İncildeki bu ayeti açıklayabilir misiniz bana?

esas sorum şu aslında Hz. İsa neden incil ağacını kurutmuş. meyve vermesini isteyebilirdi.
(ve açıklarsanız da sevinirim bana ayeti.)
Sıpayı İsa’ya getirdiler; üzerine kendi giysilerini koydular, İsa sıpaya bindi. Birçokları giysilerini yola serdi, bazıları da kırlardan yeşil dallar kesip getirdi. Önden gidenler ve arkadan gelenler şöyle bağırıyordu: “Yalvarırız kurtar! Yehova’nın adıyla gelen kutlu olsun! Babamız Davut’un yaklaşan krallığı kutlu olsun! En yücelerde olan, yalvarırız kurtar!”  İsa Yeruşalim’e girdi ve mabede gitti; mabette her yeri gözden geçirdi. Sonra, saat zaten geç olduğundan onikilerle birlikte çıkıp Beytanya’ya döndü.
Ertesi gün, Beytanya’dan çıktıklarında acıktı. Ötede yapraklı bir incir ağacı gözüne çarptı, belki üzerinde meyve vardır diye bakmak için ona yöneldi. Ağacın yanına vardığında yapraktan başka bir şey bulamadı; aslında incir mevsimi değildi.  Bunun üzerine ağaca, “Artık sonsuza dek kimse senden meyve yemesin” dedi. Bu sözünü öğrencileri de duydu
Yeruşalim’e geldiler. İsa mabede girdi; satıcıları ve alıcıları oradan atmaya, sarrafların tezgâhlarını ve güvercin satanların sıralarını devirmeye başladı. Kimsenin elinde herhangi bir şey taşıyarak mabedin içinden geçmesine izin vermiyordu. Bir yandan da insanlara Tanrı’nın sözünü öğretmeye devam ediyor ve şöyle diyordu: “‘Benim evime tüm milletler için dua evi denecek’ diye yazılmamış mıdır? Siz ise onu haydut yatağına çevirdiniz.” Yüksek kâhinlerle yazıcılar bunu duydular ve onu ortadan kaldırmanın yolunu aramaya başladılar; ondan korkuyorlardı, çünkü bütün halk onun öğretme tarzına hayrandı.
 Sabah erkenden incir ağacının yanından geçerlerken, ağacın kökünden kurumuş olduğunu gördüler.  Petrus olayı hatırlayarak, “Öğretmen bak, lanetlediğin incir ağacı kurumuş” dedi. Bunun üzerine İsa şunları söyledi: “Tanrı’ya imanınız olsun. Emin olun, kim bu dağ için, ‘Buradan kaldırılıp denize atılsın’ der ve yüreğinde kuşku duymadan dediğinin olacağına iman ederse, olacaktır.

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Ben incil'i okumadım ama yazdığına göre
    Sonunda kendi cevabını vermiştir zaten
    “Tanrı’ya imanınız olsun. Emin olun, kim bu dağ için, ‘Buradan kaldırılıp denize atılsın’ der ve yüreğinde kuşku duymadan dediğinin olacağına iman ederse, olacaktır.

İsterse o incir ağacının yerine 10 tane ağaçta dileyebilirdi. Halbuki bunun yerine yok olan ile birşeyleri sunmak, var olanın değerini arttırır

0|0
    0|0
    • Ayrıca zaten mevsimi değildi.

Bu durumda sunduğu birşey de olmayacaktı

• anladım çok teşekkürler.

• rica ederim

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 3

• okumadim ama evet

0|0
    0|0
  • Okuyacaktımda çok uzun üşendim