İnternet üzerinden kurulan arkadaşlıklar neden kısa soluklu oluyor?

Sosyal medya hesapları üzerinden tanışan insanlar neden bu arkadaşlık ilişkisini uzun süre sürdüremiyor?

Bunun temel sebebi nedir?

4|0
28|10

En İyi Kız Görüşü

• Sosyal medya uzerinden kurulan arkadasliklarda insanlar oldugu halini degil olmak istediklerini yansitir karsiya. Bu yalanlarda bir sure sonra ortaya cikar ve biter arkadaslik. Benim basima geldi ben her zaman oldugum halimi yansitirim karsiya ama karsimdaki canimdan cok sevdigim 'eski' arkadasim bana yalan soylemis. Yalani affetmem ben oyle bir huyum var ama o bende cok farkliydi bir sure sonra affettim ama bana soyluyemiyecegi bazi seyler varmis. Kendine iyi bak dedi gitti. https://youtu.be/IAgJI90Pxns bir de bu şiiri gonderdi.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 27

• Bana kalırsa internet üzerinde insanlar genelde oldukları gibi değil olmak istedikleri gibi davranıyorlar kendisi gibi olmayan insanlar da kendi içlerinde bir yere kadar anlaşabiliyor haliyle. Durumun böyle olmadığı arkadaşlıklarda sosyal medyadaki arkadaşlık gerçek hayata da dahil oluyor bir yerden sonra zaten eğer mümkünse.

0|1
    0|0
  • Yüz yüze gorusulmedigi için karşıdakine değer verilmiyor. Sonuçta bir engel her şeyi hallediyor. Ama benim uzun sure devam eden dostluklarım var nurdan tanıştığım.

0|1
    0|0
  • Arkadaşlıktan bahsetmişsiniz.. kişilerle alakalı.. görüşmeyi sürekli düşündüğüm arkadaşlıklarım var..

0|1
    0|0
  • Kişilerle alakalı bence. Benim sosyal medya üzerinden tanıştığım bir arkadaşım var ve yaklaşık 4 yıldır tartışmadık bile :)

0|1
    0|0
  • sosyal medya üzerinden arkadaşlık kurmak nedir dünyanın en büyük saçmalığı gözden ırak olan gönüldende ırak olur bir insanla arkadaş olabilmek için onunla güzal anılarını paylaşıp zaman geçirmen gerekir aynı düşüncelere sahip olman gerekir sosyal medya üzerinden de düşüncelerini çok iyi aktaramazsın sanaldan kurulan bütün dostluklar aşk ilişkileri unutulur ve unutulacaktır

1|1
    0|0
  • Cok haklisin. ne bulusuyosun ne ortak arkadas var. Ortada bisey yok bos bos mesajlardan baska. ama facebooktan tanistigim arkadasim var 2012den konusuyoruz duzenli

0|1
    0|0
  • İletişimde sıkıntı olduğu için sanırım

0|1
    0|0
  • Sanmıyorum herkesde öyle degil. Benim arkadaşlarım var çok uzun zamandır konuşuyoruz

0|1
    0|0
  • Gerçekte tanışıp konuşmayınca öyle oluyor.

0|1
    0|0
  • Sanaldaki arkadaşlıklar internet bitene kadar :)
    Sıkıntı gidene kadar

0|1
    0|0
  • Cunku amac belli bir sure eglenip ayriliyor herkes.

0|1
    0|0
  • Cunku sanal arkadasliklar suya yazi yazmak gibidir, bostur, gereksizdir.

0|0
    0|0
  • Mesafe bence

0|1
    0|0
  • Bir süre sonra sıkılıyor insan bu yüzden galiba

0|1
    0|0
  • bir ara yalnızlıgını doldurmak için konusuyosun gereksiz baglılıklarda olabiliyo hatta bunu aşk sanan ahmaklarda. Halbuki tamamen bilinmeyene merak baska bşy degil

0|1
    0|0
  • internetten ilişki yaşamak bilgisayar kablolarına ilgi duymak gibidir çünkü...

0|1
    0|0
  • Güvensizlik.

0|1
    0|0
  • Bence öyle değil.

0|1
    0|0
  • Güven zor kazanılıyor

0|1
    0|0
  • İnternet üzerinden olduğu için.

0|1
    0|0
  • Bilemiyorum. Kişiler birbirini "sanal" olarak görmekten vazgeçemediği için olabilir.

0|1
    0|0
  • Şebeke hatası

0|0
    0|0
  • Ben arkadaş gördüğüme internet reel diye bakmam insanların kafasının içini seviyorum dışardan görünen kalıbını değil

0|0
    0|0
  • Genelleme yapmayalım haklılık payı olsa da.
    Burdan tanıştık biz de üç sene

0|0
    0|0
  • Benimkiler hep uzun soluklu

0|0
    0|0
  • Twitter'da tanıştığım arkadaşları, Whatsapp'ta topladım. Uzun süredir arkadaşız ve konuşuyoruz. Hatta birbirimize sırlarımızı anlatacak pozisyona bile geldik diyebilirim.

0|0
    0|0
  • Bunun sebebi insanların tavrı "aman bu olmasa öteki olur" diye kestirip atmak hemen ilk fikir ayrılığında yol vermek özetle insana değer vermemekten kaynaklanır bir diğer etmen ise sanal ortamın verdiği güvensizlik

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...