İnsanlara olan güveninizi, inancınızı yitirdiğinizde ne yapıyorsunuz?

Büyük bir sorunum var, insanlara olan güvenim -lerde, inanmıyorumda. Çoğu zaman samimiyet göstermiyorum hep böyle bir dikkat ediyorum hiç rahatça davranmıyorum o yüzden. Çünkü ben içten net bir insanım, gösterdiğim samimiyet bana hiç güzel bir şey olarak dönmüyo. Cıvıklığı boş konuşmayı özentiliği falan sevmem, çevremde bu yüzden hep bir mesafeli biriyim, hoşlanmadığım için biriyle hemen samimide olamam ciddi anlamda emin olmam gerekir ondan, o zaman dünyaları yakarım onun için. Ama bu artık bende sorun oldu. bir sakatlık çıkıcak yine diye kimseyle samimi olamıyorum? Ne yapıcam böyle ben? daha detay yazsam okumıcaksınız yazmıyom o yuzden

Güncellemeler:
"Güvenmek" bence gunumuzun en onemli hissi. Ve en zor. Guvenmenin ustunde cok durmayan insanlar bana gore kisilik problemleri olan bazi seyleri cok daha kolay yapiyolar. Sirf gunumuz insanlarin gereksiz rahatligiyla civikligindan vicikligindan gevsekliginden sakinmak icin guvenme duygusuna daha cok dikkat etmek gerekiyo. Konu burda dostta olur arkadasta sevgilide.
Herkese tesekkurler.

1|0
20|1

En İyi Kız Görüşü

• Senin yaşadigin durumu bir cogumuz yasadik veya yasiyoruz ilk olarak yalniz olmadiginin farkina varmalisin bence ayrica insanlarin hir cogu diger insankarin dusuncelerini onemsedikleri ve kendilerini dusunup bencillik barindirdiklari icin yapmaciklasip hainlesiorlar tabi bunlar benm dusuncem insanlara karsi empati kur ve herkesin eksikliklerinin aslnda bir nedene baglandigini gor ve onlarin kusurlarini affeyle yani gormezden gel ve unutmaki bir kisi yanlis yapti die herkes yanlis yapacak diye bir sey yok unutma sadece insanlara sans ver. Ne uzak dur nede seni incitebilecek kozlar ver

0|1
    0|0
    • Önceki dediklerıne tam anlamıyla katılmadım ama "Ne uzak dur nede seni incitebilecek kozlar ver" şuna tam anlamıyla katılıyorum. Herkesin bir nedeni vardır tabı benımde böyle dusunmemın nedenlerı var işte. Ama sonucta kötü hareket kötü harekettir, insanların arkasından konusup kufur edıp yuzlerıne gulmenın sebebını ben çokta önemsemem. Bugun sebebım olsa bıle ben yapmam cunku.

• Rica ederm iyi gecelr aeo :)

• aeo iyi geceler başka bir soruda tekrarda karşılaşmak üzere :)

En İyi Erkek Görüşü

• tekmeyi vuruyorum kendime göre yanlış işler tespit ettiğimde:))

0|1
    0|0
    • bende öyle yapıyorum da devir çok yalan be abi

Kızlar Ne Diyor 19

• Hic kimseye tamaminla guvenmem ama insanlari tanimaya calisirim onlar farkina varmadan onlara test yapiyorum örnegin yeni isimde bir kizla arkadas olduk is çikisi restoran felan gidiyoruz kiz cok sicak kanli iyi birine benziyor ama guvenmem, ona sir soyledim aramizda kalsin diye ama aslinda sir degil test ettim bakalim guvencemi kazanabilcekmi kazansa iyi bir test daha yapabilirim halende tamaminla guvenmem ama sinifta kalirsa o kisiylen mesafemi koyarim ve bir konuda guvensizlik yaratiyorsa diger konulardada oyledir muhakkak

1|1
    0|0
    • Benimde konustugum bir kız vardı yeni tanışmıştık yenıde konusmaya başlamıştık, çok duzgun bı kız hareketıyle konusmasıyla çok dürüst, onunla proje ödevini yaptık videoya falan çekılıyodu üni de işler daha zor, burda yaptıgımızı kımseye soyleme dedım , çok önemlı bır şey degıl ama tek ıkımız bılelım ıstedım, sonra telefonu çaldı 10 dk sonra arkadaşına xx kişisiyle projeyi yapıyoruz dedi. Sonra gözümden düştü. Bir şey olmucaktı önemsizdi, ama dışardan yapılanlar kabul edılmıcek denmıstı bende özel olsun ıstıyodum anında elemış oldum :D bu da böyle bir hikayemdir.

• Ayni ben. 😮😮 iyi yapmissin bosver ileride daha cok guvensizlik yaratir cunku unutur agzindan kaçirir felan

• aynen ben adam gıbı yaşamayı seven bırıyım :D

• Kendimden biliyorum gercekten baslarda inaniyosunuz guveniyosunuz daha sonra bunları yitirmeniz için ellerinden geleni yapiyolar be güven duygunuz yok oluyor. Daha sonra kimseye güvenemiyorsun biseylerini anlatamiyorsun rahatca. Hep süpheyle yaklasiyorsun ve kafanda 100 tane düşünce geciyoru. Birine birsey anlattiginda pismanlik yasiyorsun ya söyle ya böyle yaparsa diye. Kisacasi yavaş yavaş insanlarla iliskilerin bitmeye başlıyor bu iyi mi kötü mü bilmiyorum bu zamanda kimseye güvenmemek iyi birsey ama güven duygun olmayincada sizofrene dönüyorsun adeta halen iyi mi kötü mü olduğunu anlayamadım.

1|1
    0|0
    • Bende oyle. Hem guzel bir sey soyleyince dusununcr ama bakiyorumda bazen basi bis dusunmeden yasayablar daha mutlu. Bilemiyorum aslinda konu tam bu da olmayabilir, gercekten hic kimseye guvenmiyorum her anlamda. Biraz soyle taviz verince bana nasil doncegini kestiriyorum gozlemliyorum insanlarin arkasindan konusmalarini yuzlerini gulmelerini. Sonra diyorum kendine baska caren yok ya kara olcan ya da beyaz.

• Tamam ozaman :D

• hadi bakalım :D dsaj

• Tam olarak ben de senin yaşadıklarını yaşıyorum ve bu yüzden insanlara karşı genel olarak mesafeliyim. ne zaman bir insana samimiyet gostersem arkasından birşey çıkıyor ve ben bundan çok sıkıldım artık :/Güvenmediği m insanla konuşmuyorum ;)

1|1
    0|0
  • Çoğu insana bende güvenemiyorum. Ama güvendiğim insanlara karşı güvenimi yitirince neden ona güvendim diye kendimi sorgulayıp o kişiden uzaklaşıyorum.

0|1
    0|0
    • İşte ben genel bir uzaklaşma yapıyorum :D

• Kendime guveniyorum

0|1
    0|0
  • Hayatımda beni asla bırakmaz dediğim beyninde kötü huylu tümör olan arkadaşım (kardeşim demeye artık gönlüm el vermiyor ) bir gün ne olduğunu anlamadan hayatımda en nefret ettiğim insanlarla arkadaş olup bana siktiri bastı. Kısacası kardeşim takmayacaksın bir süre sonra insan yalnızlığı seviyor

0|1
    0|0
    • insanlar yalnızlığı seviyor, oysa ben aşığım.

• Derdim yoktu anlamında:)

• peki anladım :)

• Mesela onun yaptığı şerefsizliği herkese mal etmemeye çalışıyorum

0|1
    0|0
  • Zaten yitirdim ama bir şey yapamıyorum :)

0|1
    0|0
  • Güvenmedigimde Allah' havale ediyorum. İşe yarıyor 😂

1|1
    0|0
    • hahasdjka :D o da bir çare. Bende ediyorum, genelde ederim hobimdir.

• bunları yaşamamak için güvenmiyorum...

1|1
    0|0
    • Hepimiz bir sekil dusunuyoruz. Guven en onemli duygu bence gunumuzde.

• Bir yerden sonra bağışıklık yapıyor 😒

0|1
    0|0
  • Güvenmem tekrar

0|1
    0|0
  • Yitirmedim

0|1
    0|0
  • Onlara guvenmiyorum ve iliskimi kesiyorum

0|1
    0|0
  • Seyahate cikiyorum

0|1
    0|0
  • Direk silerim

0|1
    0|0
  • ortalık hain dolmuş haberim yok ne güveni menfaat almış yürümüş maddi manevi asalak besliyoruz

0|1
    0|0
    • Aynen öyle. İşte böyle devir yüzünden hep bunlar...

• Bende guvenemiyorum hic kimseye zaten boyle daha iyi bence guvenipte kandirilmaktan
    Her kesten suphe ediyorum ya oyle yaparsa ya boyle ya kotuluk yaparsa diye her daim tetikdeyim bende artik hastalik haline donustu kurtulamiyorum ama kurtulmakta istemiyorum
    sayca guvendigim insan 2-3 tur sadece yakinlarim birsi yanimda sizlasin aglasin ben dogruyum diye hayatda guvenmem hep suphe ederim

0|1
    0|0
    • öyle diyosunda her zamanda daha iyi değil, herkes her haltı yiyo öyle ve ya böyle yaşıyolar, ben sanki eksik kalıyomuşum gibi hissediyorum, her şeyi kontrol altında tutmaya çalışıyo gibi. Hayatımda güvendiğim bir annem babam var, kardeşlerimde konu konu değişir. Cidden güvenme duygum kayboldu, insanlara ınanmıyorum her şey sahte gelıyo

• :D:D

• konuşmak güzeldi.

• Yaz ben okurum
    Misal en son kime güvemedin

0|1
    0|0
    • çevremde ki arkadaşlarıma, hiçbirine hemde. Gelip geçiciler. O kadar güvenmiyorum ki mesela biraz samimiyet gösteriyorum şöyle az ucundan hafif gelcek tepkılerı hıssedınce gerı cekılıyorum, yaranılmıyo ınsanlar yuz buluyo.

• Anladım
      Bence çok ciddiye alıyosun hayatı
      Ama haklısın ne diyim
      Bendede var o

• Haklisin biraz yalnizliktan galiba :D

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...