"Güçlü erkek veya güçlü kadın" denilince aklınıza ne geliyor?

Güç günümüzde paraysa eğer çok zengin bir adama güçlü diyebilir miyiz? Az parası olupta çok çevresi olan bir erkek mi güçlüdür. Yoksa sözü geçen bilgili bir erkek güçlü müdür?

Kadınlarda da aynı durumlar geçerli.

3|0
35|15

En İyi Kız Görüşü

• Güçlü erkek deyince sanırım hepinizin aklına evvel kol gücü, kas gücü geliyor.
    Ama güçlü kadın deyince bambaşka..
    Tırnağı kırılınca aglamayan kadınlar mesela, raki içenler, kısa saclilar belki.. Faturanın nereye ödendiğini bilen, market posterlerini kendi taşıyabilen, en hafif rüzgarda titremeyen kadınlar.. Gözyaşını kullanmayan, bilgili ve duyarlı , erkeklerin pek te sevmediği kadınlar geliyor aklıma
    Haa birde normal doğumdan korkmayan kadınlar 😁

3|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Annem geliyor net ben baba kelimesini sözlükten bakıp yazan adamım...

Anne kelimesini anlatmaya ne tdk sözlüğü yetiyor nede başka sözlükler yürek gerekiyor senelerce emek gerekiyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 34

• Harama el, göz, kulak uzatmayan varsa bu devirde bana göre en güçlü insandır.
    Bir de kavanoz kapağını zorlanmadan açıyorsa daha ne istenir bir insandan?

0|2
    0|0
  • Hayattaki tüm zorluklara karşı halan direnebilen kişiler güçlüdür.

1|3
    0|0
  • Güç bir insanın kendini ne ölçüde gerçekleştirdiğidir bence. Güçlü erkek ya da kadın hedeflerine ulaşma konusunda net bir çizgide yürüyen bir bireydir. Eğer hedef çok para kazanmaksa zengin bir insan kendi içinde güçlüdür , hedef sosyal çevre ile ilişkilerin iyi olmasıysa çevresiyle iyi anlaşan çevresi geniş bir insan da kendi içinde güçlüdür.

0|1
    0|0
  • Karakteri aklıma gelir. Toplumda duruşu, bakışı, sözleri, davranışları güçlü olduğunu gösterir. Çok geniş kapsamlı aslında. Hayat tecrübesi, kendini geliştirmesi, zekası, dili kullanması birini güçlü yapar. Parasıyla güçlüyüm imajı çizmeye çalışanlar sadece kendilerini kandırıyorlardır.

1|1
    0|0
  • Zeka , bilgi ve cesaret... Kadın veya erkek olmasi farketmez bu üçüne sahipse eger güçlüdür ve elbette para kazanmasi da kacinilmaz olacaktir...

0|1
    0|0
  • Kendim geliyorum aklıma 😂 😂 ben güçlüyüm çünkü 😂 😂

0|1
    0|0
  • Benim fiziksel güç geliyor direk aklıma 😂😂💪💪

0|1
    0|0
  • güçlü kadın denince; ben kendim :D

0|1
    0|0
  • Para sadece materyalden ibarettir.
    Birşeye dayanarak güç alıyorsak bu güç değil değildir.
    Güçlü insan içinde çoğu duyguya kırılmışlığa acıya döküklüğe rağmen yinede ayakta durup direnmeye çalışandır.
    Güçlü olmak metanet göstermek her bünyenin işide değil.
    Ben söylediğini duygusal ve içsel yönden değerlendirdim.

0|1
    0|0
  • Sağlam bir karakter ve biraz da para bir araya gelince deniliyor sanırım.

0|1
    0|0
  • Sözü geçen saygılı güçlü karakterli konuşmaları düzgün olan ( çocuk gibi ya lı konuşmayan) bence bu kadar

0|1
    0|0
    • Tamam para da gerekli ama parayla da adam olunmaz şimdi herkes erkektir ama bir adam olmak da kolay değil

• Güçlü kadın deyince aklıma bayan Türk Subayları Polisleri geliyor hem Vatan için calisirlar hemde evlerinde annelik yaparlar

0|1
    0|0
  • Hepsini kapsar.

0|1
    0|0
  • Umudunu yitirmeyen herkes güçlüdür.

0|2
    0|0
  • Gunumuzde parasi olan insan bilgili oluyor para bilgi sahibi ediyor herhal bende bilmiyorum

1|1
    0|0
  • Yuri Boyka 😍😅

0|1
    0|0
  • Karakter olarak güçlü basit şeyler peşinde olmayan insanlar geliyor. Erkekler içinde böyle. Güçlü karakteri olan insanlar her zaman için er ya da geç diğer anlamlarda da güç kazanırlar diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Beyni çalışan erkek / kadın güçlüdür 😂

0|1
    0|0
  • Manevi gucu yuksek pozitif
    Hayata bakis acisi herseye takilmayan hayir ve serre inanan

0|1
    0|0
  • ekonomik anlamda guclu : kimseye baglı olmayan , sevglisyle ya da eşiyle kavga ettiğinde ayrılamamazlık yapmayan.
    Duygusal anlamda guclu : ben naparım o olmassa? demeden çekip gidebilen
    Sosyal anlamda:: mantıgını kullanabilen

0|1
    0|0
  • Hayatta tek başına ayakta durabilen insanlar geliyor

0|1
    0|0
  • Olaylara karşı yılmayan insanlar aklıma geliyor.
    Kadın olarak Marie Curie'yi hatırlıyorum.
    ADAM olarak Abraham Lincoln.

Tabi bunlar işin Avrupa tarafı. Bize hep Batı özendirilmiş, üzgünüm ki aklıma ilk bunlar geldi.

0|1
    0|0
  • En ağır Halteri kaldıran

0|1
    0|0
  • Herşeye karşı yılmamış, ayakta kalmış.

0|1
    0|0
  • güçlü kadın denilince aklıma Hürrem sultan geliyor

0|1
    0|0
  • Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz geliyo niye bilmiyorum 😂😄

0|1
    0|0
  • Bilgisi olan, parası olan, zeki olan, geniş omuzları, büyük elleri olan erkek güçlüdür:/

0|1
    0|0
  • Duygusal anlamda hic yikilamayan kisi

1|1
    0|0
  • Sözü geçen bilgili biri bana gore gucludur..

0|1
    0|0
  • güçlü erkek/ kadın = zeki kadın/erkek. zeka geliyor aklıma. çünkü benim için en önemli şey zeka.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 14

• Sevmediğinizi biliyorum ama güçlü kadın deyince aklıma Leyla Zana ve Nene Hatun, Kara Fatma geliyor. :D

Güçlü erkek deyince Hz Hamza geliyor. :)

0|1
    0|0
  • Nefsine ve kibrine söz geçiren güçlüdür.
    Yoksa yediği darbelerden elde ettiği tecrübeler ile gardını alıp sürekli içine kapanan insanlar güçlü değiller.

0|1
    0|0
  • Çok paran olupta o parayla çevre yaparsan o çevre suni olur, bugün var yarın yok. Kendi kişiliğinle, güzel sohbetinle çevre yaparsan o çevre 40 yıl sonra bile işini görür :)

0|1
    0|0
  • Güç benim bilgime gore 3 E ayrılır 1:kas gücü kuvvetli falan 2: parası çok yani parayı basıp her şeyi yapan 3:zor durumlar karşısında yıkılıp pes etmeyen mesela şirketi batırmış iflas etmiş ama pes etmeyip yeniden şirketi kurup düzenini oturtmus yani hayatın çıkardığı zorluklara dik durmak falan

0|1
    0|0
  • Zeki ayakları üstünde durabilen geliyo :/

0|1
    0|0
  • erkek gibi erkek kadın gibi kadın olan güçlüdür

0|1
    0|0
  • Toplumsal ve sistemsel tabuların yıkıldığı bireyin "standart düzen" prangalarını parçalayıp özde özgünleştiği tanımdır..

0|1
    0|0
  • sinan oğan hemşerim geliyo

0|1
    0|0
  • Kocasının sözünden cıkmayana güclü kadın, itibarlı erkeğe de güçlü erkek denir :/

0|1
    0|0
  • alakası yok parası olan güçlüdür kendimizi kandırmayalım

0|1
    0|0
  • heman
    ve zeyna :)

0|1
    0|0
  • Dominant otoriter sahibi sert bir kadib geliyor

0|1
    0|0