Şimdi bu durumda ben mi seviyesiz oluyorum yoksa karşımdaki insanlar mi :D? Lütfen yorum yapin çok ihtiyacım var.. ?

Bakın olayı dogrularıyla anlatıyorum.
Bu sene suleymancilar kursunda kaldım. Kurs olduğuna bakmayın "tefrika" diye bişey var. Yani ayrımcılık. Bu cemiyette gruplar var ve herkes kendi grubuyla takılmak zorunda başka gruplarla mubattap olmak yanlış anlamalara ve tefrika (ayrimcilik) görmenize neden olur. Benimde üst gruplardan ilgimi ceken benden buyuk bir abla vardi. 3 kardeş bizim kurstaydilar 2si ust grupta en kucugu bizim gruptaydi. Ben bunlarin en buyugunu severdim ve abla olarak görüyordum. Kendisiyle sene boyunca en fazla 10 kez ya muhattap oldum ya olmadim. Adagim vardi hediye alip veriyordum o kendisine de almak istedigimi söyledim tamam dedi. Biraz zaman sonra aldım vercektimki bir kucuk kardeşi beni çağırdı bir köşeye "ablamdan uzak dur, seni onun etrafında çok görenler oluyormuş hediye vermekte ne? " dedi. tamam dedim. bir gün bekciydim hasta olanlarlada i lgileniyordum onun ablasida hastaydı gittim nane limon yaptım goturcektimki yine kardeşi geldi aldı ve kendi götürdü.(sanki bayiliyorum :D ) Size yemin ederim ablasını severdim ama o kadar uzun boylu değil yaptığı hareketi çok boş ve sapanca buldum. Ayrıca orda başka gruplardan olmasına ramen onlara fazla samimi davrananlar oluyordu, bana gelince mi böyle oldu?
Şimdi bu durumda Ben mi anormal oluyorum yoksa bu cemaat bu insanlar mi?

0|1
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Komple anormalsiniz siz. O cemaatlerden duzgun insan cikmiyor.

0|0
    0|0
    • Ben artık orda değilim. Zaten bana zoruyla gitmiştim. O cemaatte neler neler var. Bide ovenler var ya şaşıyorum.

• Baba*

En İyi Kız Görüşü

• Cok uzun ya

0|0
    0|0
    • Suleymancilar cemiyetinde sevdiğim birine hediye almak istedim kendisine de söyledim tamam dedi. En fazla 5 kez muhattap olmusumdu. Sonra vericektimki kardeşi geldi anlamdan uzak dur dedi. Niye çünkü herşeyin yanlış anlaşıldığı bir yer. Gruplasmalar var ve herkes kendi grubuyla takılmak zorunda. Onlar farklı gruptaydi ama herkes herkesle muhattap oluyor bana gelince uzak dur. Seviyesizlik bende mi onlarda mi?

• Ciddi diyorum. Içine girip belli bu süre kalmadan öyle dışardan anlaşılmıyor.

Erkekler Ne Diyor 9

• Boş ver uğraşma bile

0|0
    0|0
  • Cidden bu insanlar akıl yoksunu ya :))
    Yok ayrımcılık yok gruplaşma bunlar dünyanın en saçma düşünceleri

0|0
    0|0
  • Bu ve benzeri cemaat ve vakiflar sözüm ona dine hizmet yerine bence en büyük zararı veeiyorlar ve bunlarin cemaat kılıfı altinda sistematik sekilde yapildigina inaniyorum...

0|0
    0|0
  • buların hepsi "tam kafir denilen zıdıklar dır"onlara karışmak başlı başına hat a

0|0
    0|0
  • Cemaatteki sistem gerçekten çok saçmaymış hem islamı savunup hem tefrikaya yer vermek de neyin nesi

0|0
    0|0
    • Bide kendi cemiyetlerini çok begenmezlermi
      Ifrit oluyorum
      Diyaneti begenmezler vb vb

• Evet bende sevmiyorum sülaymancıları Allaha şükür hiç içlerinde kalmadım

• Çok uzun

0|0
    0|0
  • Cok uzun be. Kisa bir ozet gecsen ;)

0|0
    0|0
    • Aşağıya yazdim

• Kez yokta ışte dediğin gibi ufak bu samimiyet yanlış anlaşılıyor sanki herkes lezmiş gibi
      Bende o tarz bu muamele gördüm o an

• özel bişi sorcam. bir sakıncası yoksa özele gelirmisin

• Cemaat demeyecegim cidden mallar bunlarx😀

0|0
    0|0
  • en başta yanlış süleymancı yurdu nedir ya ben böyle şeye karşıyım en nefret ettim yerlerdir cemaatler allahla kul arasına uydurukça yapılmış köprü görünümünde aptalca işer allah size okadar mı uzakki aracıya ihtiyaç duyuyorsunuz ayrıl ordar kurtar kendini aç elini et duanı o kadar yakın size

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bazen göze battin mi iyiliklerin bile hoş gelmez insanlara bu heryerde olan birsey. dikkat et mimlenme

0|0
    0|0
    • Evet galiba biraz öyle oldu. Ama sonra hiç muhattap olmadim anladı onlarda.

• Bir de boyle yerlerde detaylariyla yazma. basina gelen olayi anlat ve kisa kes. kastettigimi anladin

• Iyide hepiniz kizsiniz samimi olsaniz nolcak :)) ben 7 yil medresede kaldim hic boyle bisey gormedim sacmalik yani amaci ne ki bunun

0|0
    0|0
    • Dimi bence de oyle

• Valla diyanetin ben herseyini dogru bulmuyorum ama cemaatlerin hic birseyini dogru bulmuyorum :) diyanette hafizlik yaptim dernektede arapca tamamladim simdi kendi grubum var kicuk 13 kisilik gayet iyi bir sekilde Allaha sirk kosmadan ibadetimizi ediyoruz

• Allah kabul etsin :)

Yükleniyor...