Hangi cemaate bağlısınız?

Aramızda cemaatten olanlar var mı varsa hangi cemattensiniz?

• Okuyucular, yazıcılar
    10% (2)10% (3)10% (5)Oy Ver
  • Fetulla gülen
    10% (2)3% (1)6% (3)Oy Ver
  • Diğer
    33% (7)31% (9)32% (16)Oy Ver
  • Hiçbiri
    47% (10)56% (16)52% (26)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Yazıklar olsun ya acınacak hallerdesiniz bir kulağınızdan giriyor diğerinden çıkıyor gerçekten yazık

0|0
7|25

En İyi Erkek Görüşü

• Hiçbir cemaate bağlı değilim ancak baya bir bilgim var okuyucular biraz daha esnek olsaydı seçebilirdim

1|0
    0|0
    • Tabi bakış açısı saygı duyarım cemaatçiliğe bende karşıyım önemli olan sünnet üzeri yaşamak okuyucuların biraz katı kuralları var evet bana çok huzur veriyor o ortam ve Bediüzzaman'ın talebesinin evinde kaldım çok değişik ve güzel olaylar yaşadıktan sonra bırakamam o cemaati doğru yolda olduklarına inanıyorum

• elbette haklısın yanlız farklı durumlar söz konusu okumadıgım kitap kalmadı Lemalar - Sözler genelde osmanlıca her 3 kelimenin 1 tanesi anlaşılması oldukça zor. Bazılarını 10 dan fazla okumama rağmen hala anlamış değilim ve evimde set kitabı var her kitabın ve her kelimenin anlamını Lugattan araştırırım bir hobi olarak yapıyorum Tercih meselesi abilere gelince Yaşanan olaylar beni ilgilendirmez ancak hiçbir zaman ısınamadım. Kendime haklı sebeplerimden dolayı umarım huzuru bulursunuz. Önemli olan huzuru bulmak şayet huzura erişemiyorsanız. Sizi mevlananın tarakatına davet ederim

Erkekler Ne Diyor 24

• cemaat-i müslimin

1|0
    0|0
  • bu cemaatleşmelerin ümmet içine nifak sokmasından dolayı herhangi bir cemaate mensup değilim hoş da göremiyorum maalesef benim katıldığım tek cemaat camide imamın arkasında oluşturulan cemaat

0|0
    0|0
  • Hiçbirine

0|0
    0|0
  • Atatürkçülük cemaatindenim ben :-D Ne cemaati, cemaatlerin canı kızıl tamuya.

0|0
    0|0
    • Allah ıslah etsin diyorum ve susuyorum

• Bir haspa olduğunu kanıtladığın için canın kızıl tamuya.

• Ağzımı açıp konuşmaya devam edersem senden bir farkım kalmayacak Allah akıl fikir versin ne diyeyim akılda herkese nasip olmuyor

• Cemaat nedir ya? Bizim dinimiz kitabımız peygamberimiz bir değil mi? Farklı bir guruba cemaate mensup olmanın mantığı nedir?

0|0
    0|0
    • Ben şahsen okuyucuların cemaatine katıldım çünkü Allah'ın yolundan gidiyorlar Kur'an sünnet üzerine yaşıyorlar Risale-i Nur diye bir kitap okuyorlar ki Kur'an'ın tefsiri niteliğinde üstadın yolunu kendime yol bilirim o yüzden

• Din istismarından başka birşey değil..

• Bakış açısı saygı duyalım

• inanmak için 3. herhangi birşeye ihtiyacım yok

0|0
    0|0
  • Yaralı iguana cemaati

0|0
    0|0
    • Dalga geçmeyelim lütfen ciddi bir soru sordum

• Dinsizler tamamen allahsizlar cemiyetine bağlıyim

1|0
    0|0
  • En büyük rehberim, pusulam Kur’an’-ı Kerim. O yüzden saydığınız cemaatlerle işim olmaz.

0|0
    0|0
  • Fethullan guleni işaretlerin yanlislikla fislenir miyim

0|0
    0|0
  • Siz de haklısınız ülke öyle bir hale geldi ki artık işe girerken bile bu soruyu soruyorlar

0|0
    0|0
    • Fetöcuların işi o her yere girmişler virüs gibi kendilerinden olan birini almak için soruyorlar

• Neyse bu kafayı ne içsem yakalayamam o yüzden Allah hepimizin belasını verene kadar devam edin. Birgün gelecek ellerim kırılsaydı diyeceksiniz ama o zaman her şey için çok geç olacak. Ayrıca size saygı duyarım ama bahsettiğiniz şahsa 1 gb saygı duymam. Kalın sağlıcakla

• Allah hepimize akıl vermiş olmayanlara da nasip etsin

• ne cemaati ya tek yol kuran

0|0
    0|0
    • Kur'an-ı kendine rehber edinen cemaatler var

• Farklı anlayıp bunu insanlara farklı bir şekilde aktarmak ne kadar tehlikeli biliyor musunuz? Önemli olan dediğiniz gibi kulluğumuzu hakkıyla yerine getirebilmek

• insanlara öyle aktarmak gibi bişey demedim herksin anladığı kendisinedir o yüzden her dini görüşümü herkesle paylaşmam genel doğrular hariç

• Ahmet Ferik Efendi Hazretlerine

0|0
    0|0
  • ismailağa

1|0
    0|0
  • Bektaşi'yim ama bir tarikat değil

0|0
    0|0
  • çaycılar cemaati günde 30 pardak çay içmeyen giremez

0|0
    0|0
  • Türkiye Cumhuriyeti

0|0
    0|0
  • ben hoşgülcüler ve king ciler cemaatine bağlıyım

0|0
    0|0
  • anbu

0|0
    0|0
  • Iskenderpaşa dergahı

0|0
    0|0
  • Nur cemaati (okuyucu)

1|0
    0|0
    • Bende nurcuların cemaatine katıldım da buraya yazılan yorumlara rica etsem bir bakar mısınız? Görüşlerinizi merak ediyorum

• Çıktım

• Hadi

• İsmail ağa yı takip ediyorum sadece

1|0
    0|0
  • Mahmut efendi cemaatini cok sewiyorum

2|0
    0|0
    • Mahmut Efendiyle bizim cemaatin arasında bir terslik yok Mahmut Efendi'nin birkaç sohbetine bende katıldım gayet güzel :)

• Pek cemaat ayırmayı da doğru bulmuyorum ama benim katıldığım cemaat insanları çok iyi yanlışlarını görmedim başka cemaatlerin sohbetlerini de dinliyorum hangisini doğru bulursam istifade etmeye çalışıyorum :)

• Elhamduillah

• Hz. Peygamberin ayrılmaz bölünmez cemaatinden ümmet-i Muhammet'tenim elhamdüllillah yeni türkiyenin cemaatçi tarikatçi mezhepçi yezitlerine selam olsun.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• baglı degılım. gereklı mı? hayır.. Allah kuluna yeter.

0|0
    0|0
  • Demet akalin cemaati

0|0
    0|0
  • Kendi kendimin cemaatimi olusturdum baska birilerine ihtiyacım yok dinimi tamı tamına yasaya bilmek icin.

0|0
    0|0
  • Hiçbiri

0|0
    0|0
  • İşim olmaz

0|0
    0|0
  • bırakın bu boş işleri...

0|0
    0|0
  • Adıyaman/Menzil