Çirkin kizin söylemek istediği şeyler var?

Biliyorum bu tarz konular çok açıldı. Sikildiniz , o yüzden sadece beni anlamak isteyenler ve durumu yasayanlar okusun. Çünkü çok iç bunaltıcı bir konu. Kendimi bildim bileli cirkindim ben. Evet. Aynaya baktığım bir an bile kendimi güzel görmedim. çok denedim kendime guvenmeyi, diğer kızlar gibi şıkır şıkır olup özgüven duygusunu tadabilmeyiEvet özgüven sadece güzellikle olan bir şey değil. Ancak öyle bir dunyadayiz ki bir şeyler biliyosan konuşmak bir konuda fikir beyan etmek istiyosan hele ki biriyle fikren ters dustuysen hemen gelir "ya bu cirkinler de zeki görünmeye calisiyo, cirkinliklerini boyle mi kapatmaya çalışıyorlar ne" yaftaları. Kusura bakmayın olmuyor iste. Bir ortamda güzel arkadaşınıza deli gibi iltifatlar edilip siz sanki hic yokmussunuz gibi davranildiginda orda sorgulamaya başlıyorsunuz iste gerçek güzellik acaba gerçekten de içimizde mi diye? Çocukluktan bu yana dislandim ben, kendi kardeşim bile en ufak bir tartışmada alakasız yerde yuzumdeki kusurlardan bahsedip susturdu. Hele lise yılları, allahım... Suratima bakıp bakıp gulmeler, bence sınıfın en çirkin kızı sensin diyen öküz arkadaşlarım. Bunların çoğu da hoslandigim kişinin yaninda oldu. tabi hoşlanmaya da ne hakkım varsa dimi? Cidden çok ezildim ben. Dalga gecmelerin hakaretlerin haddi hesabi yoktu. Ve emin olun her gün insanlara bir sans vererek uyaniyordum ne kadar iyi olsam da bir şekilde dünyanın dışında birakildim. Görmezden gelindim. Sevgilimse hic olmadı. Nasıl olsun. Hic güzel kizin yaşadığı ayrıcalıkları yasayamadim. Hata yapma luksum sıfıra yakındı. Nasıl psikolojim bozulduysa sokakta biri dikkatli baksa sinirden deli oluyorum acaba çok mi mu çirkin buldu diye. Evet sevgili mevzuuna gelelim birkaç çıkma teklifi aldım. Birinden hoslandim bile. Ama ozguvensizligim öyle tavanda idi ki nasılsa beni bırakır, ya da başka amaçla çıkmak istiyordur, o çocuk bana mi kaldı kafasını yaşadım.
Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• İlk cümleden yola çıkarsak baştan hata yapıyorsun, bırak seni oldugun gibi sevsinler sen onları dinleyerek kendini geriletirsin ancak. Ama takmayıp kendin oldugun zaman sana suç atarlar ve bunun nedeni birşeyleri hep iyi yapıyor olman olur. Bu önerimi göz önünde bulundurman dileğiyle.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Birileri çıkma teklifi etmiş işte deneseydin

0|0
    0|0
    • lisedeydim o zamanlar direk etmedi ama beni seviyordu. ben ona yakınlaşmadığım için veremedi sebebi kendimi küçük görüyordum bu çirkin kızla ne işi olur falan sonra çıksak okulda ay kıza bak çirkin birde çocuga bak diyeceklerdi ve ben kimseyle konuşmayı bılmıyorum arkadaşım olmadı hayatımda 4-5 tane dışında ne kız nede erkek

• Bana bir resmini atsana merak ettim kendine haksızlık ettiğini düşünüyorum

Erkekler Ne Diyor 10

• Kendini öyle bir yermişsin ki isyana çok yakınsın. Allahın kimi neyle sınayacağını bilemezsin dikkat et.. Belki kalbi çok güzel biri sana bunu unutturacak, hiç bir şeye hakkım yok deme, çünkü bunu sen bilemezsin.

0|0
    0|0
    • yaşadıgım şehirde insanlar ben eziğin teki diye tanımlıyorlar sevgılıyı bırak normal arkadaşım bıle olmadı olanlarda acıdıkları ıcın oluyorlardı. Ailemin statüsü iyidi ama benim karakterim yoktu ya da saftım. Böyle birini sevsem benim gibi çirkinemi kaldı aman diyorum ondan söyledim hakkım yok diye her konudada öyle hissediyorum

• Senin yaşadığın psikolojik bir olay ve çok iyi anlıyorum ben de bundan 4-5 sene öncesinde 131 kilo'ya kadar gelmiştim ve aynaya veya fotoğraflarıma baktığımda kendimden nefret ediyordum. Önce sağlığım için bu sorunu çözdüm 73 kiloya kadar düştüm. Senin durumun farklı sen her bayan gibi biraz olsun şımartılmak istiyorsun bunda da anormal birşey yok. Çıkma tekliflerini de sırf hava atmak için veya şımarmak için kabul etme. Eğer hoşlanıyorsan kabul et.

0|0
    0|0
    • öyle bir amacım yokki ben çok ezildim çok bir birey olmak istiyorum yeterince özgüveni olan

• Önce kendini düzeltmeye başlayacaksın o zaman. Kendini yermeyeceksin bir başkasınında seni yermesine veya ezmesine müsaade etmeyeceksin.

• ne desem bilemedim ki hayat adil değil işte

0|0
    0|0
  • Önemli değil güzellik çok duymussundur biliyorum ama gerçekten insan olman içinin güzel olmasi önemli özgüven de dediğin gibi guzellikle alakali bişey değil

0|0
    0|0
  • Benimde geçmişim seninkinden çok farklı değil özelden bana mesaj atarsan sana yardım etmek istiyorum

0|0
    0|0
    • yiine boyle bı konu açtım sana yardım edicem dedi mesaj falan attım işte hiçte yardım etmedi bana sarktı resmen

• Yok ben sarkmıcam merak bak şu an yazamıyorum ama mesaj atarsan akşam dönebilirim çalışıyorum

• seni inan çok iyi anlıyorum bu tür insanlar anlık egolarını tatmin etmek için karşı tarafa ömürlük hasarlar veriyolar bende lisedeyken öyleydim hatta yüzümden çıban büyüklüğünde sivilceler çıkardı :-( şimdi biraz toparladım kendimi o yüzden seninle konuşmak istedim fiziksel ankamda hiç bişey yapamasam bile en azından anlattıklarını dinleyebilirim

• bence çirkin değilsindir

0|0
    0|0
  • Kendine biraz fazla yukleniyorsun gibi geldi bana.

0|0
    0|0
  • Buradaki çirkin kız sen mi oluyorsun

0|0
    0|0
  • Özel gorus kapalı 😏

0|0
    0|0
  • ı yazabiliyon ama i yi tercih ediyon ilginç.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bole dusunme egerki senden etlilenmezse sana cikma. tellif etmezdi

0|0
    0|0
  • Gel saril bana ciddiyim.

0|0
    0|0
  • Bence öyle düşünme. Belki de kıskanmışlardır seni

0|0
    0|0