Kendimi maneviyata ve ehl-i kitaba; adamaya ve aitlemeye karar verdim. Bu konuda ki, görüşleriniz ve tavsiyeleriniz?

Aslında çok öyle; İslamcı, dinci, muhafazakar ve tutucu tabiki de, olmasada dindar yaşayanlardanım. Davranışlarım; gayet, nizamlı, intizamlı ve tertipli bu konuda zaten mayamız düzgün... Kendimi her anlamda, konuşma tarzında ve üslupta genel kültür bazında yetiştirmiş biriyim. Küfür etmeyi, ve argo sokak edebiyatıyla konuşmayı sevmiyorum. İçkim yok sosyal içici falanda değilim. Ama içenede karışmam. kendimce banane der geçerim. O ortamlara ister istemez giriyorum bazen, arkadaşlık nezlince ara ara dahil oluyorum ama dokunmuyorum. Ataya anneye babaya ikramımız, zaten düzgün... Namus olgum zaten var. Ahlaklı ve iffetli yaşıyorum. Bir bayanla bırak kaçamak bir şekilde; gözgöze gelmeyi ve kesişmeyi, elimiz ayağımız düzgün olduğu halde, ilk göz kontağı haricinde kolay kolay zaten bakamıyorum, utanıyorum ve çekiniyorum falan... Müteassıp yaşıyorum, zaten Kur'an okumadığım, ve namaz kılmadığım dönemlerde bile ama bu yeterli olmuyor tabi ki... Beni ahiretde kurtarmaz... O yüzden yukarıda saydığım davranışlar dışında, siz peki hangi noktalarda kendimi düzeltmemi önerirsiniz?

0|1
3|2

En İyi Kız Görüşü

• yaşın çok genç daha

0|1
    0|0
    • 21 yaşındayım, bunun yaşla bir ilgisi yok ki; önemli olan genç yaşlarda böyle bir girişimcilikte bulunmak ve rabbin rızasını kazanmak...

• @fatih9661 vayyyy vayyy vayyy konuştu

• Herkes kendi yaşantısında ki girdilerden ve çıktılardan haberdardır sayın gizli üye :) Ben kendi yaşantımdaki mevcut hayat standardımdan sorumlu ve mesulüm sen kendi hayatına etki edecek yaşantından ve hayat standardından sorumlusun... Ben kendi çizgimden yolumdan ve sürdürdüğüm o hizadan mübessilim sende aynı şekilde kendi tutturduğun yoldan ve sürdürdüğün çizgiden mübessilsin... :) Ben bu konuyu akıl almak için değil zaten nasihat almak için tenbih toplamak için açtım kaldı ki...

En İyi Erkek Görüşü

• rehberine bak kur ana peygamber hayatına bak her hareketinde onlardan örnekler al Allah herkeze iman nasib eylesin ne mutlu size harika bir ahlak gördüğüm kadarıyla Allah ibadetlerinizi kabul eylesin

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 1

• Maneviyatta yükselmek istersen bir kâmili mürşid şart

0|1
    0|0
Yükleniyor...