Kadınlar neden eskisi gibi değil?

Kadınlar duygusuzlaştı, maddiyatçılaştı. Sağlam aşkları kalmadı. O şiir yazılan kadınlar yok artık. Erkekler gibi olmaya başladılar. Erkeklerden ne kadar mutsuzsam artık kadınlardan da ümidi kesmeye başladım. Kıymetli bir arkadaşlığım olur mu ki? Sanmıyorum.

Güncellemeler:
Erkekler, ağzından bal damlıyor diyorsunuz ya ben size benzemeye başladıkları için sevmiyorum.
Ben kadınların aşkı ile ilgili değil karakterlerinin neden değiştiği ile ilgili sormuştum.
Siz biilirsiniz ya da ne yazmak isterseniz.

5|13

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 159

• Erkekler gibi olmaya başladılar diyorsun ancak kadınlara şiir yazanlar kim peki?

1|0
    0|0
  • Cunku firsatlari arttikca, hayatin hic de o ask siirlerindeki gibi romantik olmadigini gorduler ve oyke seylere onem vermenin aptallik olduguna inandilar.

Kadinlar duygusuzlasmadi, hayaller dunyasindan yeni yeni ayiliyorlar.

14|1
    0|0
  • Değişen kadınlar değil, tüm insanlık... Fark, erkekler bundan yıllar önce de şu an olduğu gibi her şeyi açıkça yaşarken, konuşurken ve bundan utanmazken kadınlar sürekli kendini arka plana atıyor, isteklerini ve düşüncelerini ifade etmekten çekiniyorlardı. Maddiyatçı olmak ise bambaşka bir konu. Bu yüzyıllardır var.
    Ne o adına şiir yazılacak kadar özel kadınlar ne de "gerçekten" hissederek şiir yazabilecek erkekler kaldı. Genelleme yapıyorum tabi burada ama, öyle. Gerçekleri değiştiremeyiz ne yazık ki...

Kısacası, sadece gerçek yüzleri görmeye başladık, yeni bir şey değil bu olan...

10|1
    0|0
  • Kadın zaten, ilkel çağlardan beri beyni olmayan, alınıp satılabilen ve üzerinde tasarruf yapılabilen, hatta Abdülhamid'in deyimi ile ''ziynet'' kabul edilen bir şey değil miydi?

90'ları 2000'lere bağlayan yıllar, medeniyet ve eğitim sayesinde kadının karakter kazandığı, birey olduğu ve değer verilip kaale alındığı yıllardı.

Ama bu ülkede, her türlü ilkelliği kapalı kapılar ardında yaşayan, halen daha evrilememiş, güce tapan bir %52'lik bir kesim vardı. Bunları elde etmek, aslında ülkeyi komple elde etmekti.

İşte bu gün, bu kesimin anlayacağı dilden konuşan birisi geldi başımıza. Bu adam bu kesimin içinden yetişmişti ve halk bu adamı çok sevdi. Nasıl istedilerse öyle ''yönetilmeye'' başladılar..

.. ve ilkelliğe hızlı adımlarla geri dönüyoruz.
    Şekiller farklı ama ana tema aynı.

Ha mağarada av eti pişiren ve erkek tarafından tehlikelerden korunması gereken neanderthal kadını, ha evinde çocuk bakan, görücü usulü ile evlenmiş türbanlı abla..

Aynı şey.

..

Ayrıca aradaki sayısız farkı bulunuz:

https://www.youtube.com/watch?v=LhgfdY0enykhttps://www.youtube.com/watch?v=SqzCpetI63E

4|1
    0|0
  • Kadınlarıda erkekeleride suçlamamak lazım. Doğal seleksiyon bu durum.
    Erkeklerde kadınlarda artık herşeyi kolay elde edebiliyor. Biri giderse bir başkası gelir kafası iki taraf içinde yerleşmeye başladı.
    Kimse kimseyi olduğu gibide kabul etmiyor hemen bırakıp gidebiliyor.
    Bence aşk için tek bir kurar var ilki olmak. Sonra 2 3 ve sayı arttıktan sonra ilişkilerde basitleşiyor.
    arkadaşlıktada boyle iş hayatında da insan bir kere güvenini kaybettimi önce kimseye kolay kolay güvenemiyor ama aynı hatayı birkaç kere yaptımı busefer güvenilmez olmaya başlıyorlar onlarda

5|1
    0|0
  • Kadınların (tamamı değil) kalitesizleşmek için resmen yarışa girdiği ve bunu normalmiş gibi gördüğü şu zamanlarda böyle olumlu haklı ve yapıcı düşünen bir bayanın olması gerçekten sevindirici. Aslında uzun uzun örnekler verebilir olaylar anlatır yüzlerce şey yazabilirdim. Ama gerçek ortadayken çok birşey yazmayada gerek yok.. Yani teşekkür ederim sana. Hala böyle düşünebilen bayanların olduğunu bilmek güzel...

2|1
    0|0
  • Pembe bulutları terketmeye başladıklarından beri böyleler... Ayrıca zaman değişiyor, insanlar değişiyor, görüşlerde değişiyor. Eski Türk kadınlarını severim, araplaşmadan önceki dönemde yaşayan Türk kadınları.. Onlar tam birer kadındılar. Olması gerektiği gibi.

4|0
    0|0
  • Kadınların ne istedikleri belli. Gidetler onun bunun altına yatarlar, neymiş efendim yakışıklıymış, zenginmiş bunlar yetiyor kadının kendini teslim etmesi için. Kişilşk karakter hiç sorgulayan yok. Böyle erkeklerde kadınlar kullanıp kullanıp atıyorlar kenara sümüklü peçete gibi. Sonrada ne oluyo bilşyormusunuz. Ben hata ettim ben yanlış yaptım deyip benim gibi saflarda tedavi olup toparlanmaya çalışıyorlar destek isyiyorlar yardım et diyorlar. Sonra ne oluyor biliyor musun. Düzelince toparlanınca yine aynı nerde it var çakal Var av bekleyen aslan var onun ayağına tıpış tıpış kendi gidiyor. Yine dayanamayıp adamların kollarına bırakıyorlar kendilerini. Bu süreç hep böyle devam ediyor. Olan ben gibi safdirik namus diyen edep diyen insanlık diyen gariban erleklere oluyor. En sonunda onlarca erkeğin koynunda keyfini alıp gidecek yer bulamayıncada, biz hibş erkeklere kendilerini kakalamaya çalışıyorlar. Bunları hep yaşayarak deneyim kazandım. Tecrübe ettim. Kadınların gözyaşları asla masum olmuyor.

2|1
    0|0
  • Ataerkil toplumda kadın ekonomik özgürlüğe kavuşunca zaten sağlam olmayan karakter kültürel depremle iyice çöktü. Bir diğer sebepse sosyal medya. Malum nesil sosyal medyadan çıkmadığından ve sürekli hesabındaki insanlarda görgüsüz gibi yediğini, içtiğini, aldığını paylaştığından şahıs özeniyor. E haliyle o çevreye ulaşmaya çalışıyor. Alabileceğini düşünüyorsa alana kadar devam ediyor aksi takdirde sanki Facebook'tan engellermiş gibi tek seferde hayatından silip atıyor. Esasında kilit nokta burada. İnsan silmekle Facebook'tan hesap silmenin algısı artık eşdeğer.

3|0
    0|0
  • Kadınlar demeyelimde insanların genelin özentilik arttı eskiden soyal medya gibi bir şey olmadığından herkes hayatını etrafındakilerin bildiği kadar yaşıyordu şimdi ise milyonlara ulaşıyor insanda özeniyor ve paraya aşık olmaya başlıyorlar eeh hali ile insan aşkının bir önemi kalmıyor.

2|0
    0|0
  • ya aslında kadınlarda erkekler kadar yozlaştı, menfaatçi oldu, köleleştirildi bunun sebebi lanet kapitalizm. Bak İngiltere de bir araştırma yapmış bilim insanları buna göre insanların gelir seviyeleri yükseldikçe mutlulukları sabit kalıyormuş, yalnızca çok kötü koşullarda yaşayanlar daha iyi imkanlara kavuşunca mutluluk düzeyinde artış gözlemleniyormuş bu kişiler daha çok para kazanınca onların mutluluğu da sabit kalıyormuş. Bu ne demek? Şu demek yani para ile saadet olmadığının bilimsel, akademik bir sonuç olduğu gerçeği ortada. Yani demem o ki İnsan biraz muttluluğu malda mülkte para da pulda aramak yerine kendi içinde arasa ve temel ihtitaçlarını karşılayacak kadar da para kazansa aslında mutlu olabilecekken hep daha fazlası daha fazlası netice mutsuz ve yozlaşmış, menfaati için hiç bir ahlaksızlıktan kaçınmayan , materyalist bir toplum olup çıktık işte. Kadınlarda bu daha fazla kendini gösteriyor çünkü onların hayalleri daha uç daha televole tandanslı

2|0
    0|0
  • Kadın dediğin mektup gibi olmalı, bir tek sahibi açabilmeli..
    Ama günümüzde aşklar yatak ve cüzdan arasında gidip, geliyor..
    Uğruna şiirler yazılan, besteler yazılan kadınlar yok artık. İnsanlar çok duyguz oldu evet. Hissiz oldular, eskiden mahallede kaldırımda oturip 2,5 lt kola ve çekirdek eşliğinde yaptığımız Sohpet, şimdilerde caddelerde yapılıyor. Eskiden herşey farklıydı. Çocuklar bile. Biz saklambaç oynayıp eve gelince de kana kana su icerdik. Şimdiki çocuklar PC başında..
    Keşke hep çocuk kalsaydım be BACIM.. ne vardı büyüyecek..

4|0
    0|0
  • İman ve inanç eksiliği kadın da erkek de hemen etkisini gösteriyor.
    Allah'tan korkanın güzel ahlakı oluyor, güzel ahlak erdem sahibi yapıyor. İnsanda erdem varsa, her konuda iyilik sever, candan ve samimi oluyor.
    Sadece kadınlar değil, erkekler de kaybedilmiş bir cinsiyet.
    Mesele ise yeniden insanlaşmakta.

2|1
    0|0
  • yaşamak insanları duygusuz hale getiriyor..
    çevrede olan biten gördükleride buna katkıda bulundu tabi.

2|1
    0|0
  • Saglam erkek kalmadi ki saglam kadin kalsin diyecek olan kizlar; saglam kadin kalmis olsaydi saglam erkek de kalmis olurdu. Erkegi erkek yapan kadindir :)

3|1
    0|0
  • Devir değişti çünkü yani bu devirde beş parası olmayan erkeği kim ne yapsın. Tabi çalışarak maddiyata ortak olunarak ilişki yaşanabilir fakat böyle olduğu zamanda ilişkinin yıprandığını veya kendilerine zaman ayıramadığını düşünenler oluyor. Direk zengin koca isteyen kişilerinde burnu havada, kendini beğenmiş oluyor. Durum böyle olunca ruh diye bişey kalmıyor kadınlarda. Bir de erkeklerin odunluğu üstüne eklenince çok normal değilmi kadınların bu hali alması. İstisnalar var tabi ki herkes böyle değil ama onlarda eminim düzgün erkek olmadığından yakınıyolardır. Ne diyelim Allah hak edenin gönlüne göre versin.

2|0
    0|0
  • Sen fantastik dunyandan cikio lineer olan dunyaya gelmissin... kadinlar herzaman meta ve pramatikti.. yani hic degismedi sadece sen gerceklere karsilasmissin... siir yazilan kadinlari zaten erkekler yazdi ama o siiri yazan ilhami kadinlar degil.. sairin icindeki duygu hazineleridir.. erkekler gibi (!) olmadilar erkekler gibi duygulari olan bir canli turu degildir cunku kadinlar.. hicbirzamanda olamazlar... mevlananin pergeli sadece erkekler icin turev oldu.. ters fonksiyon olan kadinlqrla mutluluklar basarilar sana... gercek dunyada hosgeldin.. gunah kecini (erkekler) azat ettiginden dolayi da tebrikler...

1|0
    0|0
  • herşey saçma sapan hal aldı

3|1
    0|0
  • İnsanlar eskisi gibi değil dostum, kadınlara daha çok yansımıştır.

2|1
    0|0
  • Çünkü kimse soğan ekmek yerim deyip yemiyor. Limon satarım diyenler limon satmıyor.

1|2
    0|0
  • Erkekler Devam
    139

10 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 128

• Kadinlar eskiden ezilen susturulan tarafti, iliskide kadin yoktu sadece erkek ve istekleri, hizmetleri vardi. Eh kadin ezik, hizmetci, sesi de yok olunca tabi adamlarin keyfine diyecek yoktu. Aldatsa adi capkinlik, vursa vurdugu yerde gul biter, sovse sen hata yapmissindir, kovsa kesin sen surtuksundur. Ne aski? Eskiden yasayip da hem bunlara ses etmis hem de sevilmeye devam edilmis kac kadin vardi? "İnsan cekecegi cileye asik olurmus" dermis o eskiler.

9|1
    0|0
  • günümüz kadınlarındaki bazı olumlu ve olumsuz özellikler: (genellemedir)
    -kendini ezdirmeyen
    -hakkını arayan
    -çalışan
    -eğitimli
    -çocuk yapmadan önce ona nasıl bakabileceğinin araştırmasını yapan
    -erkeksiz de yaşarım diyen
    -kendini değerli gören
    -toplumda daha aktif rol oynayan
    -özgürlüklerinin kısıtlanmasına izin vermeyen
    -kendi kararlarını kendi alan
    -etrafını sorgulayan, akıl ve mantığını daha iyi kullanan, analiz yeteneği kuvvetli
    -mutlu olduğu şekilde yaşayan
    -sevgilisi olan erkeklere yaklaşmayan
    -zor seven
    -sadık
    -kadın ve erkek eşitliğini savunan
    -insanların dinini, ırkını, cinsiyetini vs umursamayan. her canlıya aynı saygı ve sevgiyle yaklaşan.
    -evladına hayatıyla ilgili seçme imkanları tanıyan ve onu olduğu gibi seven
    -başkalarını ezmeyi düşünmez çünkü zaten yıllar içinde egolarının otokontrolünü sağlamış biridir
    -olduğu gibi olan
    ...
    -erkek parası yemeye çalışan
    -çalışmayan, yan gelip yatan
    -düşüncesizce çocuk sahibi olan
    -eğitimsiz
    -başkalarının sevgilisini elinden almaya çalışan (hatta kankalarıyla planlar yapan (genellikle şimdiki liselilerin acınası hali))
    -özgürlüklerinin kısıtlanmasını iyi bir şey sanan (ahhh kıskanılıyorummmm işte buuu... kafaları)(çünkü öyle görmüş öyle sanıyo)
    -hakkını aramaktan çekinen
    -ezilen, susan
    -erkekle kadının eşit olduğunu düşünmeyen
    -insanları yargılayan ve psikolojik baskı da bulunan
    -evladına kendi hayatında seçme hakkı tanımak yerine kendi fikirlerini dayatan
    -şıpsevdi
    -kerkes ona baksın onu sevsin isteyen cins
    -egolarını başkalarının üzerinden tatmin eden
    -kendini değersiz gören
    -erkeksiz yaşayamam diyenler
    -erkeklere kendini yarandırmak için binbir çaba harcayanlar (oldukları gibi olamayanlar)
    -akıl fikir şu çocuğu nasıl tavlarız. ay şu çocuk bana baktı mı gibi aklı bir karış düşüncelerdekiler
    -korunmadan cinsel ilişkiye girip hamile kalanlar ve çocuğu aldıranlar (buna çok karşıyım. hatanın cezasını çekmelisin. bu o çocuğun suçu değil çünkü)

3|0
    0|0
    • yani kimi dürtülerinin kurbanı.
      kimi de yıllarca gördüğü ezilmiş kadın profilinden büyük rahatsızlık duyduğundan ve akıl & mantığının yolundan gittiğinden daha dik , sağlam duruşlu kişi olmuş. yaşadığı ya da yaşandığında kötü olacağını bildiği acıları başkaları yaşamasın diye kimsenin erkek arkadaşına göz dahi atmamış kişi.
      diğer yandan dürtüleriyle hareket eden insanlarsa biraz daha hayvanlara yakın gibi geliyor bana. çünkü hayvanlar da dürtüleriyle hareket eder. geçmişte görüp yaşadıklarımız özgürlüklerinin yaşamının değerinin ve tek başına da güçlü olabildiğini gösteren her şeyin farkında varmasıyla kadın değişti. kimi edepsizleşti. kimi dişlendi. kimi güçlendi. kimi de özgürleşti (sapıtmadan)

• Ben bunlarda teknoloji ve sosyal medyanin etkisinin oldugunu düsünüyorum. mesela simdi sevgililer birbirlerine bir telefon kadar yakin ve bu yüzden cabuk yipratiyorlar asklarini. oysaki eskiden sadece bir fotograf, zar zor gizli görüsüp bulusmalar vardi. bu durumda ask sevgi tükenmiyordu, besleniyordu bana göre. doyumsuzluk, lükse merakta baska bir boyutu. gözlemledim, bir cok arkadasim instagramdi facebooktu orda zenginlerin hayatina özenip, bana niye bin tane gül almiyor bende öyle birini istiyorum, bende bana bilmem ne marka canta alan birini istiyorum diye kriterlerini maddiyet üzerine kuruyor. ne bileyim bir erkegin bilmem ne marka saati varsa "aman Allahim, müthis bir adam"diye tapiliyor. kanaatsizlik, daha fazlasini isteme, doyumsuzluk vs cok büyük bir etken. e bunlari nerden görüyor gencler? Sosyal medya, zengin züppe dizilerinden vs özeniyorlar. bildigin zehir bazi teknolojik ürünler bana göre.

5|1
    0|0
    • Şimdiyse baş kaldırıyorsunuz! Ve kadına şiddet cinayetler daha bir artıyor. Gerçi bazı kadınlar yaşamayı bile hak etmiyor. .

• Aslında insanlar karşılıklı olarak değişti, kadınlar erkekleşti erkekler kadınlaştı. Boşanmalar neden arttı, çünkü aynı evin içinde iki tane kadın ya da iki tane erkek olduğu için. Kadın kadınlığını unuttu erkek erkekliğini...

3|4
    0|0
  • Ben genel olarak insanlardan nefret ediyorum kadını da erkeği de aynıo

8|2
    0|0
  • ben artık o kadınları anlıyorum. çünkü birini seviyorsun aşık oluyorsun fedakarlık yapıyorsun uğraşıyorsun didiniyorsun ama sonuç fosss. adamın götü kalkıyor seni beğenmemeye başlıyor başkalarına gidiyor aldatıyor. ben mesela sevdim birini gözü görmedi öyle parası puluda yoktu ama herşeye razıydım. adam beni bıraktı paralı kız buldu şimdi ben nasıl duygusal olayım. insanı zorla kötü yapıyor bu hayat.

5|0
    0|0
  • Çünkü herkes çıkarcı ve herkes menfaatinin peşinde. Sırf arabası için çocukla çıkan arkadaşım oldu diyecek bir şey bulamadım.. Sevgi yok herkes alıp verme peşinde, saygı yok paran kadar yalandan saygı görürsün, dürüstlük yok "aa olur mu öyle şey aşkım saçmalama"lar başladı, güven yok iki dakika önce elini tutan sen gidince başkasının eline yapışır olmuş. Hep söylerim yine söylüyorum sonumuz hayrolsun. Evlilikten ilişkilerden insanlardan soğudum sırf bu sebeplerden kimseyi sevgili olarak sevesim gelmiyor

1|1
    0|0
    • Bunlardan daha çok hayatın güzel tarafinda onlar da var yani hep olumsuzlara bakıp hayata küsmek olmaz.

• Çünkü kadınlar edindikleri acı tecrübeleri ve annelerinin saçlarını süpürge etmesini, aşağılanmasını, hep susan, alttan alan geliniyle eve giren ve ancak kefeniyle çıkabilen kadının özünde ne kadar mutsuz ve kendisini eşine , çocuklarına adayan kadın olmanın yaşanmamış yaşamın, ne kadar acı olduğunu idrak ettiler...

3|0
    0|0
  • 11 aydır aralıksız hergün bir insan görunümlü köpek için agladigimi hatırlıyorum açım hala devam ediyor ayrildigimiz ilk günkü gibi hala o acıyı hissedebiliyorum içimin acısından yere dizlerimi çöküp öküz gibi karnimi sıktıģımi hatırlıyorum ben sırf içimdeki acıyı biraz olsun hissetmiyim diye bağıra bağıra ağladım günlerce ben hayatimda ilk defa babama aşık oldum dedim aglayarak anlattım bunu ona soylesene kim babasının karşısına geçip sevdiği adamı aglayarak anlatır? Gülerek anlatmak varken. Ailem kafayı yedim sanıp beni doktora götürdüler zorla ve o boktan ilaclari kullandım o bunların hiç birini bilmiyor uzun sclarimi boynumda kestirdim gram uzulmedim o sıra saçlarımı hiç sevmiyordum soylesene hangi kadın saçlarını sevmez ki?

1|1
    0|0
    • bir an bunları okurken kendimi gördüm cümlelerimde.,...

• Öyleyse çok olmadı

• @myadres 11 ay oldu

• Çünkü hayattaki herşeyden vazgececek kadar sevilecek bir erkek kalmadı soğanmış ekmekmiş bırakın bunları aç kalınca senide görücem ben tamam zenginlik peşinde değiliz ama işi olsunda isteriz evlendikten sonra batarsa bırakacak değiliz ancak ben sonu belli olan bir evlilik kurup çocuklarımı sefaletin içine atmayaacak kadar zeki bir kadınım sırf aptal bir hormon yüzünden işsiz gücsüz birini sevip cocuklarımı umursamayacak kadarda kötü bir anne olamam

1|0
    0|0
  • Erkekleri niye kötüledin ki şimdi? Kadınlar müthişti de erkekler bozuk muydu? Bence bu çok kırıcı bir yaklaşım. bir y kromozomu mu kötü yapıyo onları?

2|2
    0|0
  • Erkekler kadınlari bu hale getirdi

4|1
    0|0
  • hepsi öyle değil ya. benimde doğru dürüst arkadaşım yok. gerçekten çıkarcılar birazda iki yüzlüler. ya bana mı öyleleri denk geliyor acaba, bilmiyorum. arkadaşlığı önemsiz görüyor herkes ama bence kesinlikle öyle değil. ama hala umudu kesmedim ya ben. kesin bana öyleleri denk geliyor :D

2|1
    0|0
  • kadınlar erkekler olarak ayırmamak gerekir tüm insanlar öyle oldu hepimiz aslında biraz öyleyiz. Çünkü kendin olma diye birşey kalmadı insanlar benliğini kaybetti artık. Her yenilik her alandaki bir yenilik bir duyguyu sömürmeye başladı. Çünkü biz çocuklarımızda azla mutlu olmayı değil ne kadar doyumsuz olursan o kadar önde olursun gibi saçma bir karakterist özellik oluşturduk. Doyumsuzluk eşittir mutsuzluktur. Mutsuzlukta zamanla güzel saf duyguları kaybettirir insana. Bugün elimizdekinin kıymetini bilmeyip her yeni gördüğümüzü her birazdaha iyi olduğunu güzel olduğunu zannettiğimiz fakat öyle olmayan şeylerin peşinde olduğumuz sürece yani kısaca doyumsuzluğumuzu dizginleştirmediğimiz sürece mutsuz duygusuz olmaya ve karşımızdakileride anlık mutluluk yaşatıp daha sonra hayatı zehir etmeye devam edeceğiz. Benliğini asıl kimliğini koru ve göster ki mutlu olabilir ve mutlu edebilirsin.

1|0
    0|0
  • Aynen insan hemcinsinden utanır oluyor.

1|1
    0|0
  • Herkes nasil istiyorsa oyle olsun.

2|0
    0|0
    • İstediğim gibi bir insan olmayınca bnen yalnız kalıyorum aslında

• Çok üzüldü çünkü o kadınlar. Sahip oldukları azcık umutlarıda degecegini düşündüğü bir öküz tarafından paramparça edildi. Maddiyatini bilmem ama duygusuzlasan kadın kirilacak bir kalbi bile kalmayan kadındır.

4|0
    0|0
    • kim aldattı senide bu laflar ne böyle 10 tane sevgili yapıp en sevdiğin seni aldatınca erkekler öküz
      gidip en burnu havada olanları seçin ortamdan ortama giren erkeğe sosyal damgası takıp yanına alın sonra aldattı tamam :D

• Dünya maneviyatla değil maddiyatla dönüyor insanlar mekanikleşiyor duygularını arka plana atıyor. Hoş değil hiç değil.

1|1
    0|0
  • ben çok duyguluyum. erkekte para aramam. tamam parma olsa mutlu olucam aam sevdiğim insnaı kullanmam

1|1
    0|0
  • Bence türk kadınları desen daha dogru. Meslegi olmayan maaşı olmayan kadın zengin erkek ister. Kariyeri olan maddiyata önem vermez.

2|2
    0|0
    • Ne kariyerliler gorduk jiple gelince hic tanimadigi birini gormus gibi hayran hayran gozlerle bakan ☺ alakasi yok. Aile ici egitim ve psikoloji ile alakali bu.

• Sacma sapan sekreterleri örneo verme

• Örnek** @oldhomemovie

Kariyeri olan dedim. Sacma meslekler demedim

• Kızlar Devam
    108

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...