Toplumdaki aldatma olayları neden arttı?

Toplumumuzda son zamanlarda özellikle evli kişiler eşlerini aldatmaları son derece artmıştır. Sizce neden?

0|0
21|16

En İyi Kız Görüşü

• Toplumumuzda aldatmaların çoğalma sebeplerinin başında sosyal medya geliyor bence. Kendimizi bu aleme öyle bir kaptırdık gidiyoruz ki. Çoğu evliliklerde bu yüzden bitiyor. O yüzden belkide çoğu siteler devlet tarafından kapatılmalı diye düşünüyorum. Aile kavramı diye birşey kalmadı, etrafta ne yazık ki bir sürü mutsuz çocuk var.

www.erdalmedya.com/.../...46-8edd-3ee07d3a1c3a.jpg

0|1
    0|0
    • Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim fakat tam katılamıyorum.
      Benim gözlemlerimde sosyal medya kullanmayan insanlar daha çok aldatıyorlar. (35-50 yaş arası)

• He mk, devlet tarafindan kapatilmali.

Yav bu hazirci, hicbiseye rasyonel yaklasmayan ve herseyi cok basite indirgeyen zihniyet asil sorun, herseye oldugu gibi evlilige de boyle yaklasiliyor, tabii sonradan evliligin hic de oyle bisey olmadigi anlasilinca insanlar error veriyor.

Degisen dunyaya uyamayip yarim yamalak, orasi burasi yamali zihniyetle yasam surduren toplum bunun sebebi.

• EİG için teşekkür ederim :)

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanları zinâdan alıkoyacak inanç ve yaptırım cezası (recm) bulunmaması..

Dizi, film gibi insanları ciddi tesiri altına alan medyanın bunu "normalleştirmeye" çalışması..

Fıtraten doyumsuz olan "erkeklerin" dinin belli şartlara bağlı kılıp izin verdiği "çok eşliliğe" medeni kanunların izin vermemesiyle "fuhşiyatla" çok karıları bulunması...

Medeniyet-i hazırayı savunanların yüzüne şamar vuruyor!

#Vesselam

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Ahlaksız dizi ve filmlerden. Yediğimiz yemeklerden. Helal süt emmeyen bebeklerden dolayı.

2|1
    0|0
    • Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim katılıyorum size

• Rica ederim.

• İşte yine dediğime geliyoruz.
      Cahil olmayan bir insan ahlaksız dizi ve filmler izlemez. İzdivaç programları'nın başında durmaz.
      Cahil olmayan bir insan nasıl beslenmesi gerektiğini araştırır. Aldığı her şeyin içeriği ile ilgilenir.
      Cahil olmayan bir insan kendini eğitir nefsini terbiye eder. Ahlaklı olur bebeğine de helal süt emzirir.
      Kısacası cehalet...

• Neden mi?
    İletişim sorunu neden.
    Konuşamamak anlatamamak derdini, anlayışsızlık çokça var.
    Herkes bilir aldatmayı kandırmayı bunu engellemek nefsine hakim olmak kişinin kendi elinde.
    Kişi istemiyorsa nefsine hakim olmayı aldatır.
    Böylelikle evlilikler bozulur, psikolojisi bozuk çocuklar, bencil anne babalar olmaya devam eder.

1|2
    0|0
    • Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim güzel bir yaklaşım

• çünkü insanlar doyumsuz

0|1
    0|0
  • İnsanlar evliliği çok basit birsey saniyor bu yüzden ilk gördüklerinde evleniyorlar sonra işin içine çocuk girince boşanamiyorlar böyle seylere başvuruyorlar

0|1
    0|0

• Artık her insanın evinde bilgisayar cebinde telefon var en büyük sebep

1|1
    0|0
  • Kudurdular kudurdular

0|1
    0|0
  • Senin eşekle restauranta gitmişliğin var mı? Neymiş? Demek ki sığ düşünce yapısı ve cahil insanların daha fazla yönetilmeye ihtiyaçları var. Çocuk misali...

0|1
    0|0
    • Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim ama katılmıyorum cahiller yapmıyor sadece bunu

• Tüm çirkinliklerin altında cehalet yatar.

• yani değişik bir yaklaşım. Teşekkürler

• Açgözlülük

0|1
    0|0
  • Açgözlülük sağolsun.

0|1
    0|0

• Kadınlar teşhirci
    Erkekler abazan diziler reklamlar filmler yüzünden
    Mıdern hayat berbat dostum

0|1
    0|0
    • Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim katılıyorum size.

• kişilerde sorun var

0|0
    0|0
  • Evlenmeden önce ilişkinin her şeyiyle yaşanması evlendikten sonraya hiçbir şey kalmıyo

0|1
    0|0
    • Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim

• Kimse de 'Ya biz bunla zaten seviştiydik' diye eşinden soğumaz.

Bu tip şeyleri genelde bu tür şeyleri hiç yaşamamış, ne olduğunu tam bilmeyen insanlar iddia ediyor, halbuki konuyla alakası yok evlilik öyle bişey değil.

En baştan sunduğun şey zaten dini gerekçelerden bile daha saçma.

• @Ragnar_Lodbrok bilmiyorum kardeş ben etraftan böyle şeyler duyuyorum bunları anlatanları görüyorum ve fikrim bu yönde oluştu
      Ama şu dediğine de katılıyorum kadınların çalışıp kendine bakabilme kendine yetebilme olgusu son yıllarda arttı artık istediklerini rahat yapıyolar bir korkuları yok erkeğe muhtaç değilim havasındalar
      Doğrudur

• Acgozluluk bazisida hakedio ama

0|0
    0|0
    • Kınıyorum sizi. Hak ediyorsa midesizliğe ahlaksızlıkla cevap verilmemeli

• Adam deger versin bana bak soru soruosan cevaplari secemezsb sonra cevap alamazsn sen kimsin elestiriosn benim yorumumu hadi daha iletisime gecmeyelm engelle beni

• Mesela bu gorusun sahibi biri ile evlensem hic durmaz aldatirim.

• Doyumsuzluk hep banacilik

0|1
    0|0
  • Ahlaksızlık arttı. Kadınlar açık giyiniyor. Zinaya ulaşmak açık seçik görüntülere ulaşmak çok kolay. Bu da bizim kıyametimiz olucak insanlar hala gaflet uykusunda.

1|0
    0|0
  • sünnet ya çok eşlilik

0|0
    0|0
  • Artmadı, daha göz önünde yaşanır oldu. Her ne kadar kabul etmesenizde insan tekeşli bir canlı değildir.

0|0
    0|0
  • doyumsuz mıllet

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 15

• Evlenmeden önceki hayatları surekli flört degistirerek onunla bununla yatıp gecirdikleri için ve bunlar her iki cinsinde kendisi istedigi için evliliklerinde böyle durumlar olmaz zannettiler. Nefisleri evlenmeden önce onları avcuna almış bikere. Şimdide devam ediyor ve Allah buna razı gelmiyor.
    Kesinlikle olay bundan ibarettir. ...

4|1
    0|0

• zina suç değil o yüzden

1|1
    0|0

• Cinsel fantezi dünyasından. En büyük etkiyi de dizi ve filmler çekiyor.

0|1
    0|0

• dinsizlik , imansızlık , Allah korkusu olmadığından , dinimizi bilmediklerinden , ahireti hesaba katmadıklarından , en önemliside o çocukları oldugundan

1|0
    0|0
  • sıkılan eşini aldatıyor artık americanvari olduk.. hepimize ne mutlu

0|1
    0|0
  • Hep o gizli kameralar yaygınlaştığı için.

0|0
    0|0
    • Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim değişik yaklaşım şekli

• Mantık evliliklerinden heralde

0|1
    0|0
  • imam osurursa cemaat napardı

0|1
    0|0
  • Kanları bozuk bro

0|0
    0|0
  • Azınlıklar artıyor artık insan tek kişi ile yetinemez oldu ve bu durum aldatmalara neden oluyor

0|1
    0|0

• Hayırlısı olsun

0|0
    0|0
  • Kıyamet geliyooo asd

0|0
    0|0
  • Sosyal medya denen bişey çıkardılar ondan

0|0
    0|0