Bir cahilin sorusudur?

Bu yuzden yanlis bir sey yazarsam cok sey etmeyin duzgunce anlatin 🙈
Neden Almanya'daki Turkler'e multeci muamelesi yapiliyor?
Almanya'ya baslayan bu buyuk goc, atiyorum suriyeli insanlar gibi caresiz kalip da yardim amaciyla gelmekle degil ki, oraya isci olarak gitmekle baslamadi mi?
Oraya gidenlerin bircogu ozellikle maddi anlamda herhangi bir zararla degil, emekleriyle calisip kazanmak icin gitmediler mi?
Ayni sey mi multeci olarak gitmekle? Hatta Almanya istemis o zamanlarda TR'den isci. Eskiden yani. İsleri bitince boyle mi oldu?
Okumaya giden cok. Burada para biriktirip umut toplayip oraya hayat kurmaya giden cok. Mesela tr suriyeliler icin bilmem kac lira yardim amaciyla para harcamis ama turkler oraya bu sekilde degil, calismak maksadiyla gitmemisler miydi?
Burada para az vermek icin falan suriyelilere oncelikle is veren o kadar cok ki... Ama orada turklere irkcilik yapiyorlar ve almanyadakiler normal biri bir form verirken bir turkun 3-5 form vermesi gerektigini soyluyorlar...
Multeci olarak gitmedi bir cogu, umutlariyla emekleriyle beyin gocu yaptilar neden bu beyin gocune multeci akini muamelesi neden yapiyorlar?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Yapıyorlarsa onların sorunu

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• cahil değilsin doğru soruları sormuşsun.

milliyetçilik kaynaklı ne şekilde geldiğin önemli değil sonuçta yabancısın işte

1|0
    0|0
    • Tesekkur ederim. Buyuk bir beyin gocu oldu oraya sanki multeci akini gibi konusuluyo

• zannetmiyorum giden orada hayatını yaşıyor bize 2. kişiymiymişiz gibi davranıyorlar diyorlar tabi davranacaklar ilk önce kendi vatandaşın gelir önde keşke bizim ülkemizde böyle olsa da kendi yoksul vatandaşına iş verse suriyeliyi işe alacağına

1|0
    0|0
    • Haklisin ama sonucta beyin gocuyle ayni sey degil ki. İrkcilik da var Musluman olmamiz batiyor en cok da. Cevap icin cok tesekkur ederim.

• önemli değil almanya tek türkiyeden işçi almıyor ki ırkçılık pek yok sanmıyorum nazicileri diyorsan ona katılıyorum

• Onların bize karşı bir düşmanlığı olmasından ziyade kendilerini yüksekte görüyorlar, burunları havada. Hem bildiğim kadarıyla hepsi öyle değil Türk'leri sevenlerde var.

1|0
    0|0
  • sanki ulkemiz bize tolerans veriyo kendi ulkemde 2. sinif vatandas muamelesi goruyorum baska ulkeler ne yapsa yeridir

0|0
    0|0
  • Öyle mi yapıyolarmış

0|0
    0|0
    • Bana oyle geliyordur belki, oyle hissettim. Beyin gocu yapti cogunluk ama multeci akini gibi muamele ediliyor sanki en azindan oyle konusuluyor

• cunku suriyeli gibi saclari siyah

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...