Insanlar neden Sabah namazinda camiilerimizi doldurmazlar?

Geçen gün miraç gecesiydi ve herkes camiileri tiklim tiklim (masallah) doldurdu.. Lakin her gün kilinmasi farz olan sabah namazlarinda neden camiiler bu kadar bos kaliyor? 2 sene önce tatile gittigimde, sabah namazinda, imam, ben, babam, ve kardesim vardik.. baska kimse gelmemisti.. :(

1|0
6|14

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 13

• Adamın biri kalkmış camiye gitmek üzere temizce giyinmiş yola çıkmış.

Giderken yolda düşmüş, kalkıp üstünü silkeleyip evine dönmüş. Elbisesini değiştirip temiz kıyafetlerle tekrar yola çıkmış.

Yeniden düşmüş, yeniden eve gidip üstünü değişip yola çıkmış. Yolda giderken elinde lamba ile onun yolunu aydınlatan bir adam görmüş.

Beraber mescide doğru ilerlemişler. Düşen adam lambayı tutana namazı kendisinin kıldırmasını söylemiş kabul etmemiş lambayı tutan adam.

Düşen adam niçin istekli olmadığını namaz kıldırmayı kabul etmediğini sorunca lamba tutan adam kendisini şeytan olduğunu söylemiş.

Düşen adam şok olmuş ve neden kendine ışık tutup yolunu aydınlattığını sormuş.

Şeytan demiş ki;
    Seni düşüren bendim mescide gitmemen için ve sen birinci defa düştüğünde eve gidip elbiseni değişip tekrar mescide doğru çıkınca Allah senin tüm günahlarını affetti.

Ben seni ikinci defa düşürdüm sen tekrar üşenmedin eve gidip elbiseni değiştin tekrar yola çıktın bu defa Allah senin geçmiş ehli beytinin günahlarını bağışladı.

Ben korktum ki üçüncü Düşmende Allah dünyadaki tüm müslümanların günahlarını bağışlayacak. O sebeble senin güvenli bir şekilde mescide ulaşman için lambayla yolunu ben aydınlattım…

Hepimiz böyle olabilseydik bu sorulara gerek kalmazdı..

0|0
    0|0
  • Camiden camiye değişiyo ama dediğin gibi özel günler hariç yani kandil bayram namazı gibi birde cumalarda çok dolar diğer 5 vakitdede istenen seviyede dolmaz hele sabahları nefis engel olur çoğu insana malesef evde bile kalkıp kılıyorsa helal olsun camiye gidiyorsa zaten 2 kere maşaAllah bu arada Allah kabul etsin.

0|0
    0|0
  • Allah kabul etsin

0|0
    0|0
  • Genelde öyle olur zaten

0|0
    0|0
  • Sen ibadetini, biz geldik başkaları niye gelmedi diye düşünerek yapma, sen ibadet et, boş ver gerisini :)

0|1
    0|0
    • abi, Allah'in rizasi için yapiyoruz tabii. ama yani insanlar neden böyle yapiyor merak ettim :)

• 1. si yaptığın ibadet seninle kalsın gizli olanı makbuldür.2. si de günümzde değişen dünya düzeni iş-güç meseleelri yznden kılan kişi de evinde kılablyr camide kılmak en iyisi ama denk gelmeyeblr...

0|0
    0|0
  • İşte dine verdiğimiz önem

0|0
    0|0
  • O namaz cemaatle kılıması farz olan bir namaz sabah namazını evde tek basına kılabilirsin örneğin cuma namazi haftanin en kalabalik namazı

0|0
    0|0
  • evde kılıyorum

0|0
    0|0
  • kalkamadım allah affetsin :'(

0|0
    0|0
    • amin.. yalniz degilsin.. çok insan kalkamiyor :D

• reis allah sormuycak mı bana sen neden namazını zamanında kılmadın hep uyudun? :( allah affetsin inşallah uyku düzenimi düzelticem yakın zamanda

• Allah affedicidir.. Merhametlilerin en merhametlisidir.. Rabbim hepimizin günahlarini affetsin. Böyle düsünmen güzel.. Rabbim imanini güçlendirsin :)

• çoğu münafık da ondan

0|0
    0|0
    • insanlara isim takmayalim.. onlarin günahlarindan haberdariz, lakin ya tövbe ettiyse? ben sadece bir soru sordum :)

• isim takan ben değilim kuranda sure bile var münafıkun suresini

• 2 senedirli namaz kılmıyorsun Neyin tantanasını yapıyorsun

0|0
    0|0
  • Sabah kalkmak kolay değil bide kalkıp camii ye kadar yürümek

0|0
    0|0
Yükleniyor...