Iradesizligim, ozguvensizligim ve birkaç problem daha var. Bakar misiniz?

Merhaba arkadaşlar.
18 yaşındayım, lise sona gidiyorum. Cinsiyetim kadın. Ben kendimi bildim bileli hep uzun ve iri biriydim. Biraz da kilom vardı çocukluğumdan beri, fakat özellikle lisede kilo alımım çok arttı. Kilo aldıkça daha da iri gözükmeye başladım ve bu benim tüm sosyal yaşantımı etkiledi. Büyük ihtimalle aşırı yeme bozuklugu var bende ve bunu yenemiyorum. Halihazırda 1.80 boyunda ve 88 kiloyum. 3 ay kadar önce spora başladım ve bu 11 kilo kadar vermiş halim. İyi de gidiyordum ama çok ciddi şekilde yemeye basladim tekrardan. Öyle ki sürekli dışarıdan yemek söylüyorum ve spora gitmeyi de bıraktım. Bu yeme bozuklugunda ailemin, özellikle annemin payı çok büyük. Kendimi koruma yontemimdi hep yemek yemek fakat gittikçe daha büyük yaralar aldığımı fark ettim. Çocukken de bu fiziksel özelliklerin getirdiği sorunları yaşadım. Kötü niyetli şakalar, asagilamalar vs. Şimdi tam her şey düzene giriyor derken, tekrar eski halime döndüm işte ve psikolojik olarak berbat haldeyim. Okulda gülüyorum, eğleniyorum, iyi zannediyorlar çoğunlukla. Ama evde ya yemek yiyorum, ya agliyorum ya da uyuyorum. Çok az arkadaşım var ve bu şekilde konusabilecegim kişi ise hiç yok hayatımda. İçimi dokemiyorum.
Lise hayatım boyunca kendimi insanlardan soyutladim, tenefuse bile cikmazdim öyle soyleyeyim. Çünkü korkuyordum, alay edilmekten, hor gorulmekten. Ben de böyle bir yöntem bulmuştum kendime. Şimdi biraz açılmaya başladım, sınıfta zaten hep az arkadasim olmuştur, yine birkaç kişi var. Arada çıkıyoruz tenefuse ve yine arada espri yapılıyor benimle ilgili, aslında benden hoşlandığını düşündüğüm biri bile var ama ben ihtimal vermiyorum birinin beni sevebilecegine.
Biraz karışık olmuş olabilir, ailemle ilgili durumlardan bahsetmedim bile daha -ki gerek yok sanırım şu an için- benim sorum şu: Ben nasıl çocukluğumdan beri kırılan ozguvenimi toplayıp insan içine gerçekten karışıp sosyal biri olabilirim artık, kilo vermeye devam etsem bile hala korkuyorum insanlardan çünkü. Lütfen yardım edin.

0|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Okuyarak umursamayarak her şey senin elinde verdiğin kararlardan dönme ne olursa olsun hemen pes eden bir yapın olmasın çabala bişeyler için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• zayıflasan bile o aşağılanmışlık hissi üzerine yapışıp kalacak

0|0
    0|0
Yükleniyor...