Din olmasaydı toplumsal kurallar düzeni sağlamakta yeterli olur muydu?

din olmasaydı toplumsal kurallar düzeni sağlamakta yeterli olur muydu?

1|0
7|15

En İyi Kız Görüşü

• Yeterli olamazdı

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır yeterli olmazdı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Olmazdı

0|0
    0|0
  • Evet böyle ülkeler var. Ben deistim ve toplumsal kurallara uyuyorum. İyi olmak için bir dine ihtiyacım yok.

0|0
    0|0
  • Var da ne oluyor sanki takan var. Çoğu ülkede ahlak dinden önce geliyor bizde de sözde iman var ahlak sıfır.

1|0
    0|0
  • Toplumsal kurallar da olmamalı.

0|0
    0|0
  • Olurdu bence sin bir bağlayıcı değil

0|0
    0|0
  • Şu anda bile yeterli değil. Allah korkusu olmasa kim bilir daha neler olurdu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• şuanda toplumsal düzen ne ölçüde saglanıyor eskiden daha da beterdi. bence daha iyi olacagı açık

0|0
    0|0
  • İnsan aklı ile inşa edilen hukuk sistemlerinin yani aklî hukuk dediğimiz ve modern kelimesi ile tavsif ettiğim günümüz hukukunun, ne kadar düzenleyici ve ictimai meseleleri ne kadar çözücü, adalet hissini fertlere ne kadar yasatici olduğunu, hep beraber görüyoruz. O yüzden benim düşüncem; beserin olduğu yerde düzen sağlayıcı olan tek hukuk, "naklî hukuk"tur...

0|0
    0|0
  • Dini kurallar diye uyduğunuz pek çok kuralın temelinde toplumsal kurallar var zaten bence yeterli gelirdi hatta evrensel kurallar uygulanmalı

0|0
    0|0
  • Yaşamadan bilemezsin.

Ateistler toplum kurallarına uyan büyük bir kesimdir

0|0
    0|0
  • olmazdı din sayesinde ensest ilişkinin yasak olduğunu tecavüzün yasak olduğunu hırsızlığın insan öldürmenin yasak olduğunu öğrendik örneğin western amerika örneği araştır

0|0
    0|0
  • Din zaten topluluklari kontrol etmek icin ortaya cikmis bir sey.

0|0
    0|0
  • Yeterli olmazdı

0|0
    0|0
  • Hayır olmazdi

0|0
    0|0
  • İskandinav ülkelerine baktıgımızda yeterli olabildigini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • İnsanlar kendilerini
    Yaptıkları işleri
    Fark ettiklerini
    Düzetlmeye çalıştıklarını
    Emek ve çaba ile birşeyler yapmaya çalıştıklarını
    Düzeni korumak ve kollamak için çaba sarf ettikleri

Bir dünya'd din olmasada olurdu.

0|0
    0|0
  • Dİn olmasaydı emin ol dünya çok daha güzel bir yer olurdu.

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayır

0|0
    0|0
  • sosyolojik farklılıkları göz önüne almak gerekir. Belki norveç de olur ; biz de olmayabilirdi.

0|0
    0|0
  • Allah korkusu olan insan yalan bile soylemez, bak o bir herhangi bir suc isleyenlere. Bir yerde bir eksiklik vardir.
    Dusunsene isine geldiginde yalan soyle, isine geldiginde cal, isine gelirse oldur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...