Arkadaslar bakarmisiniz lutfen bu ne yapmaya calisiyor?

1,5 sene önce ben 17 yasindayken abimin dügünu oldu. 1 hafta sonra birinden faceden mesaj geldi. Mesajda beni dugunde gördugunu, abimi isyerinden tanidigini, begendigini ve evlenmek istedigini, ailesinin hazir oldugunu ama ret cevabi almaktan korktugu icin benim onaylamami istedi. Uzunca roman gibi mesaj yazmis. Cok sasirdim ama umursamadim devami gelmez diye, unutmusum. Daha sonralari beni bunun kiz kardesi ve yengesi ekledi faceden, kabul etmedim. Bu yine mesaj yazmis insan gibi bir soru sordum sende insan gibi cevap ver diye. Cok sasirdim azarladi resmen cevap vermedigim icin. Ozaman engellemek aklima geldi ve engelledim. Ozamandan beri bana erisemiyordu. Tam kurtuldum derken ortak tanidiklarin Nisan töreninde karsima cikti. Aksi gibi birde karsi karsi masalara oturmusuz farketmeden, surekli bakip durdu cok rahatsiz oldum. Uzerinden zaman gecti. Dun facede mesaj kutuma bakarken rastgele mesaj isteklerine baktim, ve ondan gelen bir okunmamis mesaj gördum. Mesajin tarihi yaklasik 1 sene öncesini gösteriyor, yani 1 sene önce gelen mesaji ben daha yeni okudum. Mesajda "Iyi bayramlar. Bu bayrami birlikte geciremedik ama önumuzdeki bayramlari birlikte gecirmemiz dilegiyle" yazmis. Ben bu kisiyi hic tanimiyorum abimin isyerinden eski tanidigiymis. Ilk mesaj geldiginde anneme söylemedim umursamadim cunku devami gelmez nasilsa diye dusundum. O da annesi annemi aradi kizini görmeye gelelim diye, annem hayir dediysede bir caydan birsey olmaz diye tutturdu, Allahtan öylece kesildi devami gelmedi. Ama en son mesajini gördukten sonra cok sinirlendim. Cevap vermemem istemedigim anlamina geliyor. Cevap verseydim fikrimi degistirmek icin ugrasacakti, ugrasmak istemedim. Bu yuzden beni resmen azarladi mesajinda insan gibi cevap versene diye. Kendi kendini ifsa etti. Daha sonrada bu bayrami birlikte geciremedik ama önumuzdeki bayramlari birlikte gecirmemiz dilegiyle yazmis. 1 senelik mesaji yeni gordum. Sizce bu ne yapmaya calisiyor paranoyak oldum karsima cikcak diye

1|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• Evlenmek istiyor. Anlayamıyorsun sanırım. Sen istemiyorsan ona daha düzgün anlatabilirdin. Ha 1 sene geçmiş artık kapa gitsin konuyu.

0|0
    0|0
    • Cevap verip meseleyi uzatmak istemedim. Ama bakar misiniz bunu 17 yasindaki bir kiza yazmasi ne derece normal?

• Ozaman öyleydi sindi 19

• Anladım. Bitmiş geçmiş artık.

En İyi Kız Görüşü

• Paranoyak ama sakin cevap falan verme cesaret alır.

1|0
    0|0
    • Iste bende öyle dusundum cvp verirsem cesaret alir olumsuz desem bile fikrimi degistirmeye ugrasir basimi agritir en iyisi yazmamak diye

Erkekler Ne Diyor 2

• Tavrınız net olsun. Ortalık sapık doldu yaa!

0|0
    0|0
    • Iste ugrasmak istemedim o da surdurdukce surdurdu gelin guvey oldu kendi kendine

• Peki tesekkur ederim. Bir daha tekrarlarsa bu defa tavrimi net bir sekilde belirtecegim

• Rica ederim. En doğrusu bu olur sizin için.

• oha okumaya üsendim

0|0
    0|0
    • 1 dakikani bile almaz :)

• evet avrupaya yerlesen bazi turkler gercekten eski kafali oluyorlar, ilk kusak kimse o kafayla ilerliyorlar. Ben onlardan degilim sukurler olsun kendimi her alanda gelistirdim ama bu bahsettigim kiside göruyorum ki hala eski kafalilar, bu ne acele yani kendisi benden yasca buyuk gitsin kendine evlenmek isteyen bir kiz bulsun zorla guzellik olmaz ki!

• aynen öyle takma kimseyi istediyini yap.

Kızlar Ne Diyor 3

• Adm evlenmek istiyor belliki ams cok saglikli biri oldugunu dusnmuyorum sen basta adam gibi beni kendinelayik gordugun icin tesekkur ederim fakat evlenme gibi bir dusuncem yok deyip bir daha hic bir sekilde cevp vermeyecektin annende isteyen olursa kizim okuyor vermeyecem flan desin

0|0
    0|0
    • Annem zaten öyle dedi dediginiz dogru garip bir tipmis abimin dedigine göre, hoş normal biri olsa ne olacak daha yasim ne basim ne yani...

• Abin konussun olmadi bela degil mi iste bulur yapilir sen yinede dikkat et korkutmak icin demiyorum temkinli ol yalniz falan cikma bir toplulukta da sana bir sey derse sakin susma gorusuyosun sanirlar mesajlarinizi gosterebilirim size cevap vermemem istemedigimin bir gostergesidir de kesir at

• Niyeti ciddi belli ki aşık olmus :D

0|0
    0|0
    • Bana daha cok avlanmaya cikmis gibi geliyor, sanki evlenecek kiz bulamamista kiminle evlenirsem kardir diye dusunmus gibi...

• Ayrica ben o zaman 17 yasindaydim 17 yasindaki bir kiza bunu yazmak nedir ya?

• Açıkça istemediğini söyle

0|0
    0|0
    • Iste mesaj geldiginde panik oldum dusundum acaba cevap verip hayir desem mi diye, o da alttan girip ustten cikar ne bileyim aklimi bulandirir en iyisi hic yazmayayim dedim sonradan

• Evet birdskisine tepkini göster ona

• Yani yine mesaj ile ulasirsa cevabim kesin ve net olur ama bir toplulukta karsima cikacak diye paranoya yaptim, ozaman hem tepkimi belli edemem hemde yanlis anlasilma olur insanlar tarafindan. topluluk dedigim yani tanidiklarin oldugu Nisan dugun vb gibi

Yükleniyor...