Toplumsal yapımızı sorgulayacak olursak?

Benim görüşüm;

Herkes kendi halinde, yalnız bir toplumuz. Hatta yalnız ve egosu yüksek bir toplumuz. Hatta bencil bir toplumuz, sadece kendimizi düşünen ve paylaşmalara kapalı bir toplumuz. Her şey yolundaymış gibi yaşayan bireyleriz.

Bir çok şeye tehammülümüz yok, genelde bir çok şeye önyargılı yaklaşıyoruz, karşımızdakini anlamamız gereken yerde bile bunun farkına varmıyor. Anlaşılmak istiyoruz. İnanın o kadar çok sıkıldım ki bu durumdan. Hayatım neredeyse sıkılmaktan ibaret oldu.

Siz neler düşünüyorsunuz?

Toplumsal yapımızı sorgulayacak olursak?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Yanlış yerde yetistirildigini düşünüyorum. ya da hiç yurt dışında bulunmadığını. Ülkemizdeki insanlar gerçekten sıcak kanlı ve yardımsever. Egoist bir toplum degiliz. Sadece Türk adının vermis oldugu gurur var. Sadece kendimizi dusunen ve paylasımlara kapalı bir toplum oldugumuzu dusunmuyorum. Sadece kendini dusunen bir toplum baska ulkenin vatandasını ulkeye sokturmaz. Paylasımcımı? Yaşlı tontonlarla 1 saat otur seni hem içlerine alırlar hemde ne bulursa ikram ederler. Sadece yemek konusunda değil. Vatandaslarımız gercekten paylasmaya açık. Her ülkede sorunlar vardır. Ama bizim ülkemizde saydıklarından diger ülkelere oranla cok az var 😊

0|1
    0|0
    • Diğer toplumları bilmiyorum ama benim burda yakındığım nokta masasına oturduğun zaman sana ikramda bulunanlar değil. Benim esasen yakındığım nokta aykırı düşüncelere sahip insanlara yaklaşım tarzımız. Mesela o masaya oturduğunda senin; onların dini görüşlerine aykırı olduklarını ya da ahlaksal kavramlara daha farklı yaklaştıklarını bilsen bu sefer tam tersine o masadan kovulma ihtimalin var. Dolayısıyla ben fikirsel olarak değiniyorum olaya. Evet sıcak kanlıyızdır. Onlardan olduğumuz taktirde hiç bir toplumda olmayan samimiyeti görebiliriz. Bunun farkında olamayacak kadar bağnaz değilim.

• Ben dinine göre insanları yargılamıyorum. Yargılayanıda görmedim. Ne dersen de 30 yaşını geçmiş bir adam/kadın'a dinini söylediginde sana saygı duyar. Ergenlik, gençlik döneminde ise ya havalı bulunursun ya da dedigin gibi dıslanırsın. Ahlaksal kavrama gelirsek sokakta birbirini yiyen iki insan görünce midem kaldırmadığı için ordan uzaklaşıyorum. Buda toplumumuzun olumsuz bir yönü değil.

• Kısmen doğru söylüyorsun ama genel itibariyle pek katılmıyorum

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Dışlamayi seven bir toplumuz

1|1
    0|0
  • Kapattım kendimii

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben Kazakistan ya da Azerbeycan'a yerleşmeyi düşünüyorum ileride :)

Bu ülke standartlari bana göre değil.

0|0
    0|0
  • Tespitlerin çok yerinde :) birde kene gibi yapışan dindar görülen lakin herşeyleri yalan olan kısım da var

0|1
    0|0
Yükleniyor...