Bu tür sembolik günleri sevmiyorum.
Yok babalar günüymüş, yok anneler günüymüş, yok sevgililer günüymüş..
Pekii hiç araştırdınız mı? Anneler günü neden var? Biz müslümanları simgeliyor mu? Bilgilere göre "Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı. ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi."
Yani demek istediğim arkadaşlar anneler günü olsun, babalar günü, sevgililer günü olsun.. Onları o bir gün için değil sevdiklerinizi her gün özel hissettirmelisiniz.. Yok illa ki özel günümüz olsun diyorsanız doğum günleri var, evlenme yıl dönümleri vs size özel şeyler var yahudilerin geleneğine neden uyalım ki? Müslümansan değer vermelisin bu söylediğime.. 😊

0|2
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyada İletişim yokken. İslam dünyaya gelmeden binlerce yıl öncesinde yaşamış insanlar direk cehennemlik mi o zaman?
    ya da yaptıkları iyi ve ya kötü bakmaksızın sırf bir yahudi yaptı diye birşeyleri kötülemek ne kadar doğru ne kadar yanlış?
    Şimdi Yahudilik Allah'ın bir dini değil mi? Ya da bozulmuş diyorsan adamların icatlarını ne diye kullanıyorsun?
    Böyle düşününce bence sende benim dediklerime değer vermelisin.

0|0
    0|0
    • Yaw nerden nereye gittin.. Sadece bu geleneğe alıştırmayın ailelerinize onlara gerekli açıklama yapabilirsiniz mesela.. Örneğin annecim ben bu güne özel anneler gününü kutlamıyorum sen her gün benim annemsin ve seni her gün Mutlu etmek benim görevim diyebilirsiniz anne sana anneler gününün açıklamasını yapayım de mesela anlat ona o da öğrenir yani ne biliyim paylaşmak istedim ben annemle paylaştım bunu çok güzel karşıladı haklısın Dedi sizin de denemenizi istedim emin olun bu daha özel anneninizin doğum gününü unutmayın annenize ayda ya da haftada bir özel hissettirin.. :)

• Annem benim için her gün değerlidir. Ama bunu boyle ifade etmek varken sen olayi dine bağladın hatan burda

En İyi Kız Görüşü

• Alt tarafı annesine bir buket gül veya başka bir hediye verecek mutlu edecek kadını, illa ki para payılıp hediye vermesine de gerek yok el emeği ile bir şeyler de yapılabilir. Niyet sevgiyi göstermek. Ha evet sadece bir günle sınırlı kalmamalı başka günlerde de bunu yapmalı kimse buna da dur demez zaten. Ama her şeyi de müslümanlığa bağlamak bana normal gelmiyor.

0|0
    0|0
    • Sadece bu geleneğe alıştırmayın ailelerinize onlara gerekli açıklama yapabilirsiniz mesela.. Örneğin annecim ben bu güne özel anneler gününü kutlamıyorum sen her gün benim annemsin ve seni her gün Mutlu etmek benim görevim diyebilirsiniz anne sana anneler gününün açıklamasını yapayım de mesela anlat ona o da öğrenir yani ne biliyim paylaşmak istedim ben annemle paylaştım bunu çok güzel karşıladı haklısın Dedi sizin de denemenizi istedim emin olun bu daha özel anneninizin doğum gününü unutmayın annenize ayda ya da haftada bir özel hissettirin.. :)

• Yukarıda yazdım zaten sadece bir günle sınırlı kalması gerekmiyor farklı zamanlarda da olabilir ama o bir gün içinde bir anneyi mutlu etmenin de bir zararı olmaz diye düşünüyorum. Hele ki bunun dinlere bağlanması, yapmayın yahu.

Erkekler Ne Diyor 9

• Evet.

0|0
    0|0
  • Haklısın tabi bir yerde

0|0
    0|0
  • neden dayılar günü yok. vaya neden böyle günler var. hepsi insanları dinden uzaklaştırmak için bunu unutmayın..

0|0
    0|0
  • bende sevmem

0|0
    0|0
  • Uzun yazmışsın okuyasim gelmedi knk 😃 bizim ailede özel gün diye birşey yok 😃

0|0
    0|0
  • Anneler gununu muhammed uydurmus olsaydi eminim boyle dusunmezdin :)

0|0
    0|0
  • Başladılar yine.. Tamam haklısın

0|0
    0|0
    • Başladık değil.. Sadece bu geleneğe alıştırmayın ailelerinize onlara gerekli açıklama yapabilirsiniz mesela.. Örneğin annecim ben bu güne özel anneler gününü kutlamıyorum sen her gün benim annemsin ve seni her gün Mutlu etmek benim görevim diyebilirsiniz anne sana anneler gününün açıklamasını yapayım de mesela anlat ona o da öğrenir yani ne biliyim paylaşmak istedim ben annemle paylaştım bunu çok güzel karşıladı haklısın Dedi sizin de denemenizi istedim emin olun bu daha özel anneninizin doğum gününü unutmayın annenize ayda ya da haftada bir özel hissettirin.. :)

• Müslümanlık açısından bakarsan ve yahudi veya hristiyan kafası ile kıyaslar isen şimdi hesabı kapat terk et burayı.. Telefonu at.. Dötündeki dona kadar hatta.. Beyninide at..

Öyle olmuyor o işler..

• Ayıp.. bir kızla nasıl konuşacağını öğren de gel tartış..

• anneler günü :)

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Bende sevmiyorum ama oyle kaptirmisiz ki bir beklenti oluyo butun annelerde

0|0
    0|0
  • Dinle ilgisi yok bugünleri sevmiyorum kutlamam da sistemin insanları hediye çılgınlığına ittiği günlerden biri anneler günü de. Onun dışında alt tarafı bir gün yok Yahudi yok Hristiyan bu kadar abartmaya gerek yok. Kimse anneler gününü kutladı diye dinden uzaklaşmaz

0|0
    0|0
    • Ben dinden mi çıkıyorlar dedim? Sadece bu geleneğe alıştırmayın ailelerinize onlara gerekli açıklama yapabilirsiniz mesela.. Örneğin annecim ben bu güne özel anneler gününü kutlamıyorum sen her gün benim annemsin ve seni her gün Mutlu etmek benim görevim diyebilirsiniz anne sana anneler gününün açıklamasını yapayım de mesela anlat ona o da öğrenir yani ne biliyim paylaşmak istedim ben annemle paylaştım bunu çok güzel karşıladı haklısın Dedi sizin de denemenizi istedim emin olun bu daha özel anneninizin doğum gününü unutmayın annenize ayda ya da haftada bir özel hissettirin.. :)

• Ben zaten böyle özel günlere karşı olduğumu söyledim hiç kutlamadım kutlamam da. Sadece bunların dini inaçlarla bağdaştırılmasını anlamıyorum. Yahudilerden gelse ne olur hristiyanlardan gelse ne olur dini bir gün değil sonuçta.

• Anneler , babalar , sevgililer gunu ve yilbasida dahil kutlamiyorum. benim dinimde boyle seyler yok 😊

0|0
    0|0
  • Ben de sevmiyorum ya cidden

0|0
    0|0
  • Bende sevmiyorum anneler gününü

0|0
    0|0
Yükleniyor...