Arkadaşlar sizce hakkım olan parayi mi aldım? Bir daha gideyim mi?

Daha öncede sormuştum yaşlı bir ciftin alışverişini yapıp evinu temizliycem diye. Ben anadolu yakasında oturuyorum onlar avrupada. Yol uzunsürüyor. Iki saat kadar.

Yurt dışında yaşıyorlar yaz ayları turkiyemize dönüyorlar. Yeni geldiler evleride çok pisti boş durduğu için. Üç saat kadar durdum. Yerleri ve camları sildim. Ev çok büyük değildi ama hanım teyzemiz biraz fazla titiz.

Neyse, yol param yaklaştık beş tl tutuyor bana 50 tl verdile. Sizcr az mi? Ogrenciyim bu arada harcligimi çıkarmak için çalışıyorum devam edeyim mi?

0|0
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• Yapılan işe göre az değil aslında ama iki arada bir derede kalmış senin iş.
    Tam bir temizlik yapıp 100-150 iste evin büyüklüğüne eşyanın çokluğuna göre bence.
    Diğer türlüsü benim için zor oluyor vaktim yolda geçiyor diyebilirsin.

3|2
    0|0
    • Ya hep böyle köşe bucak temizlik olmiycsk. Alışverişleri falan yapilcak ev supurulup silinecek bazen yemek yapılacak öyle.

• Yine 100 isteyebilirsin bu durumda. 3 saat süren bir temizlik için 100 istemen biraz garip olabilir de o temizliğin yanında ne bileyim yemek alışveriş falan gibi ekstra şeyler de olursa normal olur.
      Günüm yolla birlikte burada geçiyor o yüzden elli az oluyor benim için deyip ekstra bir şeyler yapmayı önerebilirsin işte. Çok abartı olmayacak ekstra şeyler yani. Ne bileyim ütü mütü olabilir, yemek olabilir işte..

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• Etme 50 tl ne be ayiptir koskaca İstanbul'da vere vere 50 tl mi verdi seni cok takdir ettim cok da saygi duydum ama değmez 50 ye gime

0|0
    0|0
    • 18 im henüz

• ben işte 20 yi görünce öyle sandım

• Sen bilirsib

0|0
    0|0
  • 3 saat için az sayılmaz, çok yorulmuyorsan devam et harçlığın çıkar işte

0|0
    0|0
    • Yolda uzun olduğu için haliyle yorucu oluyor parasi azmi cokmu bilemedim eger degiyorsa giderm ama normalde ne kadar verilir

• aslında tüm gün için 100 civarı alıyor temizlik için gelenler, seninkine yakın işte

• 50 tl o iş için çok az. Bedava yapsan daha iyiydi bunlar senden faydaliniyorlar. 500 tl den asagi calisma

0|0
    0|0
  • yurusun gıtsınler 120tlden assagı asla gitme tamam ihtiyacın olabiir ama kendi değerini ortaya koymalısın

0|0
    0|0
  • 200 TL burada o dediğin işler bence o kadar ucuza yapma

0|0
    0|0
  • 3_saatte 50 lira normal, bir gün çalışanlar var o ucrete

0|0
    0|0
  • 100-75 tl arası vermelilerdir.

0|0
    0|0
    • Sordular bana ne kadar istiyorsun elli yeter mi diye bende çekindim yeter dedim 😕 sonradan zam istesem ayıp olur mu

• Olabilir. 75 tl en ideali

• Az bence

0|0
    0|0
  • İstanbul'da temizlikçi kadınların gündeliği en az 120-130 tl civarında. enayimisin kızım 150 iste...

0|0
    0|0
    • Tam temizlik yapmadım ama camlari ve yerleri sildim sadece

• daha ne kaldı geriye? en zoru camlar ve yerler zaten. toz almakta ne var. ıslak bezi süre sonra kuru bezi çek tamam. sen bilirsin. ucuzada çalışma kendini yıprattığına değmez...

• şu an ev temızlığı 180 tl cıvarı

0|0
    0|0
    • Ama ben sadece yerleri ve camları sildim birde perdeleri taktim normal temizlikcilerde bunlari mi yapiyor daha fazlasını mi

• tam zamanlı bir iş zor o zaman bu durumda. part tıme işler bula bilirsin bence bu para emeğinin karşılığı değil yani çok az bırıkmezde.. istanbuldamısın

• Evet istanbuldayim

Kızlar Ne Diyor 7

• Bence ideal bir ogrenci icin

0|0
    0|0
  • Bence az daha fazla kazanç sağlayabilirsin. Üç saat boyunca çalışmana değmeli. Part time işlere baksan?

0|1
    0|0
    • Anket işi bulmuştum ama tehlikeli olur diye gitmedim çünkü evleri dolaşma ihtimalimde vardi

• Hakkın olan parayı almışsın İstanbul gibi biyerde otobüs fiyatları bile yüksekken hem öğrencisin hakkın o senin

0|0
    0|0
  • 50 tl az en az 65 almalisin

0|0
    0|0
  • Az yani. yurdişına gidiyorsa durumu vardır.100tl falan olmalıydı.

0|0
    0|0
    • Yani büyük ihtimallede zenginler ama kayserililer😄 bilmiyorum bana sordular biz ne kadar veriliyor bilmiyoruz araştır diye. Sonra elli tl yeter mi dediler bende çekindim yetmez demeye olur dedim

• Yani bende çekingen bir insanım halini anlarım ama git konuş derim en azından bir 75-80 yapsınlar yollarda harab oluyorsun resmen birde orda temizlik yapıyorsun tekrar otobüs yer bulamazsan vay haline en azından çektiğine deģmeli.

• az tabi

0|0
    0|0
  • Az bence zam iste

0|0
    0|0
    • Para konusunu konuşmaya çekiniyorum aslında bana sordular elli yeter mi diye bende olmaz diyemedim yeter dedim zam hiç isteyemem😕

• Olur mu canım daha neler. İki saatlik yoldan geliyorum. 75 istiyorum de. Mezara mı goturecekler

Yükleniyor...