yüz boya badana

0|0
    0|0
  • ulu orta sevişmeyin hoş gözükmüyor sadece türbanlılar için değil bu laf ama onların yapması daha bir iğrenç geliyor

0|0
    0|0
  • bir erkeklere birde türbanlı kızlara düşmansınız

0|0
    0|0
    • Turbanliyim neden kendime dusman oliyim ki

• Bu sorudan dusman oldugumu nerden çıkardın peki

• Açık kızlar genelde aşaglarlar kaplı kızları

• bazı öküzler kafayı kapatıp aşağıyı açıyorlar

0|0
    0|0
  • en azından her lafa karışmamalı ve gülmemelidir. yani biraz daha hayatı sakin kılmalıdır :)

0|0
    0|0
    • Buna katılmıyorum nedense yani turbanlilar evet ama bu herseye karismicak anlamina gelmez ki gulme konusunda ise aşırıya yami dikkat cekmicek sekilde gulmelerinde sakinca goremedim

• Anladim teşekkürler 😊

• Türbanlı Diye Ayırmaya gerek yok Allahın Bize Gönderdiği kitapta yazıyor nasıl olman gerektiği

0|0
    0|0
  • Oturma kalkma giyim kusamda sesinin tonunda ve bakista ve yuruyuste, gorunuste, insanlarin nazarini cekecek hallerde olmamali.

1|0
    0|0
  • sonradan açılmasınlar :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Turbanli insan carsaf giyen insandir. Onun disinda turbani yapmaya calisanlar var saygi duyuyorum. Turban carsaftir. Feracedir. Vuxut hatlarini belli eden hicbirsey turbanli kkiyafet degildir. bastan Goguslerin uzerine kadar ortulmemis hicbir ortu basortusu degildir. Bunun disinda yapilan hicbir uygulama turbana girmez. Gelenekseldir adettir ama kuranin turbani degildir o yuzden burda kimse tartismasin o oyle bu boyle diye.

1|1
    0|0
  • Eğer Allah ın ayetini başına aldıysa layıkıyla yerine getirmesi gerekir. Sigara içmemeli. Evlenene kadar gorustugu kisiyle tokalasmamali, sarilmamali. Sonucta ona haram oluyor evlenene kadar. Eger kapandiysa layikiyla yapsin herseyi. Kotu seyler yapmamali iste. Hakkini vermeli. Basini ortup orasini burasini ellettirmemeli.

1|0
    0|0
  • Bu sorundan yalniz turbanlilarin musluman olduğu anlaşılıyor

1|1
    0|0
    • Amacim o degil nedense insanlar turbanlilarin daha bir kusurunu araştırir oldular en azından bende bir kac lafi soyletmem diye sormuştum

• Demek istenen o değil, kapalı var kapalı var, makyajlı yüksek topuklusu hatta ben mini etek giyeni bile gördüm. Kötü birşey kastetmemiş.

• Pekala ama bu kadar trol arasinda istedigin cevap buradan cikmaz kolay gelsin

• Dinin haram kıldığı şeyler bütün müslümanlara haram açık kapalı farketmiyor

1|0
    0|0
  • Valla türbanlı türbansız fark etmez. Herkes dinine uygun olmalı. Orasını burasını açmamalı.

1|0
    0|0
  • Yuzleri vs acik fotograflari int. Paylasmamali altta tayt pantolon giyip uste ortu takmamali bir ton makyaj yapmamali dar giyinmemeli edep sinirlarini asmamali elinde sigara carsida gezmemeli uzar gidet

0|0
    0|0
  • Kapalı kadın şunu yapmamalı gibi bir ayrım yapilmamali bence. Netice de Kur'an-ı Kerim tüm insanlığa gönderildi.
    Sadece şunu söyleyebilirim ki: bazılarının içinden geldiği için değil, gösteriş için başlarını örttüğünü düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • Soruyu guncelledim aslinda sorma amacim farklıydı

• Kiyafetleri yargilamak benim haddine değil fakat bazı başörtülü kadınların tesetture uygun giyindigini düşünmüyorum. sadece bunu söyleyebilirim.

• Tesekkurler 😊

• hiç biri ilgilendırmıyo benı

0|0
    0|0
    • Ilgilendiriyo mu diye sormadim zaten

• Küfür.😕

0|0
    0|0
  • Dar giyinmemeli.

0|0
    0|0
  • topuklu ayakkabi-dikkat çekecek şeyler giymemeli, makyaj yapmamalı, parfüm sıkmamalı, kahkaha atıp sesli gülmemeli, dar giymemeli

1|0
    0|0
  • ben saçımı sakınıcak kadar dine ve gereklerine bağlı olsaydım;
    *dar giyinmezdim.
    *sevgili asla yapmazdım.
    *renkli türbanlar takmazdım.
    *bakireyim arkadan yap demezdim.
    *her hafta fıldır fıldır sağda solda gezmezdim.
    *otobüste yaşlılara yer verrdim. çünkü ben saçımı dahi sakınıyorum otobüste neden yer vermiyim. bu kadarmı hayvanm bir yaşlıya yer vermeyecek kadar.
    kısaca bişey yapıcaksam önce dine uygunmu onu dşünür sonra uygulardım.

1|0
    0|0
  • Türbanın ağırlığını tasiyamayacaksa kapanmasin. Kafa kapali altta bilek acik dar pantolon olmaz suratında badana hic olmaz

0|2
    0|0
Yükleniyor...