Türkiye'de kadınların askerlik yapması kararı alınsa ne düşünürdünüz?

Örneğin dünyanın en milliyetçi ülkelerinden İsrail'de kadınların 2 yıl zorunlu askerlik süreleri var. Bizde de böyle bir şey olsa en azından gönüllü olarak; bayanlar ve beyler böyle bir olaya tepkiniz ne olurdu?

0|0
14|12

En İyi Kız Görüşü

• Seve seve giderim. Ordu-millet anlayisina dönülmeli bence. Kadin erkek cocuk demeden ülkeyi ve kendimizi savunmayi ögrenmek gerekiyor

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• zorunluluk olmasında isteyenide alsınlar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Bence kadınlarında askere gitmesi lazım ben doğru buluyorum bazı kadınlar kadın erkek eşittir demesine rağmen buna karşı çıkıyor kadın ve erkek her yönden eşit olacaksa ikiside askere gitmeli ayrıca bir savaş durumunda insanların kendilerini de savunabilmesi için önemli yani bence kadınlarda erkeklerde askere gitmeli

1|1
    0|0
    • zorunlu olmasa da gönüllü kontenjan açılmalı. ben israil ordusuna özeniyorum, yaptıklarını eleştirebilirsiniz ama adamlar topyekün her duruma hazırlıyor kendilerini

• Haklısın her türlü kendilerini koruma altına alıyorlar bir savaş çıksa bizim halimiz kötü elimizde bir tek Türk askeri var

• Aslinda guzel olurdu , bu ulkedeki bayanlarin hepsinin buna ihtiyaci var diye dusunuyorum. tirnagim , sacim basim diyemezler hic olmazsa

1|2
    0|0
  • Ben giderim her türlü. Bedelli ya da kısa dönem yapmam. Uzun dönem yaparım. İnşallah ta çıkar da gideriz

0|1
    0|0
  • Seve seve gider ve orda kalırdım.

1|1
    0|0
  • Bayanın ve erkeğin insan olarak ayrımı yok fakat askerlik konusunda o kadar ağır şeyleri biz nasıl taşıyalım hem biz silahlardan korkarken nasıl olcak

0|1
    0|0
  • Seve seve giderim :)

0|1
    0|0
  • Ya hayalim benim bu dalga mı geçiyorsun, düşünmeden direk giderdim herhalde vatanı savunmak kadar gurur verici bir görev var mı sanki?

0|0
    0|0
  • Alırım sniperı çıkarım dağa

0|1
    0|0
  • gitmemm

0|0
    0|0
  • Üniforma yakışır bizlere :)

0|0
    0|0
  • Zengin cocugu rahat etsin die ben askerlik felan yapmam

0|0
    0|0
  • Olsa güzel olurdu.

0|0
    0|0
  • Bildiğim kadarıyla artık ülkemizde gönüllü olarak yapılabiliyor😊

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Uygun bulmazdim. Israili ornek gostermeyin israil oldurme makinasidir. Daha 5 yasindaki cocuklara silahlari ve bombalari tanitiyorlar muslumanlari nasil oldureceklerini ogretiyorlar.

0|0
    0|0
    • sadece israil'de olan bir durum değil bazı müslüman ülkelerde örneğin libya'da da var. bunun yanı sıra çoğu ordudan bağımsız (düşmanlarına göre terörist olarak addedilen) oluşumlar var. israil'i günlerce eleştirebiliriz ama 6 milyonluk ülkeye 600 milyon arap gıkını çıkaramıyorsa kendilerini o veya bu şekilde emniyete almışlar demektir. gelgelim kurtuluş savaşında analarımız, ninelerimiz bile savaştı. helikoptere taş sallıyorlarmış diye rivayet edilir. ben illa ki olsun demem şahsen ama disipline her yerde hayranımdır.

• biz de duralım canım birbirimizin ardında durma diyen mi var. yıllık 2 milyar dolar bağış yapıyor abd israil ordusuna sen bak pkk'ya yardım eden arapları gör, kktc'yi tanımayan Türki cumhuriyetleri gör ondan sonra neden böyle

• Haklisin kardes. Olacak olacak ama ne zaman olacak bilmiyorum.

• Saçma olur

0|0
    0|0
  • Alinmaz. Yeterince cok nufus var. Hatta zorunlu askerlik tamamen kalkmali.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Fark yapmaz

0|0
    0|0
  • saçma olurr

0|0
    0|0
  • türkiyede böyle birşey olmayacak bakan açıkladı

0|0
    0|0
  • desteklemiyorum. erkek gitsin gerekirse savaşsın ölsün. ama kadın değil. kadına kadınlık yakışır, erkeğe erkeklik.

0|0
    0|0
  • gereksiz

0|0
    0|0
  • Gereksiz bir şey desteklemiyorum...

0|0
    0|0
  • Ben bir daha giderim karımı göndermem

0|0
    0|0
Yükleniyor...