Türk kızlarının asıl sorunu ne?

Sizce Türk kızlarının asıl sorunu ne?

Ben kadınların kadın gibi davranmasına izin vermeyen Türk kültürü ve Türk erkekleri diyorum.

Hayatının kayda değer bir süresini Avrupa veya Amerika'da dolu bir şekilde geçirmiş biri ne kastettiğimi anlayabilir.

1|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Ben hayatimin cogunlugunu Abd gecirmis biri olarak Turk kizlarin sorununun haklarini bilmemesine veriyorum. Bahsettigim devlet haklarida degil Islam haklari. Turk kizi nezaman Islamdan uzaklasti ozaman erkek tarafindan saygisizlik gormeye basladi bu bukadar basit. Tabi Turk erkegindede var cokca yanlislar ayni sekilde onlarda dinden uzaklasti ve dinimizin kadina verdigi saygiya sahip cikmadi. Zannettilerki erkek kadinin ustunde kontrol etme haklari vardir oysa kadin emanetti ve emanete sahip cikilir kendi cikarlarin icin kadinin uzerine baski kurup onu yonetmek yanlis.

1|0
    0|0
    • "Kocanıza itaat edin" diyen islam, aynen.

• Mücevherler eşyadır, kadın insan. Bu farkı göremediğiniz için kadın düşmanı diyoruz zaten. Tek yaptığınız kadınları değerli eşya yerine koymak.

• yazdiklarinla benim onceki yazdigim seyi tamamiyle okumadigini goruyorum ben kadinlara esya demedim. "Kimse muchevverleri oyle ortada birakmaz, islamda kadina bu degerden daha ustun manevi deger verir." Manevi bir degerden bahsediyorum ben kadinin muchevvere benzediginden degil. Olayi isine geldigi gibi anlamak istiyorsun bunda serbestsin istedigin gibi anliyabilirsin. Lakin bu dogrulugu degistirmek. Insanlar Islamdan once kiz cocuklarini diri diri gomduklerini biliyoruz ve gunumuz toplumunda bati dunya akisne kadina dunyaya bir obje gibi sunar cunki kadinin vucuduna onem verir. Bunu inkar edemezsin. Bati dunya sayesinde toplumlar kadinina karsi obje gibi davranip kadini bir et parcasi olarak goruyor ve tamamen cinsellik dusunuyor. Islam bunu yasakliyor.

En İyi Kız Görüşü

• Kısıtlama baskı kısaca kültürümüz evet

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Daha nasıl davranmaları gerekiyor? Yeterince açık davranıyorlar zaten. Cinsel özgürlük geldi, istedikleriyle de birlikte olabiliyorlar. Daha ne istiyorsun? Nesini beğenmiyorsun kültürümüzün? Kızların sokakta çırılçıplak dolaşıp, insanların sokakta sevişmesini mi istiyorsun? Ne güzel kültürümüz var. Hristiyan batı dünyasının sapık kültürüne özenenlerle Arapların yobaz kültürüne özenenler arasında hiçbir fark yoktur. Al birisini vur ötekisine. Türk kültürü Türk kültürü olarak kalmalıdır.

1|0
    0|0
    • Şimdi sana FEVKADEHA BAŞBUĞ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün Türklük ve Türk kültürüyle ilgili 2 sözünü kaynaklarını vererek paylaşacağım. Deha Atatürk'ün sözünü anlayamacak seviyedeysen sana sözüm yok.

”Türk milletinin milliyetçilik vasfını uyandırmalı, O’na TÜRKÇÜLÜK imanını aşılamalıyız!”
      (Muvaffak İhsan Garan, Milletlerin Sevgilisi Atatürk, s.51)

“Biz doğrudan doğruya millet severiz ve TÜRK MİLLİYETÇİSİYİZ. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.”
      (Atatürk’ün S. D. V. Cilt. III. s.118)

• Cinsel özgürlük gelmedi, gayet seviyeli bir şekilde sevgilisiyle seks hayatı olan kızlara bile kaşar deniyor.

• Serefsiz erkeklerin pesinden kosup kufur dayak tecavuz gordukleri halde "ama ben onu seviyorum" diyen kizlar varsa kimse camur atmasin o seredsizler cogaliyosa turk erkehi bpyle yapiyosa sucu kendinizde arayin

1|1
    0|0
    • Üzgünüm ama bundan 50 yıl önce kadınlar cici ev kızı modunda takılırken erkekler kadınları aşağılıyor ve baskı uyguluyordu.

• Türk kültürü dedim soruda, yeterince açık değildi galiba?

• Türkiye'de tüm erkekler kadınlara baskı uygular
      bu cümleyi sen söyledin soruya cevap verdim o erkekleri seven kızlar

• Boş konuşuyorsun. Yabancıların bir kültürü bile yok. Özgürlük adı altında her haltı yiyorlar. Tabi medyada medya.

1|0
    0|0
    • Özgürlük adı altında her haltı yiyen gruba Türk erkekleri de dahil.

• Bu apaçık belli zaten türk milletini bozmak

• @hayalmee Ki zaten yeterince bozulmuşken...

• yanlış erkekelr peşinden koşmaları

0|0
    0|0
  • Türk erkekleri kadar başınıza taş düşsün ne yaptılar yine ben evde oturup kahve yudumluyor bana niye taş atıyon anlamadım

1|0
    0|0
  • Türk kızlarının en büyük sorunu diğer Türk kızları

1|0
    0|0
    • Türk kızları birbirini öldürmüyor.

• Maşizm eğitimi demiştim oysa... Dogmatik insanlarla iletişim kurmak mental hastaneye götürecek beni.

• bu ülkedeki tüm şiddet sorunlarını çarpıtmak çözümsüzlüğe götürür sabit fikirli davranmak yerine bu konular doğru ele alınmalıdır

• Egoo

0|0
    0|0
  • ya da özüne yabancılasmışsın ha

0|0
    0|0
  • kendini bilmiş havaları

0|0
    0|0
  • Kendini beğenmişlik , ego , tripler vs vs

0|0
    0|0