İlişkilerde yapıcı ve affedici olmak bizi "çantada keklik"e çeviren bir gereksizlik mi?

Iliskilerde yapici ve affedici olmak bizi

1|2
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• yerine ve adamına göre... gereğindne fazla saflık aptallık olur

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Oyle dusunuyorlar ama oyle gun geliyor ki insanlar bikiyor artik ayni hatalardan ve cekip gidiyor arkasina bakmadan, simdi ugrassin ama artik ben yokum is isten geçtikten sonra affedilmeye gelicekse hic gelmesin umarim buyuk ders olur ama insan hali elimizdeki kiymeti gittikten sonra anliyoruz çogu zaman malesef 😕

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Yok karşında ki pezevengin amacını ya da kişiliğini ortaya çıkarıyor. Bol bol af edici olun ama aptal olmayın. Gözünüzü açın affettiğin senden yararlanmaya kalkıyorsa sil at onu hayatından. Atmıyorsan o avcı sende keklik oluyorsun zaten

1|0
    0|0
  • "Çantada keklik" yapan insanı, affedici ve yapıcı olması değildir. Kaldı ki, affedici ve yapıcı olabilmek bir erdemdir. Hoşgörüdür. Değerini bilmek gerek. Kadın olsun, erkek olsun bir insanı çantada keklik yapan, davranışları ve kendine bile olmayan saygısıdır. Aklını kullanmayandır kısaca.

0|1
    0|0
  • Aynen öyle.

1|0
    0|0
  • Affedilmesi gerekeni affetmek çantada keklik değil erdemli bir insan yapar. Ama Ama affı olmayan şeyleri insanın kendi gururunu ayakları altına alarak sürekli affetmesi insanı çantada keklik yapar.

0|0
    0|0
  • Olmayınca olmuyor boşver salla.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Çantada keklik genelde basit insanlar için kullanılır. Affedici olmak yerine göre tabi her zaman olmaz. Ama büyüklüktür erdemdir. Bence :)

0|0
    0|0
  • Hep yıkıcı oldum. Çok insan üzdüm , çok kişinin günahına girdim.

0|0
    0|0
  • Dengesi onemli

0|0
    0|0
  • belki bazen

0|0
    0|0
  • Evet muhtemelen öyle olacağız.

0|0
    0|0
  • Adamı şeytanlaştırıp bırakıyorlar. Sonra kötü insan oluyoruz işte