Vatandaşlığımı Türkiye'ye geçiremiyorum, yardım eder misiniz?

Yaklaşık 19 yıldır burada yaşıyorum. Halen İsrail vatandaşıyım ve İsrail nüfusuna kayıtlıyım. Bütün rapor ve izinler eksiksiz. Annem ve babam 6 yıl önce vatandaşlıklarını Türkiye'ye geçirdiler, ben geçiremedim. Sorun nedir? Üniversite okuduğum için olabilir mi?

2|1
1|16

En İyi Erkek Görüşü

• Önce bu saçma düşünceyi kafandan at Merkel. Türkiye vatandaşı olmak senin neyine gerek insanlar Türkiyeden kaçıyor sen türkiye vatandışı olacağım diye tutdurdun. Senin için çok üzülüyorum gerçekten.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Birazdan, İsrail düşmanı yobazlar damlar; vik vik ötmeye başlar. Onlar gelmeden cevaplayalım. Annenle baban, vatandaşlığını geçirdiyse; seninde geçirebilmen lazım. Şayet geçiremediysen, vatandaşlığına sırayla onay verecek kurumlar; EGM/JKOM - Dış İşleri - İstihbarat DB - Konsolosluk - Nüfus İdaresi olarak sıralanır; BİMER'e dilekçe yaz, detaylı bilgi talep et.

0|0
    0|0
  • Biz türküz bir türk olarak kimseyi yadırgamak bize göre değil. çanakkalede savaşıda yaralanan ingiliz askerlerini bakan tedavi eden benim ejdadım. hakaret etmeden incitmeden yardımcı olmak hepimizin görevi. Tamam bende sevmiyorum israillileri. bize silah çekmeyene, aciz olan benim ejdadım elinden tutar sırtını sıvazlar. bu kız silah mi tuttu hayır. yargılamak kimsenin haddine değil. Okuduğunuz bölümden olabilir. Bununla alakalı konsoloslukla görüşmeniz daha sağlıklı olur.

0|0
    0|0
  • Evlen bir Türkle sorun çözülsün.

0|1
    0|0
  • getir kağıtlarını mühür basıyımmmm

0|0
    0|0
  • İsrail vatandaşlığı çok daha iyi derdin ne?

0|0
    0|0
  • İsrailli oldugunu belirttin ama uye ismin"jesuslovesu"sen İsayi seven bir yahudimisin?

0|0
    0|0
    • İsa'yı seviyorum. Ayrıca ilk profil resmimde İsa ve Meryem ile ilgili mizahi bir fotoğraf mevcuttu. O yüzden böyle bir isim tercih ettim.

• yahudimisin sen

0|0
    0|0
    • eşitmiş siz değilmisiniz kendinizi en üstün ırk gören cahil katiller. halbuki lanetlenip kıyamette cennetten mahrum bırakılanlar söyle.

• Yazım yanlışların kadarsın. Ben insanları -müslüman, hristiyan, yahudi, hindu, budist her ne ise- ayırmadan, tek tek, özel oldukları için seven biriyim. Faşizmi, siyonizmi ve kötülük içeren, insanların kalplerini siyaha boyayan her türlü ve öğretiye karşıyım. Ve evet, ben bir Yahudiyim. Aziz dostum, umarım sen de bir gün insan ayırmamayı, insanı insan olduğu için sevmeyi öğrenirsin. İyi geceler dilerim.

• en kolayı bir evlilik yapman tc vatandaşlarından birisiyle

0|0
    0|0
  • amerikaya yerleşsene sen. türkiyede nabacaksın...

0|0
    0|0
  • Neden oraya sormuyosun ki

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum üniversite okuduğun için değildir

0|0
    0|0
  • Neden böyle bir şey yapmak istiyorsun.

0|0
    0|0
  • bürokratik olarak zorluk yaşamıyosan gerek yok bence türkiyede de rahatça yaşıyosan uğraşma. geçersen de çift vatandaş ol ben olsam israil vatandaşlığını bırakmam. dünyanın sayılı güçlü devletlerinden.

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...